Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dilema sursa

Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?
 Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3

Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...
 Motivare hotarare

Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache
 Toate site-urile PROTV down

Obtinere gratuitati Legea 189/2000

La mulți ani @BlueKing-69!

suspectez un switch ca are probleme
 

SMURD si Rayed Arafat

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
82 răspunsuri în acest subiect

#55
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.175
  • Înscris: 02.04.2007
Eu zic sa-l spanzuram pe Arafat asta. Cine dracu' se crede el de vine si ne da noua lectii, ne face SMURD, auzi, ne bate obrazul cu realizarile lui, un singur om, mai mari decat ale unui stat intreg?! Huo, jos cu el! (tipic romanesc, nu? a facut afaceri, probabil a facut si contrabanda cu organe, nu?)


View Postolteanul, on Sep 2 2008, 23:14, said:

Dacă au luat ambulanțe, atunci se vor găsi și specialiștii care să lucreze pe ele.
Din Basarabia sau India? :huh:

#56
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.021
  • Înscris: 22.08.2006
Arafat e un om care merita toata admiratia. O diferenta ca intre cer si pamant intre el si managerii de spitale, care s-au evidentiat doar prin abuzuri in functie si spagi.

#57
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postjay333, on Sep 8 2008, 14:41, said:

Din Basarabia sau India? :huh:

Dacă salvează vieți omenești eu cred că scopul e atins!
Sincer, ție îți pasă ce culoare, rasă, religie etc., are medicul care îți pune mâna în ghips atunci când simți că nu mai poți de durere?!

#58
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostJJOne, on Sep 8 2008, 17:36, said:

Arafat e un om care merita toata admiratia. O diferenta ca intre cer si pamant intre el si managerii de spitale, care s-au evidentiat doar prin abuzuri in functie si spagi.

Subscriu și eu la această opinie.
Arafat este un om de toată isprava.

#59
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postolteanul, on Sep 8 2008, 18:27, said:

Dacă salvează vieți omenești eu cred că scopul e atins!
Sincer, ție îți pasă ce culoare, rasă, religie etc., are medicul care îți pune mâna în ghips atunci când simți că nu mai poți de durere?!

tu crezi ca un medic cu drept de practica in UE se va opri in Romania? -_- poate doar cat sa obtina dreptul de practica, dupa aceea isi vor lua zborul cu o viteza mult mai mare decat medicii romani; macar pe romani ii mai retine ceva in tara lor, dar pe un indian sau chinez, nimic nu ii leaga de tara asta

#60
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
concluzia care e? ca mai bine ar fi fost fara arafat?

#61
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 20:42, said:

concluzia care e? ca mai bine ar fi fost fara arafat?
Serviciile gen SMURD merg bine in toate tarile europene, cu sau fara arabi la conducerea lor.

#62
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxdaniel, on Sep 8 2008, 20:56, said:

Serviciile gen SMURD merg bine in toate tarile europene, cu sau fara arabi la conducerea lor.

ce chestie misto ca nicolaiescu s-a gandit primul sa inventeze smurdul in locul lui Arafat. Eu zic ca e timpul sa-l dam pe arab afara, ceapa mamii lui de nespalat, pai se poate asa ceva, sa plece cu miliardele de euro acasa in palestina? :lol:

#63
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.114
  • Înscris: 11.06.2004

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 20:42, said:

concluzia care e? ca mai bine ar fi fost fara arafat?

nu cred ca arafat a influentat semnificativ nivelul asistentei de urgenta; a creat un serviciu de urgenta (local) in care s-au pregatit (bine) un numar de medici; a creat si o atmosfera mobilizatoare pentru personalul medical

dar serviciul de urgenta la nivel national este la pamant; degeaba cumperi ambulante noi, foarte scumpe daca nu are cine sa le foloseasca

degeaba ai pune la punct un serviciu bun de ambulanta daca pacientii ii duci ... unde?

intr-un spital in care nu exista medici (sunt spitale la nici macar nu se mai inscriu medici pentru a ocupa posturile, in spitale mari gen Constanta); intr-un spital in care nu exista medicamente, nu exista aparate etc.

#64
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 21:01, said:

ce chestie misto ca nicolaiescu s-a gandit primul sa inventeze smurdul in locul lui Arafat. Eu zic ca e timpul sa-l dam pe arab afara, ceapa mamii lui de nespalat, pai se poate asa ceva, sa plece cu miliardele de euro acasa in palestina? :lol:
Auzi, ba? Pentru fiecare chestie castigata se pierde ceva. Te-ai gandit cumva ca asistenta de urgenta nu s-a dezvoltat in Romania la nivelul Ungariei (care are servicii de urgenta care se pisa de sus pe SMURD-ul lui Arafat) pentru ca medicii nu vor sa lucreze sub comanda unui arab? Eu am prieteni medici care sunt la fel de rasisti ca mine, mai degraba si-ar taia o mana decat sa lucreze pentru un arab. Daca tu ai fi neamt ti-ar placea sa lucrezi pentru un turc? Daca ai fi ungur ti-ar placea sa muncesti pentru un roman? Avem multi doctori JIDANI. Crezi ca le place sa lucreze cu un arab?
Eu inteleg ca unii dintre voi visati la o lume fara rasism. Dar eu am fost educat sa dispretuiesc arabii, tiganii si alte specii d-astea. Si nu sunt singurul, in caz ca va faceti iluzii ca as fi. Suntem MULTI. Si nu declaram in public ca suntem rasisti ci doar pe forumuri. In viata reala declaram ca suntem toleranti si gasim portite care fac ca, in final, sa ne respectam blazonul [rasist].
Daca vreti sa negati realitatea, n-aveti decat sa va inchipuiti ca traim intr-o lume fara rasism.

#65
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxdaniel, on Sep 8 2008, 21:26, said:

Auzi, ba? Pentru fiecare chestie castigata se pierde ceva. Te-ai gandit cumva ca asistenta de urgenta nu s-a dezvoltat in Romania la nivelul Ungariei (care are servicii de urgenta care se pisa de sus pe SMURD-ul lui Arafat) pentru ca medicii nu vor sa lucreze sub comanda unui arab? Eu am prieteni medici care sunt la fel de rasisti ca mine, mai degraba si-ar taia o mana decat sa lucreze pentru un arab. Daca tu ai fi neamt ti-ar placea sa lucrezi pentru un turc? Daca ai fi ungur ti-ar placea sa muncesti pentru un roman? Avem multi doctori JIDANI. Crezi ca le place sa lucreze cu un arab?
Eu inteleg ca unii dintre voi visati la o lume fara rasism. Dar eu am fost educat sa dispretuiesc arabii, tiganii si alte specii d-astea. Si nu sunt singurul, in caz ca va faceti iluzii ca as fi. Suntem MULTI. Si nu declaram in public ca suntem rasisti ci doar pe forumuri. In viata reala declaram ca suntem toleranti si gasim portite care fac ca, in final, sa ne respectam blazonul [rasist].
Daca vreti sa negati realitatea, n-aveti decat sa va inchipuiti ca traim intr-o lume fara rasism.

in primul rand pot sa zic ca ai o educatie de rahat si ca fac ceva pe educatia ta rasista. Du-te si fondeaza kkk-ul autohton. Iar doctorii aia care nu vor sa lucreze sub comanda lui arafat, sa se duca sa se arunce de la etajul 10, ca is niste dobitoci. Dobitocii aia nu au depus un juramant? Nu e mai importanta viata omului decat niste rahaturi pe creier? trebuie sa fii dobitoc rau de tot sa crezi ca sistemul romanesc de medicina de urgenta e pe chituci din cauza lui arafat.

#66
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 23:17, said:

trebuie sa fii dobitoc rau de tot sa crezi ca sistemul romanesc de medicina de urgenta e pe chituci din cauza lui arafat.
Da, e visul tuturor doctorilor din lume sa lucreze cu un palestinian.  :lol:

#67
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxdaniel, on Sep 8 2008, 23:27, said:

Da, e visul tuturor doctorilor din lume sa lucreze cu un palestinian.  :lol:
mda.. alta fraza ce debordeaza de inteligenta. :rolleyes:

#68
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 23:28, said:

mda.. alta fraza ce debordeaza de inteligenta. :rolleyes:
Ba, tu nu pricepi un lucru. Hai sa te lamuresc: NIMIC nu conteaza pentru cei ca mine mai mult decat sa traim intr-o lume fara alte rase decat a noastra. NIMIC. Adica nici cariera, nici bani, nici femei, NIMIC. Sa nu crezi ca, daca Becali a zis doua-trei chestii si a fost etichetat drept rasist de cei de la BBC, el este rasist. Dovada ca i-a tinut la Steaua pe Nicolita, pe Dica sau pe Petre Marin. Cei ca mine SABOTEAZA tot ce misca si nu e alb. Ar sabota inclusiv un serviciu care salveaza vieti. Nu conteaza nici un juramant, nici o promisiune a unei lumi mai bune, nici o tona de bani. Motivul? Noi credem ca singurul defect al lumii in care traim este existenta tuciuriilor (in Europa).

#69
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxdaniel, on Sep 8 2008, 23:36, said:

Ba, tu nu pricepi un lucru. Hai sa te lamuresc: NIMIC nu conteaza pentru cei ca mine mai mult decat sa traim intr-o lume fara alte rase decat a noastra. NIMIC. Adica nici cariera, nici bani, nici femei, NIMIC. Sa nu crezi ca, daca Becali a zis doua-trei chestii si a fost etichetat drept rasist de cei de la BBC, el este rasist. Dovada ca i-a tinut la Steaua pe Nicolita, pe Dica sau pe Petre Marin. Cei ca mine SABOTEAZA tot ce misca si nu e alb. Ar sabota inclusiv un serviciu care salveaza vieti. Nu conteaza nici un juramant, nici o promisiune a unei lumi mai bune, nici o tona de bani. Motivul? Noi credem ca singurul defect al lumii in care traim este existenta tuciuriilor (in Europa).
:lol: :lol:  KKK. Vezi numa sa nimeresti ordinea gaurilor date in gluga, nu cumva gaura pt cur sa fie gaura pentru nas. Ca la o asemenea gandire.. Anyway pierdem orzul pe gaste rasiste, du-te bre la omorat tigani daca tot esti tare in clanta, du-te-n tiganie si gata. Poate asa revenim si la doctor, fara sa ne lovim de rahaturi rasiste

#70
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.478
  • Înscris: 09.12.2007
Ei bine consider ca este de laudat aprecierea vostra vizavi de serviicile S.M.U.R.D sub conducerea Dn-ului Arafat.Dincolo de astea, desii dumnealui a facut eforturi considerabile si supraomenesti pentru serviciul medical respectiv,nu cred ca este omenesc din partea unora dintre voi sa vb urat referitor la acest om,si nici la cetatenii din lumea araba.Consider ca nu a fost necesar sa copiez fiecarui parearea "improscata"
despre "Serviciul Mobil de Urgenta, Reanimare si Descarcerare" care a salvat mii de vieti omenesti,datorita eforturilor considerabile pe care medicii acestui servicii le le fac.Voi stiti ce inseamna pentru o minte umana sa vada oameni fara o mana,picior, fara ochi,intre fiare contorsionate si multe altele ? e greu,"tabloul" pe care al vad acesti oameni zi de zi este pictat cu durere.....

  Nu este important pentru voi si nici deranjant nu ar trebui sa fie vis a vis de cetatenia Dn-lui.Arafat.
  Dincolo de astea ai multumesc si eu alaturi de cei care au facut-o pentru ca alaturi de toata echipa S.M.U.R.D salveaza viata semenilor nostrii.
  
  Dumnezeu sa ne ajute.

#71
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.069
  • Înscris: 13.01.2008

View Postromaximusro, on Sep 8 2008, 23:39, said:

Poate asa revenim si la doctor, fara sa ne lovim de rahaturi rasiste
ESTE vorba de doctor. Serviciile de asistenta medicala de urgenta nu se dezvolta in Romania pana la parametri optimi din cauza ca un arab palestinian il conduce pe cel mai dezvoltat dintre ele. Putea la fel de bine sa fie un tigan in locul lui, era acelasi lucru. Te-ai gandit cumva ca jidanii din Romania (sunt multi doctori evrei in Romania, daca nu stiai) au un motiv foarte solid sa-l saboteze pe ARAFAT si munca lui? Noi, astia din KKK-ul romanesc  :lol: (exista asa ceva? :huh: ), chiar trebuie sa stam la coada sa-l sabotam pe doctorasul asta.

#72
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postxdaniel, on Sep 9 2008, 00:03, said:

ESTE vorba de doctor. Serviciile de asistenta medicala de urgenta nu se dezvolta in Romania pana la parametri optimi din cauza ca un arab palestinian il conduce pe cel mai dezvoltat dintre ele. Putea la fel de bine sa fie un tigan in locul lui, era acelasi lucru. Te-ai gandit cumva ca jidanii din Romania (sunt multi doctori evrei in Romania, daca nu stiai) au un motiv foarte solid sa-l saboteze pe ARAFAT si munca lui? Noi, astia din KKK-ul romanesc  :lol: (exista asa ceva? :huh: ), chiar trebuie sa stam la coada sa-l sabotam pe doctorasul asta.

nene, doctorii aia evrei sunt niste dobitoci in caz ca saboteaza un serviciu de urgenta (si implicit viata celor care au nevoie de servicii medicale de urgenta) , la fel de dobitocii care-si pun gluga alba in cap si se cred grozavi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate