Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

HTC Touch HD

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#73
alfaromeo

alfaromeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 01.09.2003
Nu e vorba de discutii in contradictoriu,fiecare isi expune parerea si din toate astea o persoana ''verticala'' ia ce e mai bun.
E adevarat ce spui tu,fara gps in europa esti cam in pom,dar nu trebuie bagat iPhoneul la apa pentru asta.Are si el un gps,cam aiurea intr-adevar,dar are:Google Maps.Ca nu e convenabil pentru noi,europenii,asta e altceva.Probabil ca la americani conectarea EDGE nu are costuri atat de ridicate ca in Europa.Si eu tot pentru gps am schimbat iPhone pe Touch HD,dar pentru asta nu prea sunt de acord ca Windows rulz.Oricum,revenind,HD e un super telefon si in afara de interfata il bate pe iPhone in multe aspecte.

#74
TouchFlo3D

TouchFlo3D

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 169
  • Înscris: 17.02.2009
Ma gandesc sa-mi iau si eu acest telefon...ce ziceti se merita? :D

#75
agireada

agireada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2006
de curiozitate, ce softuri aveti instalate pe HD si care sa profite de tehnologiile ce le are incorporate sau sa ii imbunatateasca operabilitatea?

pana acum am gasit, instalat si testat:

- GSen - realizeaza o generalizare a G-senzorului in mai toate aplicatiile ce sunt instalate pe telefon, mai putin interfata Touch Flo si aplicatiile ce folosesc nativ acest senzor. E free si il gasiti aici: http://www.freewarep...t/get-gsen.html

- PocketShield - nu am reusit sa il testez cu succes deoarece a crapat dupa instalare. Programul ar trebui sa foloseasca G-senzorul sa puna dispozitivul pe stand-by (functia butonului din dreapta sus) prin "scuturarea" lui, sau opturarea senzorului de lumina.

daca mai aveti softuri testate si utile, puteti sa dati si voi cu subsemnatul sa afle tot poporul ce mai e util de instalat

Edited by agireada, 26 February 2009 - 01:25.


#76
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Nu e mare ingramadeala pe topicul asta...
Hai sa-ti spun ce am eu pe HD.

- SPB Mobile Shell - Touch Flo-ul nu-l suport!
- SPB Phone Suite
- HD Tweak 0.5.4.
- Finger Keyboard - Black Edition v1.4
- Yota Phone v1.1
- VITO Voice2Go
- Personalizer v2.0
- SD Tune Up
- NET 3.5
- SK Tools v4.4.6.2
- Pocket Mechanic Professional
- iGo8.3.2.64873
- Garmin XT

Asteptam cu interes si alte 'configuratii'...

Edited by ccb, 28 February 2009 - 15:54.


#77
neuron82

neuron82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.09.2007
sal...am de o saptaman un HD si sunt tare incantat de el..am citit inainte cate pareri care pana la urma cred ca sunt doar niste afirmatii lipsite de fond. Mi-a placut mai mult de decat Diamond-ul sau Cruise-ul (cu ele m-am jucat mai mult) ca design /finisaje. Se misca mult mai bine decat cele doua. Sunt foarte multi care intreaba cum se aude...se aude destul de bine si in plus de asta nu are acel delay pe care il Diamondul atunci cand raspunzi la apel. Ceea ce nu imi place este faptul ca intotdeauna am ActivSyncul deschis...chiar daca il inchid se redeschide ...dracu stie...si faptul ca ceasul isi modifica singur forma,din cand in cand, adica din formatul mic/clasic trece singur in formatul mare specific htc-urilor. Sper sa se rezolme la primul upgrade.  Trebuie sa ai grija sa blochezi ecranul atunci cand vorbesti la el ca sa nu apesi din greseala cu urechea si sa deschizi aplicati la intamplare. Se poate ca cei care listeaza aplicatiile pe forum sa puna si un link de unde pot fi luate acestea?? ma tot chinui si nu cred ca sunt singurul  (adica sper) sa fac rost de tot felul de aplicatii si nu prea gasesc...multumesc

#78
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
Deci Garmin XT merge pe HTC Touch HD? E mai bun ca IGO ? (ma refer strict la modul cum functioneaza pe HTC Touch HD, nu ma intereseaza o comparatie teoretica intre Garmin XT si IGO). Eu intentionez sa-mi cumpar HTC Touch HD, si inca nu m-am decis ce soft de GPS voi instala pe el...

#79
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

 neuron82, on Mar 4 2009, 08:16, said:

sal...am de o saptaman un HD si sunt tare incantat de el..am citit inainte cate pareri care pana la urma cred ca sunt doar niste afirmatii lipsite de fond. Mi-a placut mai mult de decat Diamond-ul sau Cruise-ul (cu ele m-am jucat mai mult) ca design /finisaje. Se misca mult mai bine decat cele doua. Sunt foarte multi care intreaba cum se aude...se aude destul de bine si in plus de asta nu are acel delay pe care il Diamondul atunci cand raspunzi la apel. Ceea ce nu imi place este faptul ca intotdeauna am ActivSyncul deschis...chiar daca il inchid se redeschide ...dracu stie...si faptul ca ceasul isi modifica singur forma,din cand in cand, adica din formatul mic/clasic trece singur in formatul mare specific htc-urilor. Sper sa se rezolme la primul upgrade.  Trebuie sa ai grija sa blochezi ecranul atunci cand vorbesti la el ca sa nu apesi din greseala cu urechea si sa deschizi aplicati la intamplare. Se poate ca cei care listeaza aplicatiile pe forum sa puna si un link de unde pot fi luate acestea?? ma tot chinui si nu cred ca sunt singurul  (adica sper) sa fac rost de tot felul de aplicatii si nu prea gasesc...multumesc
cauta pe forumul de pe xda-developers la categoria htc HD si ai sa gasesti tot ce iti trebuie ... ce ii drept m-au convins sa nu iau asa ceva :D dar la programe si teme e chiar bun site-ul ... e cea mai mare comunitate HTC din lume :D

#80
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

 negociator, on Mar 21 2009, 22:37, said:

Deci Garmin XT merge pe HTC Touch HD? E mai bun ca IGO ? (ma refer strict la modul cum functioneaza pe HTC Touch HD, nu ma intereseaza o comparatie teoretica intre Garmin XT si IGO). Eu intentionez sa-mi cumpar HTC Touch HD, si inca nu m-am decis ce soft de GPS voi instala pe el...
Merge si Garmin XT pe el. Sa-ti raspund strict la intrebare, Garmin se misca foarte sacadat, ramane mult in urma fata de pozitia reala pe care o ai. Are harta foarte detaliata, exagerat de detaliata dupa parerea mea. Eu am instalate 5 programe de navigatie pe el si le-am testat pe toate, si in oras, si in afara. Dupa parerea mea, iGo8 se misca cel mai bine pe HD. Este numai parerea mea! Am asa: Garmin XT, iGo8.3.2.79297, Sygic 7.6, Navigon MN7 si MioMap 2008. :)

#81
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006

 ccb, on Mar 22 2009, 21:34, said:

Merge si Garmin XT pe el. Sa-ti raspund strict la intrebare, Garmin se misca foarte sacadat, ramane mult in urma fata de pozitia reala pe care o ai. Are harta foarte detaliata, exagerat de detaliata dupa parerea mea. Eu am instalate 5 programe de navigatie pe el si le-am testat pe toate, si in oras, si in afara. Dupa parerea mea, iGo8 se misca cel mai bine pe HD. Este numai parerea mea! Am asa: Garmin XT, iGo8.3.2.79297, Sygic 7.6, Navigon MN7 si MioMap 2008. :)


Iar iGo8 sau MioMap 2008 se "misca" cursiv pe HD ?
Chiar ma intereseaza parerea ta !!
A incercat cumva si videoclipuri? Merg bine?
Mersi !!...

#82
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Si Igo8 si MioMap 2008 merg foarte bine pe HD. Eu prefer iGo, chestie de gusturi.

#83
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Mare intrebare mare: este cineva din Pitesti care are Touch HD ??...

Cer ajutor pentru instalare soft navigatie saptamana viitoare !!  :worthy:

Cinste pe masura !!... :thumbup:

#84
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Ce ajutor iti trebuie, nu stii sa-l instalezi, sau nu-l ai ?

#85
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
O sa cumpar saptamana asta HD-ul, nu am nici soft-ul, insa mai ales as avea nevoie de o minte priceputa la instalare.

#86
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Se instaleaza foarte simplu, este un fisier autorun (in principiu il gasesti intr-un folder numit 2577); dupa ce-ai pus pe card softul, te duci la acel autorun, si cu un simplu touch se instaleaza programul singur.

#87
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Multumesc Barboso,
Am facut rost de versiunea igo8 v8.0.0.49545 !
Astept sa-mi vina telefonul...

Apoi instalez dupa sfaturile tale!

Mersi mult inca o data.


 barboso, on Apr 13 2009, 16:07, said:

Se instaleaza foarte simplu, este un fisier autorun (in principiu il gasesti intr-un folder numit 2577); dupa ce-ai pus pe card softul, te duci la acel autorun, si cu un simplu touch se instaleaza programul singur.


#88
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Hai sa-ti mai dau niste detalii.

Fisierele autorun sunt doua, pe cardul introdus in tel. tu nu le vezi extensia, dar cel care-ti face instalarea e primul dintre ele.

Nu mai retin exact ordinea, dar mai sunt doi pasi:

- vei primi un avertisment ca publisher-ul programului este necunoscut, il ignori si mergi mai departe.

- te mai intreaba si unde vrei sa instaleze programul, pe card sau direct in aparat, selectezi card si asta chiar ca-i tot, mai departe instaleaza el, tu doar te mai joci, eventual, la setari, dupa preferintele tale.


Bafta !

Edited by barboso, 14 April 2009 - 11:42.


#89
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Am arhiva rar (iGo8 v8.0.0.49545) pe hardul de la PC.

Dezarhivez pe PC si instalez din PC ? sau copiez pe cardul de memorie si instalez de pe card ?

Merci mult pt. raspuns !!... :worthy:

#90
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Mai bine dezarhivezi pe PC, le copiezi pe card dezarhivate si le instalezi de acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate