Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Transfer USD-Euro cat mai convenabil

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005
Salut,

Vreau sa schimb ceva dolari in euro si nu stiu care e cea mai buna metoda de face lucrul asta.
M-am interesat la BCR si mi s-a spus ca pot folosi licitatia bancara si ca voi iesi mai bine decat schimband dolarii in lei si apoi leii in euro.

A mai facut cineva asa ceva? E alta solutie mai buna?

Multumesc.

#2
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008

View Postmdc, on Nov 20 2008, 18:26, said:

Salut,

Vreau sa schimb ceva dolari in euro si nu stiu care e cea mai buna metoda de face lucrul asta.
M-am interesat la BCR si mi s-a spus ca pot folosi licitatia bancara si ca voi iesi mai bine decat schimband dolarii in lei si apoi leii in euro.

A mai facut cineva asa ceva? E alta solutie mai buna?

Multumesc.
Am facut eu asa ceva, dar cand am transformat din euro in lei.
In cazul meu schimbul a fost mai la licitatia bancara. Pe tine te scuteste de conversia in lei.

#3
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

View Postsoarce, on Nov 20 2008, 12:41, said:

Am facut eu asa ceva, dar cand am transformat din euro in lei.
In cazul meu schimbul a fost mai la licitatia bancara. Pe tine te scuteste de conversia in lei.


Si ai iesit mai bine decat la casele de schimb?
Se mai platesc comisioane? Tot cu BCR ai facut tranzactia?

#4
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008

View Postmdc, on Nov 20 2008, 19:06, said:

Si ai iesit mai bine decat la casele de schimb?
Se mai platesc comisioane? Tot cu BCR ai facut tranzactia?
Da. A iesit mai bine.
Am facut la BRD, dar asta acum vreo 5 ani, nu mai stiu exact cum a fost cu comisioanele. Cel mai bine intereseaza-te la banca si dupa aceea decizi.

#5
cib3k

cib3k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.11.2006
Am si eu o suma mai mare de Euro la BCR si am de gand sa schimb macar o parte in lei. Nu stiam de licitatia bancara. Am intrebat la serviciul telefonic daca se poate transfera o suma Euro dintr-un cont cu conversie in alt cont, mi s-a spus initial ca nu se poate fara retragere, apoi ca se poate dar sa intreb la banca. Am spus si la banca faptul ca am o suma in euro intr-un cont pe care o vreau schimbata in lei si sa ajunga in alt cont, mi s-a spus ca se face conversia si se varsa in celalalt cont fara comision de schimb valutar. Nu mi-a sugerat nimeni licitatia, poate doar daca ma duc sa intreb direct. Oricum, desi functionarii mi se par destul de amabili, nu par totusi prea bine informati despre unele lucruri.

Ar putea cineva mai informat descrie macar in mare in ce consta licitatia asta bancara?

Am remarcat ca schimb valutar se poate face si prin e-BCR - ar fi interesant de stiut daca e pur si simplu conversie la cursul zilei, foloseste un curs special (cum e la alte banci) sau e ceva diferit.

Oricum o sa mai intreb pe la banca si o sa-mi activez si eu e-BCR, dar nu strica daca cineva ofera mai multe detalii.

Multumesc anticipat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate