Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 

Ce dth credeti ca are cea mai buna oferta sportiva la ora actuala?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

Poll: Ce preferati? (79 member(s) have cast votes)

Ce dth alegeti?

  1. Boom tv (35 votes [44.30%])

    Percentage of vote: 44.30%

  2. Digi tv (44 votes [55.70%])

    Percentage of vote: 55.70%

Vote

#37
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postadrianclaudiu, on Feb 4 2009, 11:48, said:

La cat de misterios e domnul...poate aduce un plus pt Digi sau un minus...,ramane de vazut <_<
Ideea era ca Boom pot introduce Sport 1,ar avea avantajul Telesport fata de Digi,ramanand ca diferenta sa o faca programele exclusive de sport ale cele 2 DTH-uri,iar dupa parerea mea Gsp este sub cele 2 canale Boom...
Singurul inconvenient pt "microbistii" de la Boom este pretul pe care trebuie sa-l plateasca pt a vedea toate canalele de sport:11,59 E fara TVA,la pretul de 7,99 E fara TVA lipsesc:Sportklub,Telesport si Extreme Sports.
"Microbistii" de la Digi platind doar 32 de Roni TVA inclus pt toate programele(incluzand si cele 3 programe maghiare ce transmit sport:Tv3,M1 si Rtl club,din pacate a fost codat TV6,deasemenea un program ce transmitea Liga Campionilor)...,concluzia o trage fiecare...

Edited by adrianclaudiu, 04 February 2009 - 13:06.


#38
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Da' ce are telesportul asa bun in plus :wallbash: ?Stiri?Avem deja mai multe canale de stiri sportive,printre care si GSP.Nu ar strica sa reintre,dar cand a iesit nu a fost o mare pierdere...in afara de Fanatik Show,desigur.
Da,Gsp e sub boom ca valoare,dar lumea microbista sa fii sigur ca ar prefera sa vada Steaua sau Dinamo decat Inter sau Real.

#39
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postmattbaker, on Feb 4 2009, 13:10, said:

Da' ce are telesportul asa bun in plus :wallbash: ?Stiri?Avem deja mai multe canale de stiri sportive,printre care si GSP.Nu ar strica sa reintre,dar cand a iesit nu a fost o mare pierdere...in afara de Fanatik Show,desigur.
Da,Gsp e sub boom ca valoare,dar lumea microbista sa fii sigur ca ar prefera sa vada Steaua sau Dinamo decat Inter sau Real.
Lumea microbista va putea vedea Steaua sau Dinamo si Steaua-Dinamo pe Antena1,pt ca majoritatea meciurilor acestor echipe cat si meciul lor direct este transmis acolo...,cei care au de suferit sunt suporterii din provincie.

#40
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Mai baietasi, vad ca voi sinteti si fuduli. Sa va spuna tata niste statistici, ca sa va desteptati si voi :
ECHIPELE DIN ITALIA AU CISTIGAT CUPA / LIGA CAMPIONILOR DE 11 ORI ( AC MILAN 7, JUVENTUS 2, INTER 2 ), CELE DIN SPANIA DE 11 ORI ( REAL MADRID 9, FC BARCELONA 2 ) IAR FRANTA ARE UN  (1 ) SINGUR TROFEU ( O. MARSEILLE ).
ECHIPELE DIN ITALIA AU CISTIGAT CUPA UEFA DE 9 ORI ( INTER 3, JUVE 3, PARMA 2, NAPOLI 1 ), CELE DIN SPANIA DE 5 ORI ( SEVILLA 2, REAL MADRID 2, VALENCIA 1 ).  FRANTA N-A FOST IN STARE SA CISTIGE NICI UN TROFEU ( 0 ) .
SPER CA NU MAI DEBITATI ALTE INEPTII DE GENUL FRANTA = SPANIA SAU ITALIA, V-ATI FACUT DE RIS SUFICIENT  :D
FOTBAL NU STITI, DAR CU MATEMATICA CUM STATI ? DE CITE ORI SE CUPRINDE 1 ( FOTBALUL FRANCEZ ) IN 20 ( ITALIA ) SAU IN 16 ( SPANIA ).
STITI CINE TRANSMITE CAMPIONATELE DE FOTBAL DIN ITALIA SI SPANIA ? BOOM.  DAR CAMPIONATUL FRANCEZ SI ALTE CAMPIONATE MEDIOCRE ? SPORT1.
UNDE VEDE, DECI, TELESPECTATORUL FOTBAL DE CALITATE ? DA, COPII, LA BOOM, ATI INTELES ?

Pentru ca voi sa intelegeti si mai bine unde se joaca fotbalul adevarat, tata va mai spune voua ca pe site-ul profesionist UEFA.COM s-a dat de curind publicitatii rezultatele unui sondaj TEAM OF THE YEAR 2008, la care au participat 256.000 oameni, ce au acordat 3,3 milioane de voturi. Articolul despre sondaj are un titlu : SPANIA DOMINA ECHIPA ANULUI 2008. Din cei 11 jucatori ai echipei de vis, jumatate, 5, sint de la echipe din SPANIA : IKER CASILLAS, SERGIO RAMOS, CARLES PUYOL, XAVI HERNANDEZ si LIONEL MESSI.
Baieti, ASTEA DE SUS SE CHEAMA ARGUMENTE PERTINENTE, nu mai bateti cimpii.
Discutati despre ce va pricepeti, daca e cazul, dar lasati-o cu fotbalul, campionate si oferte sportive.

#41
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Da mai softpedic,numai tu stii,si noi suntem prosti.Tu  te faci de ras,ca tot aperi Boom de parca ar fi nu stiu ce....eu nu m-am facut de ras ca tine :D :P.
Ai deraiat total.Aberezi,si imi pare rau sa zic asta.Nu am zis nimic de istorie,dar ca sa o luam asa,cate titluri de Camp.Mondiala are Franta si cate are Spania?Si cluburile din Spania de acum nu au multi jucatori francezi(Barcelona si Henry si altii)?
Nu vrei sa recunosti,dar Spania=Franta,ca sa ma contrazici raspunde-mi la intrebarile de pe pagina anterioara,fara sa-mi arati statistici total deraiate de la subiect.
Devii penibil cu Boom-ul asta,daca tot iubesti asa de mult platforma asta fa-ti mai multe abonamente,dar nu mai abera despre oferta ei sportiva.

#42
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
FIINDCA IMI PLAC PROVERBELE, EU CEDZ. :D

#43
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postmattbaker, on Feb 4 2009, 19:37, said:

Da mai softpedic,numai tu stii,si noi suntem prosti.Tu  te faci de ras,ca tot aperi Boom de parca ar fi nu stiu ce....eu nu m-am facut de ras ca tine :D :P.
Ai deraiat total.Aberezi,si imi pare rau sa zic asta.Nu am zis nimic de istorie,dar ca sa o luam asa,cate titluri de Camp.Mondiala are Franta si cate are Spania?Si cluburile din Spania de acum nu au multi jucatori francezi(Barcelona si Henry si altii)?
Nu vrei sa recunosti,dar Spania=Franta,ca sa ma contrazici raspunde-mi la intrebarile de pe pagina anterioara,fara sa-mi arati statistici total deraiate de la subiect.
Devii penibil cu Boom-ul asta,daca tot iubesti asa de mult platforma asta fa-ti mai multe abonamente,dar nu mai abera despre oferta ei sportiva.

sa fim totusi seriosi...ce transmite acum GSP:-Zona Verde
                                                      Sport 1:-Bolton-Tottenham,premiera
iar la ora asta au loc o multe meciuri interesante ce pot fi vazute FTA:
DSF:Everton-Liverpool
Rai 1:Juventus-Napoli
Alfa(EW2-16 E):Feynord-Sparta
Astea sunt doar cateva pe care le-am gasit.

#44
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View Postsoftpedic, on Feb 4 2009, 22:12, said:

FIINDCA IMI PLAC PROVERBELE, EU CEDZ. :D
:clapping: Fiecare cu parerea lui.

#45
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
digi:40
boom:29

Votati!

#46
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
FOTBALUL SPANIOL E DE 2 ORI MAI BUN DECIT CEL FRANCEZ. BARCA - LYON 6-3. Saracii francezi, au incercat si ei marea cu degetul. Si-o tot incearca de vreo 7 ani. Nu-i nimic, tata, sa persevereze, peste ani or sa vina si rezultatele. In Europe League, evident, in Champions nicio sansa. ERAU NISTE AMATORI PE FORUM CARE SUSTINEAU NISTE TIMPENII. SPER CA S-AU CALMAT  :D

Edited by softpedic, 12 March 2009 - 18:56.


#47
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Spania in afara de Barca si Real nu are nimic. Campionatul Italiei este la pamant (si la propriu si la figurat) Vedete expirate, mucegaite gen DelPiero, Trezeeeeeee, Beckkkkkkkks si RonaldihHOHOHO ... si "PRIETENUL" Moggi ... asta e Italia. Habar nu ai ce inseamna fotbalul prietene daca tu la o reluare cu Ronaldinho pupi televizoru'

Apropo ... vb din amintiri. vb despre istorie ... cine a castigat, cine a facut ... pai STEAUA a facut performanta ... asta inseamna ca ACUM Liga 1 ESTE SUPER TARE !?

P.S. Liverpool - Real (nu vreau sa spun scorul ca te superi)

#48
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 30.03.2005
Fotbal se joaca in Anglia,vedeti echipele calificate in sferturile CL. Restul e can-can :D

#49
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View Postsoftpedic, on Mar 12 2009, 18:56, said:

FOTBALUL SPANIOL E DE 2 ORI MAI BUN DECIT CEL FRANCEZ. BARCA - LYON 6-3. Saracii francezi, au incercat si ei marea cu degetul. Si-o tot incearca de vreo 7 ani. Nu-i nimic, tata, sa persevereze, peste ani or sa vina si rezultatele. In Europe League, evident, in Champions nicio sansa. ERAU NISTE AMATORI PE FORUM CARE SUSTINEAU NISTE TIMPENII. SPER CA S-AU CALMAT  :D
Linisteste-te ca vine Gerard(de la Liverpool) si iti taie elanul.Cat despre Barca-Lyon,rezultatul e in favoarea Barcei,dar unde e dominatia total superioara?Ca dupa rezultate  pot spune si eu ca CFR e mai buna decat Roma....stim cu totii insa ca nu e :P.
Analizeaza la rece si cei vedea ca nici unul dintre noi nu este amator.

Daca inca crezi tot ce ai zis,citeste postul lui AdCrys20.E varianta scurta la tot ce am zis eu si King of sat in susul paginii.Si totul e adevarat.

#50
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
softpedic,tu ai dat vreodata cu piciorul intr-o minge de fotbal ?!...nu te mai intreb daca ai jucat fotbal la vreo echipa,pentru ca se vede ca habar n-ai de fotbal...vorbesti numai prostii si jignesti membrii SOFTPEDIA care poate au jucat fotbal profesionist si cunosc ce inseamna jocul acesta...tu ce crezi,ca daca privesti la BOOM campionatul spaniol (care este slab,din moment ce doar 2 echipe fac legea de ani de zile),sau italian (plin de vedete expirate si rezultate aranjate),te pricepi la fotbal ?!
Un exemplu graitor este JUVENTUS TORINO (o echipa zglobie si rautacioasa in campionatul italian dar cum au dat de fotbalisti adevarati,totul s-a dus,au luat un 3 goluri in doi timpi si trei miscari...au cautat talente mult pina au gasit un pitic care de cite ori se apropia de englezi,hop,cadea ca un castel de nisip,ce sa faci cu aschipopatul ala...),nu mai vorbesc de INTERNAZIONALE MILANO,echipa cu care am tinut in dubla cu MANCHESTER UNITED,fara discutii englezii au aratat fotbal iar italienii au jucat in maniera obisnuita (adica slab),observ ca nu mai zici nimic de ,,supercampionatul spaniol'' (de la BOOM-ul drag tie),echipa REAL MADRID (o umbra a atit de laudatilor galactici,in fapt niste ageamii de 3 parale),au primit 5 goluri si nu au dat nici unul !!!...sau REAL MADRID nu este in campionatul spaniol ?!!!
Fotbalul nu il cunosti rasfoind paginile unor ziare si reviste de sport sau citind site-uri cu fel de fel de clasamente intocmite in functie de parerile unor oameni mai mult sau mai putin familiarizati cu fotbalul.
Cind te-am auzit ca nu privesti campionatul romanesc de fotbal,de atunci am realizat ca bati cimpii,pentru ca este de neinchipuit ca un om caruia ii place fotbalul sa nu iubeasca o echipa romaneasca,stiut fiind ca de copil iti alegi o echipa cu care tii,nu mai vorbesc de faptul ca te duci sa vezi meciuri de fotbal si privesti la televizor (la GSP),cel putin echipa favorita.
Cunosc nume grele ale fotbalului romanesc care se duc la meciurile echipelor romanesti si privesc la televizor (pe GSP,fiind abonati la DIGI),desi au jucat in campionatele italian sau spaniol sau sint cistigatori ai CUPEI CAMPIONILOR EUROPENI,ai cupei UEFA sau a SUPERCUPEI EUROPEI si nu mai fac mofturi ca privesc campionatul romabnesc sau ca nu nu vad decit meciuri din ANGLIA,SPANIA sau ITALIA.


#51
dansora

dansora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.04.2008
Eu zic ca ar fi mult mai corect daca v-ati muta cu aceste discutii pe o alta arie a forumului. Asta in primul rand pentru cei care sunt interesati de topic.

#52
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Mai baietasi neastimparati, voi stiti ca ghinionul echipelor italiene pe care le-ati mentionat si al lui Real este ca au cazut cu reprezentantele celui mai tare campionat din Europa - ANGLIA. NU MIRA PE NIMENI CA ENGLEZII AU FOST IN STARE SA ELIMINE ECHIPE MARI DIN EUROPA, DIN CAMPIONATE PLASATE MAI JOS INSA ( LOC 2 SI 3 IN EUROPA ) DECIT CEL ENGLEZ.  AR FI MIRAT, INSA, PE TOTI, CA LYON SA ELIMINE PE BARCELONA. SA FI VAZUT ATUNCI, UMPLEATI 5 PAGINI CU ELOGIUL COCOSULUI GALIC...CE BUN ERA FOTBALUL FRANCEZ...LIRU, LIRU, CROCODILU. DIN PACATE, BAIETASI, CEEA CE V-A SPUS UN MESERIAS IN FOTBAL (ADICA EU) S-A ADEVERIT : FRANTA, UN CAMPIONAT BUNICEL, DE PLUTON, SI ATIT. SA RETINETI O CHESTIE : FOTBAL BUN E IN ANGLIA, SPANIA SI ITALIA. CEILALTI INTRA LA CATEGORIA NUMITA restul.  SI STITI UNDE SE VAD ANGLIA, SPANIA SI ITALIA ? LA BOOM, baieti. SI, DIN TOAMNA SI CHAMPIONS LEAGUE ( PROBABIL IN HD ). PENTRU CEI CARE N-AU BOOM, ZIC UNII CA CICA POT SA LE VADA FREE. NU TREBUIE DECIT NISTE ANTENE, IN GENERAL DE 2-3 METRI. DACA SE POATE, PUSE PE BALCON, NU? . DUPA CARE " SE DAU" CU ANTENA, DUPA CAMPIONAT, MAI LA STINGA, MAI LA DREAPTA, AOOOLEOO, LA STINGA IAR, CA-NCEP STIRILE !  :lol:
PENTRU CA TIMPUL E PRETIOS, NU-L PIERD UITINDU-MA LA NISTE MOFTANGII CARE JOACA CEVA DE GENUL"NA-TI-O TIE, DA-MI-O MIE, UNDE ESTI ILIE ?" IN CAMPIONATUL MIORITIC.

Edited by softpedic, 13 March 2009 - 18:08.


#53
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

View PostAdCrys20, on Mar 13 2009, 11:00, said:

Spania in afara de Barca si Real nu are nimic. Campionatul Italiei este la pamant (si la propriu si la figurat) Vedete expirate, mucegaite gen DelPiero, Trezeeeeeee, Beckkkkkkkks si RonaldihHOHOHO ... si "PRIETENUL" Moggi ... asta e Italia. Habar nu ai ce inseamna fotbalul prietene daca tu la o reluare cu Ronaldinho pupi televizoru'

Apropo ... vb din amintiri. vb despre istorie ... cine a castigat, cine a facut ... pai STEAUA a facut performanta ... asta inseamna ca ACUM Liga 1 ESTE SUPER TARE !?

P.S. Liverpool - Real (nu vreau sa spun scorul ca te superi)
Cum spunea si Kensigton:Restul e can-can.

#54
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Posted Image Voi închide acest topic generator de flame.                                 Posted Image Văd că s-a ajuns prea departe de titlul topic-ului.Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate