Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

SMURD si Rayed Arafat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#73
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 9 2008, 00:05, said:

nene, doctorii aia evrei sunt niste dobitoci in caz ca saboteaza un serviciu de urgenta (si implicit viata celor care au nevoie de servicii medicale de urgenta) , la fel de dobitocii care-si pun gluga alba in cap si se cred grozavi.
Bre, daca astia cu gluga alba-n cap pot fi inca ignorati (pentru ca au un impact nesemnificativ asupra unei populatii eterogene ca a Romaniei), jidanii sunt puternici, in caz ca n-ai aflat. E plina lumea de ei.
Daca cineva vrea sa se dezvolte ORICE in Romania, acel "orice" ar fi bine sa nu fie condus de un palestinian.  :rolleyes: Nu dezvolti nimic fara aprobarea evreilor intr-o tara mica, fara influenta, precum Romania.

#74
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
so what? tot dobitoci raman,la fel ca orice rasist

#75
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007
Hai sa nu exageram cu eforturile supraomenesti. Pana una-alta, e vorba de un contract cu statul, profitabil (inclusiv pentru d-l Arafat, ca nu lucreaza pe nasturi).
Cand vor fi platiti si medicii conform cu munca pe care o presupune un serviciu medical de urgenta, poate ca ar merita mai multa apreciere. Momentan...nu e cazul.A se vedea si lipsa de personal din serviciile de urgenta, cauzata de salariul uneori jignitor, ca suma.
Ar fi interesant un sondaj facut intre cei care lucreaza efectiv in acest mediu. Legat si de activitatea d-lui Arafat, si de raportul salariu / munca. Poate nu toate lucrurile sunt asa cum ni se prezinta si apar la tv...

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postthedeady, on Sep 9 2008, 00:53, said:

Hai sa nu exageram cu eforturile supraomenesti. Pana una-alta, e vorba de un contract cu statul, profitabil (inclusiv pentru d-l Arafat, ca nu lucreaza pe nasturi).
Cand vor fi platiti si medicii conform cu munca pe care o presupune un serviciu medical de urgenta, poate ca ar merita mai multa apreciere. Momentan...nu e cazul.A se vedea si lipsa de personal din serviciile de urgenta, cauzata de salariul uneori jignitor, ca suma.
Ar fi interesant un sondaj facut intre cei care lucreaza efectiv in acest mediu. Legat si de activitatea d-lui Arafat, si de raportul salariu / munca. Poate nu toate lucrurile sunt asa cum ni se prezinta si apar la tv...
hombre, activitatea lui arafat nu inseamna doar ultimul an, de cand nicolaiescu s-a hotarat sa fie o lipitoare de capital electoral. Inseamna o gramada de ani, in care doctorul a strans din buci, a batut pe la toate usile posibile (de multe ori a fost si refuzat) , iar ceea ce a facut a fost in special cu bani donati.

#77
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postolteanul, on Sep 8 2008, 18:27, said:

Dacă salvează vieți omenești eu cred că scopul e atins!
Sincer, ție îți pasă ce culoare, rasă, religie etc., are medicul care îți pune mâna în ghips atunci când simți că nu mai poți de durere?!
Nu ma intereseaza culoarea, rasa etc. Conteaza profesionalismul. Ideea era ca nu putem sa ne tinem oamenii in tara sau in domeniul in care s-au specializat, motiv pentru care trebuie sa "importam" forta de munca. Aseara era un reportaj despre lipsa de cadre didactice in universitati. O tara care vrea sa-si asigure viitorul investeste in primul rand in educatie si sanatate. Noi in ce investim?

View Postxdaniel, on Sep 8 2008, 23:36, said:

Ba, tu nu pricepi un lucru. Hai sa te lamuresc: NIMIC nu conteaza pentru cei ca mine mai mult decat sa traim intr-o lume fara alte rase decat a noastra. NIMIC. Adica nici cariera, nici bani, nici femei, NIMIC. Sa nu crezi ca, daca Becali a zis doua-trei chestii si a fost etichetat drept rasist de cei de la BBC, el este rasist. Dovada ca i-a tinut la Steaua pe Nicolita, pe Dica sau pe Petre Marin. Cei ca mine SABOTEAZA tot ce misca si nu e alb. Ar sabota inclusiv un serviciu care salveaza vieti. Nu conteaza nici un juramant, nici o promisiune a unei lumi mai bune, nici o tona de bani. Motivul? Noi credem ca singurul defect al lumii in care traim este existenta tuciuriilor (in Europa).
Deci sunteti o gasca de labagii.
Mutati-va undeva unde sunteti doar voi, eventual pe luna. In epoca globalizarii se trezesc niste primate ca vor puritatea rasei. Care rasa? Tu ti-ai verificat originile, stii cat de pur este sangele tau?

#78
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postthedeady, on Sep 9 2008, 00:53, said:

Hai sa nu exageram cu eforturile supraomenesti. Pana una-alta, e vorba de un contract cu statul, profitabil (inclusiv pentru d-l Arafat, ca nu lucreaza pe nasturi)....

3% (la pretul; ambuantelor ...) ;)

#79
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007

View Postromaximusro, on Sep 9 2008, 09:33, said:

hombre, activitatea lui arafat nu inseamna doar ultimul an, de cand nicolaiescu s-a hotarat sa fie o lipitoare de capital electoral. Inseamna o gramada de ani, in care doctorul a strans din buci, a batut pe la toate usile posibile (de multe ori a fost si refuzat) , iar ceea ce a facut a fost in special cu bani donati.

Hombre, nu vorbesc de pe garduri. Frate-miu e medic de urgenta si...hai sa spunem ca nu toate sunt asa cum par si cum apar. Nu-i neaga nimeni meritele, dar nu e nici cazul sa-l idolatrizam pana in panzele albe.
Oricum, e de admirat consecventa lui in ce priveste dezvoltarea sistemului. Probabil multi n-ar fi facut asta.

#80
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postthedeady, on Sep 10 2008, 21:18, said:

Hombre, nu vorbesc de pe garduri. Frate-miu e medic de urgenta si...hai sa spunem ca nu toate sunt asa cum par si cum apar. Nu-i neaga nimeni meritele, dar nu e nici cazul sa-l idolatrizam pana in panzele albe.
Oricum, e de admirat consecventa lui in ce priveste dezvoltarea sistemului. Probabil multi n-ar fi facut asta.
adica? De ce trebuie sa zicem ca arafat e prost, doar pentru ca aia de la ambulanta si din ministere nu stiu sa se organizeze si i-a durut in pilula de contribuabil?

#81
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007
Am zis eu ca e prost? Am spus ca e de admirat consecventa lui privind dezvoltarea sistemului.
Apropo, tu ai auzit vreodata de ambulantele SMURD care transporta pacienti care n-au legatura, doar ca sa aiba numar de curse efectuate?

Edited by thedeady, 11 September 2008 - 17:53.


#82
miflorian

miflorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 12.04.2010
Salut
Am fost pompier IGSU , iar de 2 ani sunt paramedic SMURD .
Cred ca sunt in masura sa raspund la orice intrebare pe care mi-ati putea pune-o , insa referindu-ma in special la Bucuresti , unde dealtfel si lucrez . Pe langa experienta pe care o am la SMURD , am facut si Scoala Sanitara de Asistenti Medicali si pot sa spun ca stiu si modul de funtionare al serviciului SAMB .
Am luat hotararea sa ma implic in aceste discutii de pe forum deoarece cred ca trebuie sa fie si cineva care sa explice exact ce este cu SMURD-ul si ce a facut domnul Raed Arafat in Romania , nu doar ca cineva care isi da cu parerea ci chiar ca cineva din sistem , care stie cum merge treaba . Exista multe persoane care incearca sa denigreje acest serviciu zicand unele lucruri false sau mizand pe unele neintelegeri legate de protocoalele SMURD si cred ca ar fi normal sa existe si persoane care sa spuna care sunt adevaratele protocoale .
Majoritatea acestor lucruri le-am spus deja pe un alt forum ( " Ambulanta vs. SMURD, A inceput oare sa fie o rivalitate intre cele doua servicii? " ) si multe dintre idei le copiez aici cuvant cu cuvant pentru cei ce nu au apucat sa citeasca pe celalat forum (tot pe softpedia.com ) .
Astept orice intrebari legate de SMURD si de paramedici pe forumul de care am vorbit ( pe http://forum.softped...t...42287&st=54 ), in timp ce pe acest forum  ( SMURD si Rayed Arafat ) o sa incerc sa ma refer in special la activitatea domnului Raed Arafat , dupa datele pe care le am si dupa ce vad ca sa intampla la SMURD .

#83
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View PostMosotti, on 1st September 2008, 09:42, said:

asa as putea sa te intreb si eu de ce arabii nu sint ca el, de ce majoritatea sint jegosi si se arunca in aer prin autobuze?
Hai sictir domnu moderator, chiar asa prost si xenofob sa fii ?
Daca se arunca majoritatea in aer, mai ramaneau arabi in lume ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate