Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cati dintre voi cumparati filme originale?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
klaus44

klaus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2008
Vreau sa va intreb cati dintre voi cumpara filmele originale sauuuuuu le ....stiti voi 'downloadati'! ! !

Si va rog fara discutia de genu : Ce salar are americanu si ce salar are romanu! As vrea sa fiti directi! Cumpar sau nu cumpar! As dori sa dati si motivul pentru care cumparati/nu cumparati filme!
Multumesc!

#2
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Mai mult merg la cinema decat sa cumpar DVDuri, oricum in ultimii ani nu prea au fost filme care sa justifice bani in plus fata de biletul de cinema :)

Edited by the_nightfly, 21 September 2008 - 18:18.


#3
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Daca vrei sa vezi cati dintre noi, trebuia sa faci topicul la Chestionare, si sa pui un vot. Fara voturi, nu vei putea afla cati dintre noi cumparam sau nu.

Si ca sa fiu ontopic, desi nu am mai calcat de mult intr-un cinema, de la o vreme am inceput sa ma duc iarasi. Merita mult mai mult decat sa cumpar un film pe care oricum nu il voi vedea de mai mult de 2 ori sa ma duc la cinema unde stau linistit, il vad si il aud la calitate buna. Merita sa cumperi un DVD decat daca ai prieteni care au si ei la fel, multe, si tot faceti schimb intre voi, tu il iei, il vezi odata, apoi il bagi in "sistem", si prin rotatie il vad toti, altfel nu merita, parerea mea.

#4
klaus44

klaus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2008
Da dar problema e ca la mine in oras nu mai este cinema si tare mult mi-as dori sa merg la una....Nu am fost niciodata! Si apropo care este pretul uni film la cinema?

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pai de pe la vreo 75.000 pana pe la ~320.000
la cinema ma duc, dar sa dau ~800.000 pe un film nu prea merita, decat in cazul filmelor care imi plac foarte mult. pe alea le cumpar, problema e ca nu prea le gasesc.

Edited by zuppy, 21 September 2008 - 18:48.


#6
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

 d4m4g3, on Sep 21 2008, 19:24, said:

Merita sa cumperi un DVD decat daca ai prieteni care au si ei la fel, multe, si tot faceti schimb intre voi, tu il iei, il vezi odata, apoi il bagi in "sistem", si prin rotatie il vad toti, altfel nu merita, parerea mea.

Vezi ca e piraterie asta :lol:

 zuppy, on Sep 21 2008, 19:47, said:

pai de pe la vreo 75.000 pana pe la ~320.000
la cinema ma duc, dar sa dau ~800.000 pe un film nu prea merita, decat in cazul filmelor care imi plac foarte mult. pe alea le cumpar, problema e ca nu prea le gasesc.

Si miercurea abonatii orange au 2 bilete la pret de 1 :P

Ce DVDuri sunt la 80 de lei?

Cel mai scump DVD luat a fost Sweeney Todd (45 lei), dar avea 2 discuri si o groaza de extra-uri :) In general cam asta e pretul pentru filme recente, 45-50 de lei.

#7
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Cumpar anumite filme pt colectia personala. Restul le vad si le uit :)

#8
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 the_nightfly, on Sep 21 2008, 19:18, said:

Mai mult merg la cinema decat sa cumpar DVDuri, oricum in ultimii ani nu prea au fost filme care sa justifice bani in plus fata de biletul de cinema :)
Si cum iti dai seama daca merita banii daca tu nu il vezi?
Bine, asta fara sa auzi pareri despre inainte? Tu sa stii doar cine joaca si cine regizeaza...

On-Topic:
Foarte multe dld din alta parte...la ordinul sutelor...asta e...imi plac :D
Multe de la tv...
Apoi multicele la cinema...vreo 40-50...
Si 39 pe DVD-toate originale...adica, au holograma pe ele macar.

#9
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006

 M0n0, on Sep 21 2008, 20:51, said:

Si cum iti dai seama daca merita banii daca tu nu il vezi?

Am crezut ca am fost destul de clar, "nu prea au fost filme care sa justifice bani in plus fata de biletul de cinema".
Merg la cinema, il vad, daca imi place iau si DVDul cand apare.

Filmele mai vechi le stiu de la TV sau, cum e cazul multor "cult-films", de pe batranul video. E mai greu sa gasesti DVDuri cu filme vechi (20+ ani) in Romania, dar e intotdeauna o surpriza placuta cand le gasesti :). "Drunken Master" a fost cea mai recenta achizitie de acest gen.

Pe net urmaresc seriale, streamingul e mult mai convenabil, chiar daca ruleaza la TV serialul respectiv.

#10
klaus44

klaus44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2008
Ok multumesc m-am convins! O sa colectionezi in continuare filme originale pentru ca aceasta este pasiunea mea..ma rog. Multumesc oricum pentru parerile voastre si topicul ramane valabil in continuare! Multumesc! ^_^

#11
Jollie_xx1

Jollie_xx1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 25.04.2006
N am mai intrat in cinema de la "Liar,liar" . :D

#12
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 the_nightfly, on Sep 21 2008, 21:12, said:

Am crezut ca am fost destul de clar, "nu prea au fost filme care sa justifice bani in plus fata de biletul de cinema".
Merg la cinema, il vad, daca imi place iau si DVDul cand apare.
Da...am inteles pe langa din cauza ca n-am citit atent tot ce zisa-i...my apologies...

#13
cata_csm

cata_csm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 07.09.2007
cred ca oricine  stie sa foloseasca forumul acesta stie sa downloadeze un film de pe torrente. si mai nou sunt site-uri sepciale pe care gasesti filme la calitete foarte bun (DVD, DVD-Ro, HDTV). sincer, nu mi se pare rentabil sa cumperi filme.
in schimb sunt de acord cu salile de cinema. chiar imi place sa ma duc la cinema, insa daca vreu sa vad un film acasa il downloadez de pe net.

#14
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Singurul film pe care l-am cumparat a fost Scarface. Ma duc la cinema la destul de multe filme in schimb.

#15
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
nu cumpar filme ;)

#16
crashandlove

crashandlove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.07.2006
De pe torente marea majoritate iar cele care imi plac foarte mult cumpar DVD-ul. Goodfellas a fost ultima achizitie.

#17
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007
„Lawrence of Arabia”, „Raging Bull”, „Judgment at Nuremberg” și „Gandhi”, sunt câteva din numeroasele titlurile, care dacă ar fi disponibile pe DVD, aș fugi să le cumpăr. E imposibil să te declari cinefil fără a deține pe VHS, DVD sau altă platformă măcar zece din tilurile pe care le consideri „best of the best”!

Apropo, România stă foarte prost din punct de vedere cultural! Niciuna din firmele de profil(Pro Video, prooptiki, Euro Entertainment Enterprises), nu au adus în România pe format DVD sau HD colecția Fellini, ca să nu mai vorbesc de alții care este inadmisibil să lipsească din portofoliul orcărei firme care se ocupă cu distribuția cinematografică!

#18
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Va multumim pentru participare. Vor fi efectuate perchezitii la domiciliile celor care au pomenit de torrente in acest topic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate