Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Belu - demisionar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
nimeni nu gaseste nimic de spus pe tema asta? nimeni nu este interesat de un asemenea lucru? chiar asa de mici suntem?

#2
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
rectific....suntem penibili de-a dreptul. asta scrie Adevarul

#3
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Si cam ce crezi tu ca este de spus? Este decizia lor si cu asta basta. Vrei tu sa sucim pe toate partile activitatea unor antrenori. Mie nu imi pasa. Destule lucruri urate s-au spus despre ei si despre fetele de la gimnastica. Duca-se si la revedere. Altii ca este loc.

Edit. Ma abtin de la alte comentarii. Nu de altceva dar sa nu ajung ca tine.

Edited by Jarrive, 01 February 2005 - 09:09.


#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
Jarrive: esti genial in gandire baiete :) hai liba !

#5
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Sincer sa fiu....am altele pe cap mai importante decat gimnastica romaneasca. Eu cred ca asta este un subiect care ii intereseaza pe cei pasionati de acest sport sau care activeaza in domeniu.

E un domeniu de interes restrans zic eu.....in comparatie cu alte sporturi ma refer. Si oricum....pentru suma aia infima.....am inteles ca era vorba de vreo 3000 euro.....chiar asa de multa agitatie? Ce chestie spectaculoasa.....a luat ala 3000 de euro de la sportive....

Si pe langa asta...nici macar nu e clar...el zice ca i-a primit cu titlu gratuit...ea zice ca i s-au cerut banii.....e incalcita treaba si adevarul e undeva pe la mijloc. Oricum, se traieste greu din sportul asta si pana la urma fiecare vrea sa traiasca decent...e normal sa mai apara dispute de la bani..fiecare crezand ca este indreptatit la anumite sume pentru succesele obtinute......insa cum la noi banii sunt dati pentru modernizarea camerei Deputatilor.......sau pentru chiolhanurile alesilor nostri.......sumele de bani primite sunt foarte mici si bataia pe ele este mare.

Gestul de a demisiona mi se pare putin tras de par.....si asa zicea el ca a primit oferte din afara sa lucreze pe bani multi etc......probabil ca asta a fost ocazia perfecta pentru a se retrage cu fruntea sus...un fel de martir......

Abireala de 2 lei ca intotdeauna....transformata intr-un eveniment national de telebviziune si presa.....efectic mi-e greata  :puke:

Edited by morpheusdj, 01 February 2005 - 09:10.


#6
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bah sincer imi pare rau c-am deschis thread-ul. daca e vreun moderator il rog respectuos sa-l stearga. nu stiu ce m-a apucat.

oricum, de azi inainte nu voi mai avea ochi in acest forum decat pt temele care tin strict de activitatea profesionala. e vina mea si o recunosc.

#7
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

morpheusdj, on Feb 1 2005, 09:10, said:

Sincer sa fiu....am altele pe cap mai importante decat gimnastica romaneasca. Eu cred ca asta este un subiect care ii intereseaza pe cei pasionati de acest sport sau care activeaza in domeniu.

E un domeniu de interes restrans zic eu.....in comparatie cu alte sporturi ma refer...

<{POST_SNAPBACK}>


Da. Dar, vezi tu... la un singur lucru am iesit si noi invingatori peste toti ceilalti, de-a lungul timpului... si foarte multi straini de peste oceane (vezi US si Australia) au auzit de Ro doar prin gimanastica. Nu de putine ori mi s-a raspuns ca "Yes, I heard about this country, you have good gymnasts, but that's all I know". Ma rog, nu exact in forma asta, dar cam asta e ideea.

Edited by StGermain, 01 February 2005 - 10:04.


#8
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

DeathRipple, on Feb 1 2005, 10:02, said:

rectific....suntem penibili de-a dreptul. asta scrie Adevarul

<{POST_SNAPBACK}>


si, cu toate ca nu-mi face placere, trebuie sa recunosc, "adevarul" are dreptate.
faptul ca esti prost platit nu justifica spagile. daca-i vorba sa manifestam intelegere, noi doi, sau toti romanii, ca-i fix irelevant, fata de chestia asta, hai sa-i intelegem si pe bietii doctori care te lasa sa crapi in strada sau in spital, daca nu dai spaga. si ei sunt platit prost, saracii de ei...

#9
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
@Manowar
bun. o ultima completare, dupa care o sa-mi musc limba. la obiect. fara sentimente. ceea ce tu numesti spaga altii numesc normalitate. este normal si se practica in toata lumea ca la un concurs privat, la care te duci ca sa iei bani si pt care antrenorul te pregateste IN PLUS, pen' ca nu este obligat prin contract s-o faca, cel care te indruma dpdv tehnic sa ceara o cota parte din veniturile pe care tu le realizezi IN AFARA campionatelor regulate si a concursurilor din calendarul oficial.
chiar nu imi doresc sa polemizez mai departe pe teme colaterale...scarba in acest moment este prea mareeee....

dupa cum zicea cineva mai sus...am lucruri mai importante de facut. ironia o se sizati voi in ambele directii...sau macar una din ele...

#10
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

DeathRipple, on Feb 1 2005, 10:39, said:

este normal si se practica in toata lumea ca la un concurs privat, la care te duci ca sa iei bani si pt care antrenorul te pregateste IN PLUS, pen' ca nu este obligat prin contract s-o faca, cel care te indruma dpdv tehnic sa ceara o cota parte din veniturile pe care tu le realizezi IN AFARA campionatelor regulate si a concursurilor din calendarul oficial.

<{POST_SNAPBACK}>

Si atuncea care e problema? De ce sa comentam noi deciziile lor si ce e normal sau nu? Sau sa le trimitem e-mail sa ii rugam sa revina supra deciziei? Au oferte mai bune...duca-se invartindu-se. De asta imi arde mie acum, ca nu ma stie mexicanu decat din gimnastica. Paremi-se mie sau meritele fetelor acum sunt in umbra antrenorilor? Au suferit cot la cot cu ele si e normal sa-i umplem de bani. Ok...pe fata atunci si nu are nimeni nimic de zis. Sau mergem taras?

#11
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Eu zic sa nu ne indepartam de faptul care a generat acest lant de evenimante si anume procesul intentat de gimnasta Oana Petrovschi si in care il acuza nu ca ar fi luat bani de la ea ci de tratamente inumane pe durata antrenamentelor. Restul  este nu nor de fum menit (dupa parerea mea) sa distraga atentia de la acest fapt. Daca sa obtii multe medalii insamna sa chinui niste copile, sa le fortezi sa se antreneze si sa concureze chiar daca sint accidentate, atunci lasati-ma sa pun sub semnul intrebarii aceste rezultate (daca n-ati citit atunci va spun eu, Oana Petrovski a fost fortata sa se antreneze la paralele avand un picior in ghips iar de celalalt atarnati saculeti cu nisip pentru echilibrare(!!!) fapt care a dus la aparitia unei hernii de disc la 2 vertebre) . Poate de asta sintem cei mai buni, fiindca ne chinuim cel mai tare copiii... N-am auzit pana acum de un proces similar si in alte tari care au rezultate in acest sport, poate ei nu-si supun sportivele unui regim la fel de dur... asta vrem, rezultate cu orice pret? Problema cu banii nu e asa importanta, era normal ca si un antrenor sa ia bani castigati in concursurile neoficiale, dar asta trebuia stipulat intr-un contract incheiat intre sportiva si antrenor(parerea mea). Altfel se poate interpreta... Nu stiu cat ar fi rezistat in vest daca s-ar fi aflat "metodele" originale de antrenament...

Edited by renderman, 01 February 2005 - 12:19.


#12
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Corect. Sa plece daca se simt ofensati. De ce nu s-au semnat contracte? Frica de impozit? Sau si evaziunea fiscala era o problema? Putin transparenta si era totul ok. Dar se pare ca ei ascund altceva.

#13
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

DeathRipple, on Feb 1 2005, 11:39, said:

@Manowar
bun. o ultima completare, dupa care o sa-mi musc limba. la obiect. fara sentimente. ceea ce tu numesti spaga altii numesc normalitate. este normal si se practica in toata lumea ca la un concurs privat, la care te duci ca sa iei bani si pt care antrenorul te pregateste IN PLUS, pen' ca nu este obligat prin contract s-o faca, cel care te indruma dpdv tehnic sa ceara o cota parte din veniturile pe care tu le realizezi IN AFARA campionatelor regulate si a concursurilor din calendarul oficial.
chiar nu imi doresc sa polemizez mai departe pe teme colaterale...scarba in acest moment este prea mareeee....

dupa cum zicea cineva mai sus...am lucruri mai importante de facut. ironia o se sizati voi in ambele directii...sau macar una din ele...

<{POST_SNAPBACK}>


ok. eu sunt administrator de retea. am ajutat 2 prieteni sa-si gaseasca job in domeniu, desi nu au cunostintele necesare NICI ACUM. mai precis: daca nu imi bagam coada, nu erau angajati nici ca femeie de serviciu acolo.

asta inseamna ca am dreptul la o parte din salariul lor, dupa parerea ta? like, donno, 10% sau 20%?

mai bine ti-ar fi scarba de gandirea ta de roman. da, e greu sa fii antrenor, vorba unuia, sa chinui niste copii, cat timp tu nu faci decat sa dai din gura..."mai baga 100 de flotari, cat fumez eu tigara asta...". daaaaaaaa...normal ca aveau dreptul. ba chiar si stangul. si mai bine ti-ar fi scarba de tine, un om pentru care spaga == normalitate. pacat ca nu-ti este si-ti arde sa faci pe ironicul. nici macar aia nu-ti iese.

#14
Phenomenon

Phenomenon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 31.01.2005
In plus, sa nu mai tot o aburim cu patriotismul antrenorilor care au ramas vai de capul lor in Romania doar ca sa ne faca pe noi fericiti ca ne cunosc strainii. Toti banii primiti pe sub mina sint dubiosi, iar 3000 de euro chiar daca sint mizilic pentru Tiriac, dupa cum spunea aseara la Tuca, pentru fata aia probabil ca insemnau ceva. Problema este ca toata lumea se refera la rezultate, dar nimeni nu se gindeste citi dintre copiii aia si-au distrus sanatatea

#15
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Tiriac...alta specie de om corect. Ah.....ce greata am pentru acest om..

#16
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

Manowar, on Feb 1 2005, 13:02, said:

ok. eu sunt administrator de retea. am ajutat 2 prieteni sa-si gaseasca job in domeniu, desi nu au cunostintele necesare NICI ACUM. mai precis: daca nu imi bagam coada, nu erau angajati nici ca femeie de serviciu acolo.

asta inseamna ca am dreptul la o parte din salariul lor, dupa parerea ta? like, donno, 10% sau 20%?

mai bine ti-ar fi scarba de gandirea ta de roman. da, e greu sa fii antrenor, vorba unuia, sa chinui niste copii, cat timp tu nu faci decat sa dai din gura..."mai baga 100 de flotari, cat fumez eu tigara asta...". daaaaaaaa...normal ca aveau dreptul. ba chiar si stangul. si mai bine ti-ar fi scarba de tine, un om pentru care spaga == normalitate. pacat ca nu-ti este si-ti arde sa faci pe ironicul. nici macar aia nu-ti iese.

<{POST_SNAPBACK}>


nenea, esti ridicol, scuza-ma ca-ti spun....si mi se pare ca ti-au mai spus-o si altii p-aici. da' nu-i nimic. repetitio est mater studiorum. trecand peste faptul ca tu prin geniala ta explicatie imi ridici mingea la plasa (deh, in Romania toata lumea se pricepe la toate)....cam cu cati ani de sport de performanta zici ca te mandresti matale? si daca nu esti in bransa, la ce iti dai cu parerea? vorbiti cu totii aici mereu de profesionalism, de lucruri facute cum trebuie....pai nu mai fi diletant. daca nu sti, taci si gata. eu mai sus ti-am oferit o explicatie coerenta si perfect valabila. ce te doare pe tine ca antrenoru' fumeaza si tu storci 5 tricouri cu apa la un antrenament? treaba ta e sa transpiri, a lui e sa te invete. sportul, cartea, NU SUNT OBLIGATORII. in nici o tara (exagerez un pic). te duci acolo in necunostiinta de cauza? bun, te-a pacalit cineva, a zis ca e bine si uite ca nu e, dar tu, om cu personalitate, iti dai seama de eroare si o corectezi daca nu-ti convine.

dar daca tu din ce-ai citit mai sus ai inteles ca aia se numeste spaga, atunci e clar ca-mi stric buricele deshtelor degeaba.

btw, nu ti-ai pus intrebarea ca poate nu te-ai prins tu de ironie? (vezi ca si asta tot o ironie se numeste)

#17
calandrin

calandrin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 19.01.2005
Am ajuns ca toti talharii sa fie compatimiti in tara asta.

#18
Konte

Konte

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 286
  • Înscris: 23.03.2004
Nu stiu ce salariu au, dar mi se pare URAT sa faci scandal din cauza asta.
Si nu au facut-o o singura data.
De ce sa aiba salariu mai mare? Pentru ca "face" campioane?
Dar, domnule Belu, fetele aceste nu prea au copilarie, pa facultate, pa cariera profesionala, pa dragoste de adolescenta.
Si ajunge la 22 de ani intr-un birou de resurse umane in care i se spune:"vai, extraordinar, Campioana Europeana, Fantastic!!. Din pacate, avem nevoie de cineva cu experienta, sau macar facultate...Ne pare rau..."
Iar domnul Belu antreneaza in continuare...
Cat poate sa-l plateasca statul? Mai mult ca pe Presedinte sau ca pe Prim Ministru? Hai c-am fi penibili. Oricum ia mai mult ca un pilot de avion militar sau un pompier care moare pe la Mihailesti.

Cati bani a luat domnul Belu de la aparitiile TV (adica de la PRESA)? Sau din reclame? Daca n-a luat.. problema lui- ca putea sa ia.

Eu imi doresc sa se duca-n..........State
Si vai vai vai ce-o sa ne facem fara el...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate