Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

RCS trebuie sa imparta 1 milion de antene in 11 zile pentru a nu pierde Liga 1

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
manoxa

manoxa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 30.11.2005

View Postrichelieu, on Sep 10 2008, 10:18, said:

subscriu :)

Tot aud ca liga lui mitica e proasta, ca nu merita, ca nu are audiente si nici cerere.
Insa vad ca la TV sunt zeci de emisiuni care dezbat Liga I pe toate canalele de sport, pe cele de stiri, pe TVRetc.
Discutii lungi si interminabile.

Oare aceste emisiuni au audiente sau televiziunile le fac la misto?
Chiar credeti ca nu exista interes?
Pentru 6 puncte au iesit 10.000 de oameni in strada.
Intr-un fel e mai bine ca nu le vede toata lumea. Asa poate se mai duce lumea la stadioane.

#56
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Interes exista...dar s-ar pierde brusc daca le-as spune oamenilor ca trebuie sa le dublez abonamentele pentru a vedea programele alea.

#57
salve

salve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.06.2006

View Postrichelieu, on Sep 10 2008, 13:50, said:

Interes exista...dar s-ar pierde brusc daca le-as spune oamenilor ca trebuie sa le dublez abonamentele pentru a vedea programele alea.


Atunci lasa-i asa . Fara programele alea. Ca gratis frate, s-a inchis robinetu............ si gata.

#58
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Ce-mi place cand comenteaza oamenii nefiind pusi in fata a astfel de situatii :). E usor sa-ti dai cu parerea cand nu esti implicat.

#59
manoxa

manoxa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 30.11.2005

View Postrichelieu, on Sep 11 2008, 09:58, said:

Ce-mi place cand comenteaza oamenii nefiind pusi in fata a astfel de situatii :). E usor sa-ti dai cu parerea cand nu esti implicat.

Noi suntem implicati ca si clienti (consumatori de TV). Eu iti dau o idee. Denumeste pachetul de baza social, si pachetul plus gsp baza si asa multumesti pe toata lumea. Cine vrea GSP plateste.

#60
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Multumesc pentru idee.....dar da-le-o mai bine celor de la Intact-RCS...care nu vor sub nici o forma sa fie de acord cu redistributia GSP-urilor in pachet extra :). Ei vor in baza ....si gata.

#61
manoxa

manoxa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 30.11.2005

View Postrichelieu, on Sep 11 2008, 16:52, said:

Multumesc pentru idee.....dar da-le-o mai bine celor de la Intact-RCS...care nu vor sub nici o forma sa fie de acord cu redistributia GSP-urilor in pachet extra :). Ei vor in baza ....si gata.

pai exact asta iti si sugeram. Pe sistemul pachet popular digi. Pachet social popular sau cum vrei il denumesti pe cel baza de acum.
Dupa care adaugi gsp-urile si denumesti pachetul baza.
Nu poti sa "dezavantajezi" niste oameni cu posibilitati reduse de plata obligandu-i sa plateasca in plus.

#62
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Este exact acelasi lucru....nu ma avantajeaza. Ideea este ca, oferta celor de la Intact&RCS, inseamna ca trebuie sa platesc minim 50.000 euro/luna, indiferent cati abonati am intr-un moment dat. Deci ideea ta nu are aplicabilitate in conditiile date. Trebuie sa accepte redifuzarea in extrabaza, cu cat vor ei pentru un abonat, asta deja e neimportant, dar FARA A PERCEPE UN MINIM LUNAR.

#63
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postrichelieu, on Sep 15 2008, 12:35, said:

Este exact acelasi lucru....nu ma avantajeaza. Ideea este ca, oferta celor de la Intact&RCS, inseamna ca trebuie sa platesc minim 50.000 euro/luna, indiferent cati abonati am intr-un moment dat. Deci ideea ta nu are aplicabilitate in conditiile date. Trebuie sa accepte redifuzarea in extrabaza, cu cat vor ei pentru un abonat, asta deja e neimportant, dar FARA A PERCEPE UN MINIM LUNAR.
Asta am zis eu de la inceput. Negocierile care s-au facut pana acum probabil au fost de ochii lumii, iar clauza de confidentialitate.. sa nu zica toti oficial ca a fost la misto.

Pentru urmatorii 3ani probabil ca nu au un plan batut in cuie, dar cand/daca vor vinde o sa aiba loc negocieri cu date realiste si nu ca pana acum: un monolog cu ceilalti operatori si o buna ocazie pentru reclama in presa.

#64
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006
Corect :) Oricum....tarifele astea le-am aflat de la altii...intelectul meu...cat o fi el acolo, nu mi-a dat voie sa semnez aberatia aia de acord de confidentialitate :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate