Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

S.C. Maxi Jobss din Pitesti, stie cineva cat sunt de seriosi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
ryanna_the_one

ryanna_the_one

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 21.09.2008
A auzit sau a plecat cineva in UK cu firma aceasta? Ei spun ca te trimit intr-un timp foarte scurt...taxa de mediere e de 1500 lei, si ca si acte, iti cer doar o copie dupa pasaport, buletin si un CV, dupa care iti trimit contractul in 48 de ore. Eu nu am mai fost plecata cu firme din acestea. Ma poate ajuta cineva?

#2
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.635
  • Înscris: 07.05.2005
E cam mare taxa asta de mediere. Care sunt conditiile de recuperare a banilor in caz ca ceva nu merge ?

#3
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.478
  • Înscris: 09.12.2007

View Postryanna_the_one, on Sep 21 2008, 17:15, said:

A auzit sau a plecat cineva in UK cu firma aceasta? Ei spun ca te trimit intr-un timp foarte scurt...taxa de mediere e de 1500 lei, si ca si acte, iti cer doar o copie dupa pasaport, buletin si un CV, dupa care iti trimit contractul in 48 de ore. Eu nu am mai fost plecata cu firme din acestea. Ma poate ajuta cineva?

  Au plecat multi oameni cu contract,la destinatie li s-a dat cu el peste nas"aia nu au contract cu mine ci cu tine,pa"
  Verifica cu atentie !

#4
unumare

unumare

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 08.02.2008
incearca macar sa verifici validitatea firmei la registrul comertului sau ceva de genu... adik sa iti dai seama daca chiar sunt seriosi sau dau tzepe... si p-urma vezi si tu dak au o baza de date cu cine au trimis p-acolo(dak n-au is varza rau) si vezi dak poti sa obtii informatii despre presupusii lor colaboratori din uk k mi-e greu sa cred k or sa bata din usa in usa q cv-ul tau si rezolva in 48 ore

#5
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postryanna_the_one, on Sep 21 2008, 18:15, said:

taxa de mediere e de 1500 lei, si ca si acte, iti cer doar o copie dupa pasaport, buletin si un CV, dupa care iti trimit contractul in 48 de ore.
Si marmota ce mai face?

Vezi-ti de treaba, 90% din "firmele" astea sint doar pentru fraierit fraieri. Si maxi taxi astia nu par a face parte din cei 10%... am eu, asa, un feeling.

#6
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.635
  • Înscris: 07.05.2005
Parca trebuie sa fie agreata firma de plasare si de AJOFM sau cum ii mai spune. Agentia aia cu fortele de munca, ministerul muncii, intelegi tu. Intereseaza-te sa vezi.

#7
ryanna_the_one

ryanna_the_one

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 21.09.2008

View Postherlino, on Sep 21 2008, 19:28, said:

Parca trebuie sa fie agreata firma de plasare si de AJOFM sau cum ii mai spune. Agentia aia cu fortele de munca, ministerul muncii, intelegi tu. Intereseaza-te sa vezi.
Mersi mult de informati. O sa incerc sa ma documentez cat mai bine

#8
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.635
  • Înscris: 07.05.2005
Asa sa faci, deoarece sunt sanse mari sa iti iei teapa. Cat mai sigura sa fii, inainte sa dai banii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate