Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cati dintre voi cumparati filme originale?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Tocamai am intrat in posesia filmului "The Shawshank Redemption" in schimbul a doar 8 lei noi,prin itermediul unui chiosc de ziare.

Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!! :coolspeak:  :coolspeak:

:punk:  :gunsmilie:  :smoke:

#38
Razvan09

Razvan09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.04.2008
fiecare are deschis robinetul pus pe download la intensitate maxima. cel de dat bani e cam secat.

Edited by Razvan09, 24 September 2008 - 17:50.


#39
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
dacoroman, in ce ziar ai gasit insertul cu "Shawshank Redemption"?

#40
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Ultimul film vazut la cinema a fost Titanic daca nu ma insel.In rest...torrente si centrul de inchirieri.
Offtopic: cinematograful din orasul meu e unicat in Europa: vara e racoare,iarna e si mai racoare.Rezisti cam 20-25 de minute.

#41
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostKoShiMin, on Sep 24 2008, 19:44, said:

dacoroman, in ce ziar ai gasit insertul cu "Shawshank Redemption"?

Capital

#42
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Multam tare de raspuns, eddie.  :cheers:   :)

#43
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View Posthugzabee, on Sep 23 2008, 23:02, said:

n-am nici un carnetel. da nu-s multi oameni care nu stiu sa foloseasca cratima la 17 ani , asa ca mi-ai ramas in memorie.
si n-am sa cumpar nici cu 4.4 lei atata timp cat pot sa-l vad cu 0.0 lei.

Să iei toate cratimele pe care eu le-am folosit și să ți le vâri în dos!
Uită-te la ortografia ta și poate vei fi în stare să realizezi că nu e nicidecum perfectă! Schizofrenicule!
Prea multe filme zvăpăiate de Tarantino și ai lui părtași la o vârstă fragedă, au făcut din tine un deziluzionat speriat de realitate și retras într-una proprie. Nu vezi că numai tu și cu încă unu nu sunteți în stare să întrețineți o polemică cu argumente cât de cât verosimile și fără injurii?! Iar atunci când pierzi teren și nu mai ești capabil să argumentezi cauți defecte în speranța să aduci un echilibru. M-ai lămurit cu gândirea ta care se presupunea a fi preeminentă!
Acum, dacă crezi că ai un spirit combativ și vrei să faci în continuare abjectul tău tam-tam, vreau să te rog să-l faci în secțiuni dedicate(Head 2 Head) sau în privat și poate îți voi răspunde. Celorlalți useri pe care i-am deranjat, le cer scuze pentru modul în care am poluat acest topic și cel în care m-am exprimat(trivial, dar acesta a fost singurul fel în care puteam comunica cu schizofrenicul care mi-a atacat cu multă nesimțire convingerile).

#44
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postthe_nightfly, on Sep 23 2008, 19:09, said:

N-am inteles problema  :confused: , vrei sa nu se poata copia DVDurile originale sau ce?
Nope, asta vor cei care fac filmele.  ;) Se tot chinuie de ceva timp si nu le iese.

#45
Stefi_R

Stefi_R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 19.09.2005
De multe ori Proptiki si Pro Video (si altii) comercializeaza DVD-uri "originale" (holograma, etc.) de calitate foarte proasta, de parca ar fi transcodate din .avi. In plus, de multe ori formatul este 4:3 si sunetul Dolby 2.0, si reclamele idioate de rigoare. Carcasele alea slim put ca naiba. Nu mai cumpar DVD-uri din astea de 8-10 lei. Mai scump nu-mi permit, numai daca merita intr-adevar si nu pot "gasi" altfel. Numai bine.

#46
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008

View Posteddie91tm, on Sep 24 2008, 20:49, said:

Să iei toate cratimele pe care eu le-am folosit și să ți le vâri în dos!
Uită-te la ortografia ta și poate vei fi în stare să realizezi că nu e nicidecum perfectă! Schizofrenicule!
Prea multe filme zvăpăiate de Tarantino și ai lui părtași la o vârstă fragedă, au făcut din tine un deziluzionat speriat de realitate și retras într-una proprie. Nu vezi că numai tu și cu încă unu nu sunteți în stare să întrețineți o polemică cu argumente cât de cât verosimile și fără injurii?! Iar atunci când pierzi teren și nu mai ești capabil să argumentezi cauți defecte în speranța să aduci un echilibru. M-ai lămurit cu gândirea ta care se presupunea a fi preeminentă!
Acum, dacă crezi că ai un spirit combativ și vrei să faci în continuare abjectul tău tam-tam, vreau să te rog să-l faci în secțiuni dedicate(Head 2 Head) sau în privat și poate îți voi răspunde. Celorlalți useri pe care i-am deranjat, le cer scuze pentru modul în care am poluat acest topic și cel în care m-am exprimat(trivial, dar acesta a fost singurul fel în care puteam comunica cu schizofrenicul care mi-a atacat cu multă nesimțire convingerile).

loooool . oricum ,calmeaza-te ca eu ma intep cu tine din lipsa de altceva....chiar nu-mi pasa de gandirea ta de cacat. " nu concep ca un cinefil impatimit sa n-aiba cel putin 10 filme originale" - nu poate sa iasa decat dintr-un creier de rahat.
acum nu stiu care e schizofrenic dar daca am fi fata in fata sigur nu ai apuca tu sa zici atatea chestii...prapaditule.

acum vad ca ai invatat un nou cuvant " zvapaiat " si il folosesti cam des. oricum, progresezi ...la 17 ani ai invatat sa scrii cu cratima , pana la 80 de ani cine stie ce o sa realizezi.

de argumentat , ce sa argumentez ? gandirea ta de cacat ? nu pot...asta trebuie sa o faci tu.

" mi-a atacat cu multa nesimtire convingerile". looool , de ce la 17 ani vorbesti ca un cronicar de 60 ? cine te crezi ? crezi ca limbajul decupat din ziare pe care il folosesti tu iti baga ceva in cap ?! nu...va ramane sec.

PS: nu ma dau in vant dupa tarantino

#47
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

View Postjay333, on Sep 25 2008, 12:17, said:

Nope, asta vor cei care fac filmele.  ;) Se tot chinuie de ceva timp si nu le iese.

Aha, daca le iese eu nu mai cumpar DVDuri :lol:
Nu ma simt bine pana nu am si o copie de siguranta.

@eddie91tm si hugzabee:

Nu e mai bine sa incepeti un nou thread aici daca vreti sa va certati?

#48
klaus44

klaus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2008
A mai cumparat cineva serialul 24 de la ziarul Adevarul? Eu il cumpar si ii super misto!

#49
davidboy

davidboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 07.10.2006
As spune ca in proportie de 80% nu cumpar filme sau ma duc la cinema. Probabil ca vreo 30% din filme le vad oricum la altii asa ca undeva la 50% din filmele pe care le vad, le iau de pe net.

#50
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Nu am cumparat niciodata un DVD dar am inchiriat cu sacul, restul tracker  ^_^

#51
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
nu ma bag in subiect dar ce vorbesc unii pe aici nu e interzis de softpedia(piraterie)?

#52
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007

View Postmattbaker, on Oct 15 2008, 18:50, said:

nu ma bag in subiect dar ce vorbesc unii pe aici nu e interzis de softpedia(piraterie)?
Te-au speriat mult prea tare moderatorii prietene, cand auziti de piraterie parca auziti de dracu dar de fapt voi rupeti warez-ul
A dat cineva vreun link pentru download? A pus cineva vreun film intreg pe forum?
Este doar un subiect de discutie, nu am bagat nimanui pe gat filme piratate

Edited by m1nun3, 16 October 2008 - 11:06.


#53
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Le cumpar pe toate. Tot ce apare nou si-mi place si tot ce scot astia la reviste, ziare etc etc. (super cool colectiile Adevarul de ex.)

De cel putin 7-8 ani fac asta si sunt incantat de faptul ca nu ma mai tiganesc cu subtitrari de 2 lei, cu filme de o calitate execrabila, cu toate problemele inerente ce survin odata cu rularea unei copii piratate. In plus, am deja o colectie impresionanta de filme si din cand in cand, mai revad cate unul daca am starea necesara...

Nu pot sa-i inteleg pe cei ce tremura sa vada ceva ce nu a aparut yet pe DVD dar in spate au mii si sute de mii de filme pe care nu le-au vazut fiind prea ignoranti. Filmul nu inseamna doar "ultimul James Bond" sau ce naiba a mai aparut ieri si eu trebuie sa vad musai azi, chit ca se vede infect si se aude spart si de rahat.

Mi-am luat un TV mare, sistem 5.1 si ma bucur acasa de filme adevarate ;) La Cinema am incercat sa merg dar se vede si se aude mult mai prost ca la mine acasa. Mai ales de cand au aparut si BD-uri.  B)

Da, stiu, poate parea o nebunie in .ro, dar asta e. Le iau in primul rand pentru ca imi place sa vad ceva de calitate (imagine/sunet). SI daca e un hobby, costa. Dar care hobby nu costa? Iti plac filmele, sari cu banul.

#54
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostMonitoxus, on Feb 13 2009, 15:23, said:

Le cumpar pe toate. Tot ce apare nou si-mi place si tot ce scot astia la reviste, ziare etc etc. (super cool colectiile Adevarul de ex.)

De cel putin 7-8 ani fac asta si sunt incantat de faptul ca nu ma mai tiganesc cu subtitrari de 2 lei, cu filme de o calitate execrabila, cu toate problemele inerente ce survin odata cu rularea unei copii piratate. In plus, am deja o colectie impresionanta de filme si din cand in cand, mai revad cate unul daca am starea necesara...

Nu pot sa-i inteleg pe cei ce tremura sa vada ceva ce nu a aparut yet pe DVD dar in spate au mii si sute de mii de filme pe care nu le-au vazut fiind prea ignoranti. Filmul nu inseamna doar "ultimul James Bond" sau ce naiba a mai aparut ieri si eu trebuie sa vad musai azi, chit ca se vede infect si se aude spart si de rahat.

Mi-am luat un TV mare, sistem 5.1 si ma bucur acasa de filme adevarate ;) La Cinema am incercat sa merg dar se vede si se aude mult mai prost ca la mine acasa. Mai ales de cand au aparut si BD-uri.  B)

Da, stiu, poate parea o nebunie in .ro, dar asta e. Le iau in primul rand pentru ca imi place sa vad ceva de calitate (imagine/sunet). SI daca e un hobby, costa. Dar care hobby nu costa? Iti plac filmele, sari cu banul.

E bine ca iti permiti B)

Marea majoritate a forumistilor de pe aici nu prea isi permit sa cumpere toate filmele pe care vor sa le vada...si din pacate anumite filme foarte bune nici nu le gasesti (incearca sa gasesti un film de prin 60-70 pe la noi...) Mai exista amazon, ebay, dar nici la astea nu au acces toti.

Eu sper in viitorul filmelor direct download, nu vorbesc de cele piratate, si de site-uri de genul CinemaNow. Din pacate si producatorii/distribuitorii se incapataneaza sa ceara acelasi pret pe un download ca pe un DVD, desi e clar: costurile nu sunt aceleasi...

Cred ca o sa apara si la noi in curand...Ma gandesc daca maine ar aparea un site in RO cu o colectie impresionanta de filme la preturi de, sa zicem 5-10 RON, donwloadabile intr-un sistem de genul iTunes unde il cumperi apoi poti sa il revezi oricand pe aparatul respectiv, cred ca profiturile ar fi mult mai mari decat sa ceri 50-100 RON pe un film bun pe DVD  <_<

In SUA am mai cumparat si eu DVD-uri, cum facea toata lumea pt. ca pur si simplu e "affordable"...in afara de pustani mai nimeni nu se complica cu download-uri...

Edited by M0n0, 18 February 2009 - 21:40.
Fara linkuri spre site-uri de download, fie ele si legalizate. Nu o zic eu ci regulamentul.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate