Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

HTC Touch HD

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#37
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
ca telef e ok,nu am intalnit situatii de pierdere de semnal.am auzit ca telef cu winmobile se blocheaza.desi l-am butinat si rasbutonat de 3 zile,nu mi s-a blocat odata.bateria e super ok,m-a tinut 2 zile.asta e primul meu telef cu windows.am si nokia n95 8gb.
sincer sa fiu,nokia mi se pare mai bun.daca as fi fost nevoit sa aleg intre cele 2 si as fi vandut nokia sa raman cu htc,as fi regretat.

#38
savulescucostin

savulescucostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.09.2006

View Postlegalizes_crime, on Dec 7 2008, 10:14, said:

am luat si eu acest pda.nu am instalat absolut nimic in plus fata de cum l-am luat
imi poate spune cineva cum sa lucrez cu gps-ul?trebuie sa am acces la net,sau merge si fara?


NU TREBUIE SA AI ACCES LA NET! GPS-ul se conecteaza direct la satelitii care inconjoara Pamantul prin semnal radio. Trebuie doar sa fii undeva afara si sa existe vizibilitate directa intre PDA-ul tau si cer (semnalul trece si prin geam - de-aia merge in masina, plastic si in general materiale subtiri nereflexive. nu trece prin beton si plumb).

View Postcrst_rosu, on Dec 7 2008, 13:22, said:

Vreau sa intreb posesorii cum se comporta HD-ul ca telefon?
Se pierde deseori semnalul? Cum se comporta in zonele cu semnal mai slab?
Multumesc!


Nici eu nu am avut probleme cu pierderea semnalului, merge ca un telefon normal, poate chiar mai bine. Am observat ca fata de un telefon obisnuit, nu interfereaza asa de mult cu echipamentele electronice gen TV, DVD player, boxe etc. (ma refer la acel sunet foarte cunoscut pe care il face televizorul cand apropii telefonul de el. Trebuie sa te apropii foarte mult ca sa se produca acel sunet).

#39
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
l-au bagat cei de la vodafone la 518 euro, ce ziceti ?:)

#40
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Poate cineva sa spuna CLAR cum se aude? I mean, un Nokia se aude in general f tare si clar (cand vorbesti la TELEFON). Nu prea ma intereseaza cat d ebine se poate urmari un film pe un ecran de 3", ci mai degraba cat de bun e semnalul, cat de bine/tare se aude si cat de rapid te poti plimba prin interfata  :rolleyes:

So, poate cineva sa raspunda plz?

#41
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Se aude comparativ cu Nokia E71, aka foarte bine

#42
dianadan2000

dianadan2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2007
Salut, cablul de USB este special HTC sau este USB2 ca la HDD portabil? Sincronizarea agendei este OK?
Multumesc, Dan.

#43
savulescucostin

savulescucostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.09.2006

View PostMonitox, on Dec 9 2008, 10:38, said:

Poate cineva sa spuna CLAR cum se aude? I mean, un Nokia se aude in general f tare si clar (cand vorbesti la TELEFON). Nu prea ma intereseaza cat d ebine se poate urmari un film pe un ecran de 3", ci mai degraba cat de bun e semnalul, cat de bine/tare se aude si cat de rapid te poti plimba prin interfata  :rolleyes:

So, poate cineva sa raspunda plz?

Lol, pai atunci dc iti mai iei HTC? E mai mult un device multimedia, care pe langa tot ce are, include si telefon. Sa dai 23 de bulioane pe el doar pt telefon...parerea mea...
Dupa mine se aude ca un telefon normal (am avut Nokia pana inainte sa-mi iau HTC si nu vad o schimbare in bine sau in rau), poti sa dai mai tare sau mai incet, etc... nu mi-am pus niciodata problema cat de bine se aude receptorul unui telefon, mie toate mi se par la fel (e ca berea  :D ).
Cat despre interfata, e mai usor cu Touch FLO 3D dar iti va lua ceva sa te obisnuiesti... Are foarte multe meniuri si setari etc. Este comparabil cu a te plimba prin Windows pe PC. Un lucru il spun sigur: e mai usor de umblat pe Symbian pt ca are mult mai putine chestii decat WM-ul de pe HTC.

Edited by savulescucostin, 09 December 2008 - 20:58.


#44
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008
Mufa de usb e diferita fata de orice alt tip de mufa. Cat despre omu care nu-l intereseaza cum se vad filmele, gps, etc...de ce iti mai iei telefonul asta? Mai bine ia-ti un 1100 si ala sigur se aude tare.

Eu mi-am luat de vreo 2 zile telefonul si sunt super incantat de el. Mi-am pus iGO8 si l-am testat in masina si e super, fara lag si chestii din alea. Daca vrei sa va mearga filmele luati-va core player ca e ok. Mie imi merg cu el. In rest toate bune, astept un yahoo messenger pt win mobile, nu stiu de unde sa iau. Poate stiti voi...

#45
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
e miniusb

#46
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmarshall_balance, on Dec 10 2008, 16:28, said:

... astept un yahoo messenger pt win mobile ...
Slick, Palringo... Google...

#47
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
cum accesez gps-ul?unde se afla in meniu?am gasit doar quick gps.nu am instalat absolut nimic,trebuie sa instalez vreun soft,ceva?

#48
savulescucostin

savulescucostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.09.2006

View Postlegalizes_crime, on Dec 10 2008, 20:48, said:

cum accesez gps-ul?unde se afla in meniu?am gasit doar quick gps.nu am instalat absolut nimic,trebuie sa instalez vreun soft,ceva?
DA.
iGO8, TomTom, Sygic drive etc.


In legatura cu USB-ul, este de fapt o mufa miniUSB dupa cum a zis si cineva mai sus. Nu va lasati pacaliti de forma ciudata a mufei mama a telefonului. Este de fapt miniUSB, tocmai mi-am luat astazi un incarcator de masina original HTC, care are forma standard miniUSB si se potriveste perfect la telefon.

Edited by savulescucostin, 10 December 2008 - 21:50.


#49
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postsavulescucostin, on Dec 9 2008, 20:57, said:

Lol, pai atunci dc iti mai iei HTC? E mai mult un device multimedia, care pe langa tot ce are, include si telefon. Sa dai 23 de bulioane pe el doar pt telefon...parerea mea...
Dupa mine se aude ca un telefon normal (am avut Nokia pana inainte sa-mi iau HTC si nu vad o schimbare in bine sau in rau), poti sa dai mai tare sau mai incet, etc... nu mi-am pus niciodata problema cat de bine se aude receptorul unui telefon, mie toate mi se par la fel (e ca berea  :D ).
Cat despre interfata, e mai usor cu Touch FLO 3D dar iti va lua ceva sa te obisnuiesti... Are foarte multe meniuri si setari etc. Este comparabil cu a te plimba prin Windows pe PC. Un lucru il spun sigur: e mai usor de umblat pe Symbian pt ca are mult mai putine chestii decat WM-ul de pe HTC.

Daca tu (sau altii ca tine) iti iei telefon ca sa vezi filme, inseamna ca ai o problema f. grava si REALA. Un asemenea telefon e valoros pentru functiile de business, usurinta in folosire (teoretic) si OK, sa-ti faca si viata mai animata prin interfata si posibilitatile multimedia. DAR, de aici si pana la a nu-ti pasa cum se aude si cum functioneaza ca telefon... e cale foarte lunga. Cred ca notiunea SAR iti este deasemenea straina, nu?  :rolleyes:

Sa stii ca exista o caruta de trepte de calitate la bere, asa cum exista si la telefoane. Daca oamenii ar fi mai selectivi, probabil am avea produse din ce in ce mai bune.  :confuzzled:

HTC-urile sunt printre cele mai proaste telefoane posibile la SEMNAL/CALITATE si receptie 3G. Adica lucrurile ce definesc un telefon, oricat de multimedia ar fi el... De asta am intrebat. Intre timp am vazut oricum, si mi s-a confirmat DIN NOU ca sunt niste porcari lente, se aud prost, finisate prost etc etc. HTC sucks :( In fact, Windows Mobile sucks oricat de mult as vrea sa-l folosesc...

#50
Srx

Srx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.10.2008

View PostMonitox, on Dec 11 2008, 14:32, said:

HTC-urile sunt printre cele mai proaste telefoane posibile la SEMNAL/CALITATE si receptie 3G. Adica lucrurile ce definesc un telefon, oricat de multimedia ar fi el... De asta am intrebat. Intre timp am vazut oricum, si mi s-a confirmat DIN NOU ca sunt niste porcari lente, se aud prost, finisate prost etc etc. HTC sucks :( In fact, Windows Mobile sucks oricat de mult as vrea sa-l folosesc...

aberatii....

#51
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Singurul bug e ca are WM, in rest chiar nu iti dau dreptate, il am de 2 sapt si e ok din toate punctele de vedere. Si il compar cu N95-8G, cu IPhone, cu E71, cu HTC Diamond si altele din clasa superioara. Iar la finisaje nu comentez ca nu are sens. Chiar sta foarte bine. Compara cu concurenta, un BB Bold or smth si iti dai seama unde e calitatea

#52
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View PostMonitox, on Dec 11 2008, 15:32, said:

Daca tu (sau altii ca tine) iti iei telefon ca sa vezi filme, inseamna ca ai o problema f. grava si REALA. Un asemenea telefon e valoros pentru functiile de business, usurinta in folosire (teoretic) si OK, sa-ti faca si viata mai animata prin interfata si posibilitatile multimedia. DAR, de aici si pana la a nu-ti pasa cum se aude si cum functioneaza ca telefon... e cale foarte lunga. Cred ca notiunea SAR iti este deasemenea straina, nu?  :rolleyes:

Sa stii ca exista o caruta de trepte de calitate la bere, asa cum exista si la telefoane. Daca oamenii ar fi mai selectivi, probabil am avea produse din ce in ce mai bune.  :confuzzled:

HTC-urile sunt printre cele mai proaste telefoane posibile la SEMNAL/CALITATE si receptie 3G. Adica lucrurile ce definesc un telefon, oricat de multimedia ar fi el... De asta am intrebat. Intre timp am vazut oricum, si mi s-a confirmat DIN NOU ca sunt niste porcari lente, se aud prost, finisate prost etc etc. HTC sucks :( In fact, Windows Mobile sucks oricat de mult as vrea sa-l folosesc...

nu  cred ca esti tu in masura sa spui cuiva ca are probleme citez "reale" daca alege sa isi cumpere un gadget multimedia.Pana la urma e treba fiecaruia sa cumpere ce vrea si sa foloseasca acel ceva cum vrea, mai ales daca isi permite

on topic: semnalul este puternic si se aude foarte bine...nu stiu ce ai testat tu acolo

Edited by Angelina1986, 12 December 2008 - 00:02.


#53
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006

View PostMonitox, on Dec 11 2008, 06:32, said:

Daca tu (sau altii ca tine) iti iei telefon ca sa vezi filme, inseamna ca ai o problema f. grava si REALA. Un asemenea telefon e valoros pentru functiile de business, usurinta in folosire (teoretic) si OK, sa-ti faca si viata mai animata prin interfata si posibilitatile multimedia. DAR, de aici si pana la a nu-ti pasa cum se aude si cum functioneaza ca telefon... e cale foarte lunga. Cred ca notiunea SAR iti este deasemenea straina, nu?  :rolleyes:

Sa stii ca exista o caruta de trepte de calitate la bere, asa cum exista si la telefoane. Daca oamenii ar fi mai selectivi, probabil am avea produse din ce in ce mai bune.  :confuzzled:

HTC-urile sunt printre cele mai proaste telefoane posibile la SEMNAL/CALITATE si receptie 3G. Adica lucrurile ce definesc un telefon, oricat de multimedia ar fi el... De asta am intrebat. Intre timp am vazut oricum, si mi s-a confirmat DIN NOU ca sunt niste porcari lente, se aud prost, finisate prost etc etc. HTC sucks :( In fact, Windows Mobile sucks oricat de mult as vrea sa-l folosesc...


Asa cum spune si @angelina1986 se pare ca ar trebui sa te abtii de la comentarii. Eu folosesc doar htc de 2 ani tocmai din prisma faptului ca sunt cele mai bune raport pret/calitate/asteptari. Daca vei citi pe net, vei vedea ca sunt lideri aproape la "orice" capitol. E ca si cum ai spune ca logan peste 2 luni va arata bmw-ului ce inseamna o masina adevarata. Mai bine iti pastrezi opiniile ;)))). Doar pentru faptul ca nu stii sau nu vrei sa il folosesti la capacitatile lui reale, nu inseamna ca trebuie sa generalizezi. Din punctul tau de vedere asa stau lucrurile, nu general. Si, din cate vad, daca asa ceva spui despre windows mobile (daca te uiti pe net, nokia va trece pe win mobile, dar wha'rever) inseamna ca poti avea un PC acasa de 80 mil (doar ca exemplu), cu cea mai tare placa video existenta, si tu sa joci zuma, zicand ca nu merita alt joc.

Edited by ady_uaic, 12 December 2008 - 10:40.


#54
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
am si n95 8gb si acest hd.ambele sunt super okay

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate