Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Inmatriculare scuter

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cristilie

cristilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.11.2008
asta vara miam luat si eu un scuter 49 cmc totul bine si frumos pana in ziua knd am fost la centru de inmatriculari al sectorului si iam prezentat actele si atunci a venit bomba ,mi sa spus k nu am pe cartea de identtate a motorului o nu stiu ce folie si ca trebuie sa ma duc la rar sami puna ,akma vin intrebarile trebuie sa te duci neaparat cu scuterul sa-l vada ?
ma costa ceva ? si cum sa procedez ? specific ca sunt al 2 -3 lea proprietar stiu eu al scuterului si nu am la el decat garantia care e expirata bineinteles ,cartea de identitate a lui si actul de vanzare cumparare ?
astept unele sfaturi idei !!!

#2
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

View Postcristilie, on Nov 4 2008, 16:18, said:

asta vara miam luat si eu un scuter 49 cmc totul bine si frumos pana in ziua knd am fost la centru de inmatriculari al sectorului si iam prezentat actele si atunci a venit bomba ,mi sa spus k nu am pe cartea de identtate a motorului o nu stiu ce folie si ca trebuie sa ma duc la rar sami puna ,akma vin intrebarile trebuie sa te duci neaparat cu scuterul sa-l vada ?
ma costa ceva ? si cum sa procedez ? specific ca sunt al 2 -3 lea proprietar stiu eu al scuterului si nu am la el decat garantia care e expirata bineinteles ,cartea de identitate a lui si actul de vanzare cumparare ?
astept unele sfaturi idei !!!
trb s mergi la reare sa se uita la seria shi sa vada ca nu e furat se chiama indentificare shi te costa bani shi apoi i-ti da o foae care o pui la dosar sper ca o fo bn sfatu ideie.

#3
cristilie

cristilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.11.2008
mersi nu stiu dak mar ajuta pe carte coincide seria k mam uitat eu ,am fost si miau zis k tre sa fac itp :( k e expirat :(

#4
extasy_cristU

extasy_cristU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 24.01.2008
Probabil ca te-ar ajuta mai multe persoane daca pe acest forum nu ai utiliza limbaj de tip mirc.

#5
mariuspp

mariuspp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2009
am vazut problema cu inmatricularea aici si am si eu o intrebare:daca il inregistrez numai la primarie cu nr dala galben pot parasi orasul cu el???astept raspuns daca vreti. :D

#6
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
da. esti in evidenta consiliului popular al orasului/comunei respective.

#7
gykut

gykut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.01.2009

View PostIaro, on Mar 21 2009, 02:22, said:

da. esti in evidenta consiliului popular al orasului/comunei respective.

:mellow:dar la politie nu se pot inscrie scutere?
doar la primarie? adica sati dea politia nr de juddet in care esti casa poti circula pe o raza mai mare in afara judetului ma refer?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate