Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Primul meu PC...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
113 răspunsuri în acest subiect

#55
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.232
  • Înscris: 10.08.2007
Am uitat, am zis ca ii pun un cooler zalman : http://www.pcgarage....wishlist/96932/ . E foarte bun, dar in multe carcase nu incape. In raidmaxul ala o sa incapa.

#56
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 12.01.2007

Vizualizare mesajnano_thrust, pe Dec 13 2008, 16:37, a scris:

Am uitat, am zis ca ii pun un cooler zalman : http://www.pcgarage....wishlist/96932/ . E foarte bun, dar in multe carcase nu incape. In raidmaxul ala o sa incapa.
asa da  :OK:

#57
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
cu ce este mai bun 5400 decat 6000? :wub:
si dece mi-ai schimbat tastura si mouseu? <_<
cu gamepadu nu stiu ce fac , ma joc :bouncey:

Editat de sonykel, 13 decembrie 2008 - 20:12.


#58
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.232
  • Înscris: 10.08.2007
amd 5400 il poti oc pana la unul ca 6000 plus foarte repede, mai ales daca pui coolerul ala(6000+ e cam fierbinte). Iti spun eu ca vei fi foarte multumit de tastatura si mauseul de la microsoft, mausul si tastatura de la logitech sunt prea complicate(eu le-as alege pe cele de la microsoft, dar cum vrei tu). Nu ai nevoie de floppy.
le: oricum nu se simte diferenta dintre 6000+ si 5400+

Editat de nano_thrust, 13 decembrie 2008 - 22:03.


#59
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
cred ca raman pe 6000 ptr ca nu le am cu OC-ul...
am nevoie de floppy ca nu-l puneam de nebun  ,ptr declaratii fiscale

#60
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.232
  • Înscris: 10.08.2007
Ok, ramai la configuratia ta, e destul de performanta si nu vei fi dezamagit de amd.

#61
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.554
  • Înscris: 12.11.2006
Omule, da-l incolo de AMD la bugetul asta. AMD-ul este bun pentru un buget mai mic.
Asta este ce-a mai buna solutie pe care ai putea sa o achizitionezi (parerea mea). Monitorul HORIZON este un monitor FOARTE BUN. Trebuie doar sa stai sa citesti acele comentarii + review-urile.
http://www.pcgarage....wishlist/97160/
Tastatura si mouse-ul ti le alegi tu. Gamepad-ul da-l incolo pentru ca nu este cel mai important. Ala il poti lua si mai tarziu.

#62
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 879
  • Înscris: 11.08.2008

Vizualizare mesajDarth_Vader, pe Dec 14 2008, 11:03, a scris:

Omule, da-l incolo de AMD la bugetul asta. AMD-ul este bun pentru un buget mai mic.
Asta este ce-a mai buna solutie pe care ai putea sa o achizitionezi (parerea mea). Monitorul HORIZON este un monitor FOARTE BUN. Trebuie doar sa stai sa citesti acele comentarii + review-urile.
http://www.pcgarage....wishlist/97160/
Tastatura si mouse-ul ti le alegi tu. Gamepad-ul da-l incolo pentru ca nu este cel mai important. Ala il poti lua si mai tarziu.
+1 cel mai bun de pana acum. MULT superior sistemelor cu AMD 6000/5400.

#63
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.232
  • Înscris: 10.08.2007

Vizualizare mesajDarth_Vader, pe Dec 14 2008, 11:03, a scris:

Omule, da-l incolo de AMD la bugetul asta. AMD-ul este bun pentru un buget mai mic.
Asta este ce-a mai buna solutie pe care ai putea sa o achizitionezi (parerea mea). Monitorul HORIZON este un monitor FOARTE BUN. Trebuie doar sa stai sa citesti acele comentarii + review-urile.
http://www.pcgarage....wishlist/97160/
Tastatura si mouse-ul ti le alegi tu. Gamepad-ul da-l incolo pentru ca nu este cel mai important. Ala il poti lua si mai tarziu.
Pai tu nu ai pus maus, tastatura, gamepad, floppy si nici carcasa raidmax care si-o dorea plus ca doua hdd-uri de 320 gb in raid vor fi citite mai repede decat unul de 500.
Eu zic sa ramai la amd.

Editat de nano_thrust, 14 decembrie 2008 - 11:24.


#64
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.554
  • Înscris: 12.11.2006

Vizualizare mesajnano_thrust, pe Dec 14 2008, 11:23, a scris:

Eu zic sa ramai la amd.
Eu zic sa nu mai dai sfaturi proaste. Tu vrei sa-mi zici mie ca un mouse, o tastatura si un gamepad sunt mai importante decat un procesor de exemplu? Bugetul de 3000 LEI nu a fost depasit si inca mai are sa isi adauge floppy, tastatura si mouse-ul.
2 HDD de 320 ar fi fost mai scumpe si decat un singur HDD de 640GB asa ca.......... abtinete.

Editat de Darth_Vader, 14 decembrie 2008 - 11:40.


#65
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
eu deja simt nevoia sa tac... am ajuns de unde am plecat...
nu comentez nimic de placa video , mbo , proc...
dar intre rami acestia si acestia  care sunt mai buni?
monitoru deja l-am ales m-am hotarat am fost aseara la metro l-am vazut e ok imi place si pret si tot http://www.pcgarage....inch-5-ms-wide/ in metro e 6mil si la torent e 5,5mil

Editat de sonykel, 14 decembrie 2008 - 12:39.


#66
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.554
  • Înscris: 12.11.2006

Vizualizare mesajsonykel, pe Dec 14 2008, 12:37, a scris:

eu deja simt nevoia sa tac... am ajuns de unde am plecat...
nu comentez nimic de placa video , mbo , proc...
dar intre rami acestia si acestia  care sunt mai buni?
monitoru deja l-am ales m-am hotarat am fost aseara la metro l-am vazut e ok imi place si pret si tot http://www.pcgarage....inch-5-ms-wide/ in metro e 6mil si la torent e 5,5mil
Monitorul nu are DVI. Alege horizon-ul ala pentru ca nu o sa regreti, ESTE FOARTE BUN. Nu te sfatuieste nimeni de rau aici.
Cat despre memorii sunt foarte bune amandoua insa modelul acesta http://www.pcgarage....al-channel-kit/ este mai nou.

#67
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
am fost ieri si am vazut si horizonul si lgul si un acer
toate 3 acelasi lucru puse unu langa altu si horizonu nu mi-a placut... acum nu poti sa te **** in gustu meu... :P
care diferenta intre dvi si d-sub

#68
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.523
  • Înscris: 16.08.2008

Vizualizare mesajsonykel, pe Dec 14 2008, 13:34, a scris:

care diferenta intre dvi si d-sub
Calitatea imaginii , wtf :huh:
Si plus ca iti mai trebuie adaptor la placa video (nu te ingrijora vine in pachet) pt. D-sub ... plus ca daca nu ma insel (si e foarte posibil sa ma insel :)) acel adaptor scade destul de putin din performante .

#69
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
asteptam acest raspuns... nu sunt eu tipu perfectionist si nici foarte sensibil deci posibil daca mi puneti 2monitoare in fata un d-sub si un dvi sa nu fac diferenta asa ca raman la acel LG l-am gasit la un pret foarte bun garantie 3 ani si stiu ca e de incredere am 2tvuri lg si un crt lg fara probleme... lg-ul il am la firma pe un pc legat la sistem de supraveghere video merge non stop ...

#70
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.554
  • Înscris: 12.11.2006

Vizualizare mesajsonykel, pe Dec 14 2008, 13:43, a scris:

asteptam acest raspuns... nu sunt eu tipu perfectionist si nici foarte sensibil deci posibil daca mi puneti 2monitoare in fata un d-sub si un dvi sa nu fac diferenta asa ca raman la acel LG l-am gasit la un pret foarte bun garantie 3 ani si stiu ca e de incredere am 2tvuri lg si un crt lg fara probleme... lg-ul il am la firma pe un pc legat la sistem de supraveghere video merge non stop ...
Sa nu ne asculti ca vorbim prostii. Lasa ca tu stii mai bine.
Serbane adaptorul ala aduce calitatea la VGA, nu doar scade putin.

#71
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.684
  • Înscris: 06.05.2007
Sunt banii tai, noi doar dam sfaturi.

#72
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 24.11.2004
acum sa nu fie cu suparare... am un prieten care rugleaza in real la raionu IT si l-am intrebat si pe el care ar fi diferenta intre dvi si d-sub si a zis ca e inesizabila...
acum sincer si voi daca ati fi in locu meu tot asa a-ti fi... eu pe cine sa ascult pe el pe voi... pe el pe voi...
si tot la inceput ajungem... adica tare nehotarat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate