Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Metode de copiat

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

#55
puricele

puricele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.06.2005

Mosotti, on May 3 2005, 14:33, said:

in liceu, in clasa a 9-a, istorie, lucrare de control

trim. I

- foaie rupta din carte, nota 9
- foaie rupta din carte, nota 9
- media 9

trim. II

- foaie rupta din carte, prins in flagrant, nota 1
- copiat de la vecini care erau plopi, nota 5
- media 3

trim. 3

- copiat de la plopii vecini, nota 5
- copiat de la vecinii din plop, nota 5
- media 5

media generala -> 5.66  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


Deci tot vecinii din plop sint baza  :)

#56
puricele

puricele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.06.2005
Eu stateam langa o gagica care arata ca Betty Bop. Era micuta si plina de forme. Sini imensi (naturali), fusta mini (cat mai mini), fund fain, blonda, par lung, draguta foc la fata. Tipa copia fara jena. Isi punea cursurile pe picioare si la profi le era rusine sa se uite la ea. Eu ma uitam si la cursuri si la picioare.  :w00t:

#57
monangel

monangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.07.2005
eu am inceput sa copiez prin clasa a XI-a si de atunci am copiat la materiile care nu ma prea interesau folosind aceeasi tehnica fara gres (si fara sa fiu prinsa vreodata  :naughty: ). iti faci fituica pe o patrime de foaie A4, sau chiar pe o lungime de foaie A4 si lata de vreo 8-9 cm, pe care sintetizezi cursurile. la examen o asezi pe scaun, intre picioare (neaparat porti pantaloni :P) si te uiti pe ea. proful nu te vede de la catedra ca are impresia ca te uiti pe foaia de examen iar daca se plimba apropii si tu picioarele si te faci ca stii :). pe mine nu m-a ridicat niciodata ce-i drept si am folosit-o cu succes. acuma ii drept ca pana faci fituicile alea inveti materia, dar cum se zicea pe aici, ideea e sa fentezi sistemul nu sa arati ca poti sa inveti  :coolspeak:

#58
cristi_21

cristi_21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,139
  • Înscris: 07.06.2005
anul asta aveam nevoie de o nota mare la istorie in teza..
mi am dictat prin microfon la calculator lectiile de care aveam nevoie ,le am transformat in format mp3 si am ars un cd cu propria mea dictare
mi am luat haine largi ,mi tineam capul sprijinit in mana si dirigu nu a avut nici cea mai mica banuiala ca eu as fi putut copia
bineintels ca am luat 10 :D

#59
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
asha , e tare chestia cu telefonu .. da` se gasesc greu programele , adica .. eu l-am avut .. PDF+ .. dar a expirat ... daca are cineva PDF+ pentru Nokia 60 series , sau un alt reader de fishiere , in afara de ala banal deja existent pe tel .. sa dea un link , sau un PM , please

#60
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Hai sa va spun ceva.

Profii vostri va urmaresc  :D.

Dar asta o spun in secret.

Metoda mea:

Folositi Office.
Scrieti cursul sau informatii esentiale normal intr-un document.

Select All > Format > Font La size puneti 3 ( mai mic de trei este incorigibil ) intre 3 si 6 cred ca si bold ar fi bine.

Acum fixati marginile astfel incat sa fie o fasie de 3 cm pe lungimea foii. Aranjati scrisul ca sa aveti o pauza la fiecare 3cm si asa aveti o fasie pe care o impaturiti "evantai" si gata.

Luati un cutter si o linie.

Am fost prins cu asa ceva o data dar sa stiti ca imprimanta si office fac bine la casa omului.

-= End of  cheat =-

#61
syd

syd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 20.06.2005

Gobi, on Jul 19 2005, 21:24, said:

Hai sa va spun ceva.

Profii vostri va urmaresc  :D.

Dar asta o spun in secret.

Metoda mea:

Folositi Office.
Scrieti cursul sau informatii esentiale normal intr-un document.

Select All > Format > Font La size puneti 3 ( mai mic de trei este incorigibil ) intre 3 si 6 cred ca si bold ar fi bine.

Acum fixati marginile astfel incat sa fie o fasie de 3 cm pe lungimea foii. Aranjati scrisul ca sa aveti o pauza la fiecare 3cm si asa aveti o fasie pe care o impaturiti "evantai" si gata.

Luati un cutter si o linie.





Am fost prins cu asa ceva o data dar sa stiti ca imprimanta si office fac bine la casa omului.

-= End of  cheat =-

<{POST_SNAPBACK}>



cool dar nu am rabdare :( mai bine invat :( alta metoda mai simpla ai ????

#62
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

puricele, on Jul 18 2005, 10:54, said:

Eu stateam langa o gagica care arata ca Betty Bop. Era micuta si plina de forme. Sini imensi (naturali), fusta mini (cat mai mini), fund fain, blonda, par lung, draguta foc la fata. Tipa copia fara jena. Isi punea cursurile pe picioare si la profi le era rusine sa se uite la ea. Eu ma uitam si la cursuri si la picioare.  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

MORTAL (hilar mai degraba) asa ceva, daca e adevarat :death:

#63
puricele

puricele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.06.2005

gmasterleo2000, on Jul 19 2005, 21:45, said:

MORTAL (hilar mai degraba) asa ceva, daca e adevarat :death:

<{POST_SNAPBACK}>


E adevarat. Pe bune. Buna era tipa aia. Cine stie pe unde o mai fi.

#64
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Eu am folosit in liceu tot timpul aceeasi metoda si acum la fel, la facultate tot pe cea din liceu: In Office-Word imi fac foite din Page Setup de ~8 cm inaltime pe ~4 cm latime (putin mai mari decat o cutie de chibrituri) pe care scriu cu ARIAL NARROW (foarte important e fontul, pentru ca e foarte restrans si ingust). Fara bold ca sa nu fie labartat, sa fie si mai inguste literele si sa incapa mult ;). Marimea 5 sau 6 o folosesc, ca sa pot intelege ce scrie de la o distanta rezonabila. Marginile le pun minime (02, 03) cat sa poata printa imprimanta, si dai bataie la scris. Cate o tema sau un curs pe fiecare doua astfel de paginute (depinde cat e de lung, poa sa fie si o pagina jumate), pe care dupa printare le lipesc spate in spate. De pe o astfel de paginuta scrii cam o pagina jumate de scris normal pe curat in teza. Deci daca cursul e de 2 paginute (o fituica cuprinde, cum am mai spus doua paginute capsate spate in spate), atunci tu scrii pe o fituica trei pagini. La ultimul examen m-am dus cu 44 de astfel de paginute deci 22 de fituici. Le-am asezat in ordinea alfabetica a titlului subiectului, iar cand am primit foaia cu subiectul, am scos imediat fituica de care aveam nevoie, pana profii au impartit si la restul salii subiecte, deci nu ma puteau prinde.

Nu ma intrebati de ce in timp ce am scris 44 pagini nu am invatat pentru ca e aceeasi sfaraiala cu pacalirea sistemului. Iar cand nici nu iti place si nici nu prea stii sa inveti, pacalirea sistemului este o placere :P. Plus ca, scriind alea pe computer, tot iti mai ramane ceva. Iar cand transcrii de pe fituica pe curat in teza, aia memorezi bine, pentru ca esti in momente de stres.

#65
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
eu am incercat cu telefonul, dar nu am reusit. se postase profa chiar langa mine :death: . norocul meu ca mai citisem ceva acasa

#66
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Metoda foilor transparente. Le scriam asa de bine ca nici eu nu imi mai dadeam seama daca am scris ceva pe ele  :lol:

#67
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
ah , sper ca nu`s stres ... da chiar nu are nimeni programu ala pentru nokia 60 series ? pdf reader (pdf+ parca) .. sau ma rog , orice program mai k lumea pentru texte p mobil .. nu neaparat pdf

#68
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
ah , sper ca nu`s stres ... da chiar nu are nimeni programu ala pentru nokia 60 series ? pdf reader (pdf+ parca) .. sau ma rog , orice program mai k lumea pentru texte p mobil .. nu neaparat pdf

#69
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
god damn it , am pus postu d 2 ori .. please delete one .. 8-|

#70
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005
E o arta.
Dobitocii merg cu servite.
Rafinamentul e sa conspectezi, sa faci rezumate, sa comprimi, ... e de munca.
Si pana la urma te alegi cu lectia pe 3/4 invatata.
Tine de respectul de sine.

#71
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005

Bughy, on Jul 21 2005, 21:09, said:

ah , sper ca nu`s stres ... da chiar nu are nimeni programu ala pentru nokia 60 series ? pdf reader (pdf+ parca) .. sau ma rog , orice program mai k lumea pentru texte p mobil .. nu neaparat pdf

<{POST_SNAPBACK}>




vezi pe www.getjar.com e un programel de la reqwireles sau cam asa ceva ca nu imi vine in minte acum ... si ala vede tot inclusiv pdf nu l-am incercat pe s60 da pe 40 merge bine ... pacat ca e trial  :angry:

#72
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
am gasit .. ultimate pt telefon .. e opera mobile v8.00 .. cel mai tare browser pentru telefon ... itzi faci de acasa o pagina web cu ce vrei tu , cu linkuri , bookmarkuri , pentru navigare mai ushoara, merg shi poze .. ce sa mai vb ... un proiect html .. care e f simplu de realizat p calculator (merge shi in word) .. shi care e citit perfect pe telefon , fara nici o dificultate cu opera mobile ... ah .. shi cine cauta gaseshte shi versiunea cracked ( nu shtitzi de la mine    :notangel:  :peacefingers:  :rolleyes: )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate