Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Belu - demisionar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

DeathRipple, on Feb 1 2005, 15:20, said:

nenea, esti ridicol, scuza-ma ca-ti spun....si mi se pare ca ti-au mai spus-o si altii p-aici. da' nu-i nimic. repetitio est mater studiorum. trecand peste faptul ca tu prin geniala ta explicatie imi ridici mingea la plasa (deh, in Romania toata lumea se pricepe la toate)....cam cu cati ani de sport de performanta zici ca te mandresti matale? si daca nu esti in bransa, la ce iti dai cu parerea? vorbiti cu totii aici mereu de profesionalism, de lucruri facute cum trebuie....pai nu mai fi diletant. daca nu sti, taci si gata. eu mai sus ti-am oferit o explicatie coerenta si perfect valabila. ce te doare pe tine ca antrenoru' fumeaza si tu storci 5 tricouri cu apa la un antrenament? treaba ta e sa transpiri, a lui e sa te invete. sportul, cartea, NU SUNT OBLIGATORII. in nici o tara (exagerez un pic). te duci acolo in necunostiinta de cauza? bun, te-a pacalit cineva, a zis ca e bine si uite ca nu e, dar tu, om cu personalitate, iti dai seama de eroare si o corectezi daca nu-ti convine.

dar daca tu din ce-ai citit mai sus ai inteles ca aia se numeste spaga, atunci e clar ca-mi stric buricele deshtelor degeaba.

btw, nu ti-ai pus intrebarea ca poate nu te-ai prins tu de ironie? (vezi ca si asta tot o ironie se numeste)

<{POST_SNAPBACK}>


da, mah, si aia care mi-au mai spus vreo chestie gen ridicol, au acelasi punct de vedere ca tine: e normal sa o freci la rece si sa profiti de tricourile stoarse de transpiratia altora.

poti sa arunci tu 15000 de insulte (sau ce vor alea sa fie, ca nu m-am prins), spaga tot spaga ramane si cel care o ia, SPAGAR. drept urmare, daca nu-i convine tovarasului Belu sau Bellu sau cum dracu' se scrie, ii sugerez sa plece-n state, unde "ameninta" (and who cares??) ca pleaca. sunt convins ca va gasi puscariile de-acolo foarte comode, in special cand il va antrena un negru numit Bubba (@ microsoft) si-si va stoarce tricoul de ... transpiratie. ca stii, americanii au niste probleme cu banii negri, in general si cu spagile in particular. evident, daca ajungeai acolo, stiai asta.

cat despre explicatia ta, e perfect coerenta si valabila. tot ce trebuie pentru a o intelege este sa fii un hot, spagar, bisnitar, profitor, exploatator, chestii de-astea, stii tu.

nu, nu mi-am pus problema ca nu ma prind de ironie. mi-am pus doar problema ca mi-e sila de spagari si de cei care-i aproba "ca-i normal". in cuca macaii, o fi normal sa omori un om pentru 100,000 lei. aia nu inseamna ca-i normal si la mine-n zona.

intrebarea mea, de baraj, ar fi...cumva antrenorul hotaraste cine se duce la olimpiade/concursuri/blabla ? ca daca da, e de inteles de ce saracele femei au ales sa dea spaga si nu sa-i dea un picior antrenat in gura.

altfel...romania n-a crapat fara nadia comaneci. si n-o sa crape nici fara un SPAGAR IMPUTIT.

#20
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
belu sau cum dracu` il cheama a spus ca la o ora dupa ce si-a anuntat demisia a fost ofertat de catre nationala SUA.
pana aici am inteles, de ce se mai afla inca in tara nu prea.......

#21
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
1. mai incerc o abordare....dintr-un alt unghi...poate merge asa: sportul este o afacere? daca da, atunci joci dupa pregulile economiei de piata, ca doar nu te-a bagat nimeni in ea. daca nu, atunci inseamna ca te-ai dus la sport din placere pt ca te simti atras(a) de el si nu de (eventuala) recompensa materiala.

din pacate, cineva spunea la un moment dat....si avea dreptate: suntem o natie CU sportivi, nu DE sportivi

2. din pacate, lumea in care traim nu coinicide cu ceea ce incearca CTP sa ne insufle in ultimul editorial, deci poate unii dintre noi am dori lucrul asta...teluricul este, din pacate, mult mai taios si rece decat idealismul gazetaresc. am tot respectul si toata stima pt CTP, ca de altfel pt toti cei de pe forum, dar asta nu inseamna ca impartasim si aceeasi opinie....

#22
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

DeathRipple, on Feb 2 2005, 18:41, said:

1. mai incerc o abordare....dintr-un alt unghi...poate merge asa: sportul este o afacere? daca da, atunci joci dupa pregulile economiei de piata, ca doar nu te-a bagat nimeni in ea. daca nu, atunci inseamna ca te-ai dus la sport din placere pt ca te simti atras(a) de el si nu de (eventuala) recompensa materiala.

din pacate, cineva spunea la un moment dat....si avea dreptate: suntem o natie CU sportivi, nu DE sportivi

2. din pacate, lumea in care traim nu coinicide cu ceea ce incearca CTP sa ne insufle in ultimul editorial, deci poate unii dintre noi am dori lucrul asta...teluricul este, din pacate, mult mai taios si rece decat idealismul gazetaresc. am tot respectul si toata stima pt CTP, ca de altfel pt toti cei de pe forum, dar asta nu inseamna ca impartasim si aceeasi opinie....

<{POST_SNAPBACK}>


sportul o fi devenit o afacere, nu stiu. dar iti garantez ca nu de-aia a fost "inventat". iti spun eu, nu la afaceri se gandeau niste greci, cu olimpiadele.

"daca nu, atunci inseamna ca te-ai dus la sport din placere pt ca te simti atras(a) de el si nu de (eventuala) recompensa materiala". asa. si de ce asta se aplica doar sportivilor , nu si antrenorilor, din punctul tau de vedere? ca asta nu inteleg.

da, din pacate, lumea in care traim, mai bine zis, TARA in care traim, iti da dreptate tie si lui belu ala. dar asta nu inseamna ca asa e bine sau ca asa e NORMAL.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate