Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Metode de copiat

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

#19
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu pt a preintampina astfel de cazuri, dau ziarele si revistele mele !

#20
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
Pe care proful le gaureste cu un ac in timp ce voi scrieti subiectele :lol: :lol:

#21
Guest_max_*

Guest_max_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Daca profu' nu vrea sa copiezi, nu copiezi.
- servite (pregatesti subiectele inainte)
- fituici tinute in mana cu care scrii
(eu pe astea le-am folosit in facultate)

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Sa va spun cum "furam intelectual" noi:
Ingrediente:Un hands-free,un mobil si cineva care sa stea afara din clasa cu materialele pregatite!
   Pe la inceputul lucrarii cereti voie la toaleta si ii spune-ti subiectele celui de afara!
   Va intreaba profu de ce stati cu mana la ureche,ii spune-ti ca v-a tas curentu'!

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Originally posted by EndLess_Point
Dar metoda copierii in memorie, nu va spune nimic ? Macar pentru materiile alea, care chiar va sunt necesare ?

EP
ai citit si tu topicul??? CE METODE DE COPIAT  ....
si in plus de asta ai inebunit? cum sa inveti??? mie abia imi iesise din vocabular acest cuvant, iar tu mi-ai adus aminte de el :drac:

#24
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
da , se poate copia din memorie , dar NU TOTUL !

Pentru aceasta s-au infiintat celelalte metode

#25
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
A gasit tata pe net un fel de pix, care daca scrii cu el pe o foaie nu se vede nimic.. Asta are la celalalt capat un fel de lanterna cu ultraviolete, si dak o folosesti, vezi ce-ai scris.. Prea tare, nu?

Voi cum faceti sau... cum faceati la examene?

Obisnuiati sa trisati, sau stateati cu burta pe carte si preferati sa mergeti pe mana voastra?   :w00t:

Daca se intampla sa copiati, furati, trisati.. cum faceti??   :ninja:

Edited by xella, 30 July 2006 - 13:57.


#26
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Eu prefer sa invatz.Si daca nu am cum, sau nu am chef, imi fac servite.

Metoda de care aminteai tu, am vazut o si eu pe net dar nu stiu daca o comercializeaza cineva in romania

#27
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
Da eu nu prea inteleg cum e cu servitele.. Adica.. Daca stii exact ce iti da.. atunci totul e ok.. dar daca nu stii.. ce faci? Scrii asa, subicte la intamplare?  :P

Edited by xella, 30 July 2006 - 13:58.


#28
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Acum vreo 2-3 ani, copiam si eu ... acum am crescut si mi-e rusine iar riscul este enorm. Dar in primul rand este rusinea ...
  Erau cateva metode :
1 - cursuri, xeroxate la 70%, sa poti vedea de la 0.5m , si lipite pe tibie, sub un pantalon larg . Cand copiai iti ridicai pantalonul putin, tinand piciorul peste celalalt . Daca era pericol lasai piciorul jos .
2 - cursuri xeroxate la 50% , facute pliante, numerotate, facut index si tinute undeva la indemna . Cautai subiectul dupa index, luai din buzunar / geanta, copiuta respectiva si o bagai in coperta unui bloc notes (acelea din carton si vinilin, speciale pt tinut foi - ai voie sa scrii pe ele la examene ; se taia vinilinul in pratea de jos si puteai baga fituici)  .
3 - poti colabora cu colegii si multe examene sunt salvate asa .
4 - in ultima vreme examenele sunt tip grila , si atunci se fac grile la greu din carti de grile, de la colegi mai mari ... deobicei se fotografiaza grilele la prima lucrare . La refacere iei 10, pt ca deobicei nu se mai schimba grilele, sunt aceleasi.
  
  Am copiat si eu prin metodele astea demult, dar acum nu as  indrazni sa ma gandesc sa-mi fac copiutze .

#29
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
E clar ca servitele merg doar la anumiti profi, care dau teorie..bla-bla-bla.....Astea clar nu merg mate.Desii il stiu pe unu care a aflat subiectele la examen s-a dus la un cunoscator (a se citi tociularul grupei) carte le-a rezolvat si la lucrare le-a dat pe alea

#30
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Am uitat sa amintesc de servite, intradevar . Astea erau bune , in caz ca stiai subiecte favorite cu potential mare sa pice la examen (de la colegi mai mari), si in cazul in care nu stampilau foile albe . Si daca nimereai macar 2 subiecte servite, din 5, mai aberai la vreo 3 ceva , scoteai minim 7 .

#31
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
de GPRS n-a auzit nimeni?si eu care credeam  ca sunt depasit de generatia noua! :D

#32
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Ana are dreptate, riscul este mnult prea mare...but then again..cand nu sti nimic si nu ai nimic de pierdut....


Si am mai vazut niste chestii interesante.Un fel de rulouri, fasii de hartie inguste lipite intre ele care se rulau si erau ltinute de un elastic.Tot ce trebuia sa faci era sa rasucesti; dar era cam complicat

#33
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
Am avut un coleg care a procedat astfel:

1
Si-a cumparat paste de pix ( cat mai lungi ), pe care a infasurat hartie - de latime aprox egala cu lungimea pastei de pix; infasurat hartie asa .. pana se ajungea la un "pix" "original" destul de gros ( cu cat mai gros cu atat mai bine .. ). Hartia asta infasurata era bine stransa si la sfarsit bine lipita sa nu se desfaca.

2
Peste hartia aia, venea frumos FITUICA scris mic, esential extras din cursuri etc. Scrisul - de-a lungul pixului. Astfel pe o circumferinta de pix - incapea vreo 10-15 randuri.

3
Din acele randuri - unul era lasat liber si innegrit cu pasta/carioca ceva.

4
Peste asta venea un fel de "acoperitoare" sau "prezervativ" : un cilindru realizat din foi din acelea transparente, care venea ca o manusa pe pixul realizat anterior. Aceasta acoperitoare era colorata in negru ( camuflaj ); de-a lungul ei era lasat necolorata o zona de cativa mm ( dimensiunea unui rand de pe fituica ); aceasta FEREASTRA coincidea cu DUNGA neagra mentionata la punctul 3.

5
Acoperitoarea venea pusa frumos pe "pixul" realizat si, initial, fereastra venea peste dunga aceea neagra ( prin rotire .. ). Arata ca un pix ciudat gros din plastic negru. Banal. Dorea sa citeasca fituica ? No problem. Rotea usor acoperitoarea si apareau frumos randurile fituicii ... Voila !   :rolleyes:

A durat cam cateva ore pana a realizat un SINGUR pix ( jumate de zi sau cam asa ceva .. ideea, incercari etc ). Ulterior a realizat inca 5 pixuri. A venit cu ele 6 la examen. Le-a folosit. Cand a intrat in sala le avea in maneci ascunse. Scotea cate unul si il folosea. Pixul intr-adevar FUNCTIONA - puteai sa scrii cu el.  :o

Sper ca se poate intelege tehnica folosita. Poate va este utila ! :worthy:

PS
Sa-mi trimiteti un PM sa stiu si eu de curiozitate daca v-a folosit la ceva.

Edited by FAKKYU, 24 April 2005 - 18:25.


#34
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
In orele alea eu cred ca invata tot ce incapea pe acele 6 pixuri
Si-a irosit ziua degeaba

Eu am invatat in liceu stenografie Nu am folosit-o dar stiu persoane care au facut uz de ea cu succes :D

Edited by Takeshy, 24 April 2005 - 19:13.


#35
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
imi amintesc in liceu aveam un coleg inalt care statea in fata mea. si de obicei el se "facea mare", ma acoperea sa nu ma vada profu/a, si eu copiam din caiet si ii dictam si lui. si asa a mers pana la sfarsit.

#36
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
in liceu, in clasa a 9-a, istorie, lucrare de control

trim. I

- foaie rupta din carte, nota 9
- foaie rupta din carte, nota 9
- media 9

trim. II

- foaie rupta din carte, prins in flagrant, nota 1
- copiat de la vecini care erau plopi, nota 5
- media 3

trim. 3

- copiat de la plopii vecini, nota 5
- copiat de la vecinii din plop, nota 5
- media 5

media generala -> 5.66  :w00t:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate