Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ce dth credeti ca are cea mai buna oferta sportiva la ora actuala?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

Poll: Ce preferati? (79 member(s) have cast votes)

Ce dth alegeti?

  1. Boom tv (35 votes [44.30%])

    Percentage of vote: 44.30%

  2. Digi tv (44 votes [55.70%])

    Percentage of vote: 55.70%

Vote

#1
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Unde credeti ca vom avea mai mult sport?La boom tv sau la Digi tv?

Boom:
Eurosport
Eurosport 2
Sport Ro
Extreme Sports
Telesport
Sport Klub
Boom Sport One & Two


Digi:
Eurosport
Eurosport 2
Sport Ro
Sport Klub
Sport 1
Gsp 1 & 2

Scuze daca am omis ceva.

Edited by rz, 31 January 2009 - 09:35.


#2
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
Daca ne rezumam doar la fotbal,oferta platformei digitale DIGI este superioara celei oferite de BOOM.
Ambele platforme digitale au :

-Eurosport
-Eurosport 2
-Sport Ro
-Telesport
-Sport Klub

BOOM are in plus BOOM SPORT1 :

-campionatul ITALIEI.............5 puncte*
-campionatul SPANIEI...........5 puncte*
-calificarile pentru CM 2010....4 puncte*
zona AMERICA DE SUD

TOTAL PUNCTE FOTBAL BOOM...14
__________________________________

DIGI are in plus SPORT1 si GSPTV :

-campionatul FRANTEI...........5 puncte*
-campionatul OLANDEI..........4 puncte*
-campionatul SCOTIEI..........4 puncte*
-campionatul PORTUGALIEI...4 puncte*
-campionatul GRECIEI...........2 puncte*
-campionatul UNGARIEI.........2 puncte*
-campionatul ROMANIEI.........2 puncte*
-cupa SPANIEI......................3 puncte*
-cupa GERMANIEI..................3 puncte*
-cupa FRANTEI......................3 puncte*
-cupa SCOTIEI......................1 punct*
-cupa UNGARIEI....................1 punct*

TOTAL PUNCTE FOTBAL DIGI...34
____________________________________


* Excluzind canalele de televiziune -Eurosport,Eurosport 2,Sport Ro,Telesport si Sport Klub...

   DIGI FOTBAL-BOOM FOTBAL 34-14
_______________________________________________________________________________

* punctajul fiecarei competitii fotbalistice.

#3
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

 King of Sat, on Jul 30 2008, 19:26, said:

Daca ne rezumam doar la fotbal,oferta platformei digitale DIGI este superioara celei oferite de BOOM.
Ambele platforme digitale au :

-Eurosport
-Eurosport 2
-Sport Ro
-Telesport
-Sport Klub

BOOM are in plus BOOM SPORT1 :

-campionatul ITALIEI.............5 puncte*
-campionatul SPANIEI...........5 puncte*
-calificarile pentru CM 2010....4 puncte*
zona AMERICA DE SUD

TOTAL PUNCTE FOTBAL BOOM...14
__________________________________

DIGI are in plus SPORT1 si GSPTV :

-campionatul FRANTEI...........5 puncte*
-campionatul OLANDEI..........4 puncte*
-campionatul SCOTIEI..........4 puncte*
-campionatul PORTUGALIEI...4 puncte*
-campionatul GRECIEI...........2 puncte*
-campionatul UNGARIEI.........2 puncte*
-campionatul ROMANIEI.........2 puncte*
-cupa SPANIEI......................3 puncte*
-cupa GERMANIEI..................3 puncte*
-cupa FRANTEI......................3 puncte*
-cupa SCOTIEI......................1 punct*
-cupa UNGARIEI....................1 punct*

TOTAL PUNCTE FOTBAL DIGI...34
____________________________________


* Excluzind canalele de televiziune -Eurosport,Eurosport 2,Sport Ro,Telesport si Sport Klub...

   DIGI FOTBAL-BOOM FOTBAL 34-14
_______________________________________________________________________________

* punctajul fiecarei competitii fotbalistice.


pai daca tu dai 2 pct pt  liga1 si liga maghiara inseamna ca grecia ar merita 4 iar  spania si italia cel putin 10... sa fim seriosi...

#4
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
din punct de vedere calitativ Boom.

doar ca in romania se vinde mai mult burger decat Tuborg si mai mult seminte decat fistic...

#5
TERMINATU

TERMINATU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 10.08.2006

 AcidMan, on Jul 30 2008, 21:38, said:

din punct de vedere calitativ Boom.

doar ca in romania se vinde mai mult burger decat Tuborg si mai mult seminte decat fistic...

De ce crezi ca fotbalul din italia e mai bun decat cel din anglia sau alta tara?
Eu am deja 2 ani de cand nu m-am mai uitat la serie a .E cel mai plictisitor fotbal care exista. Se bate pe acest premiu cu cel din tadjikistan daca aia or avea fotbal.Pentru mine conteaza doar premier league , spania ,liga unu ca sunt din zona si eventual franta.

#6
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Eu sunt pilit la ora asta da voi ridicati in slavi fotbalul de parca nu ar exista 1 alt sport.
Nu am votat deoarece nici unu nu are o oferta buna!

Si inca ceva, nu ma intereseaza fotbalul, si cred ca nu sunt singurul de pe aici care simte asa.
Unde sunt meciurile de box, baschet, hipism, sporturi traditionale|?

#7
Rey

Rey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.01.2006
Eu vreau ESPN-urile :D care le baga primul castiga :D poate le baga dolce =))
abia astept sa scap de dolce, daca o tine tot asa in 3 luni pa dolce! raman cu boom si cablu!

#8
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 doktorofsat, on Jul 30 2008, 23:05, said:

Eu sunt pilit la ora asta da voi ridicati in slavi fotbalul de parca nu ar exista 1 alt sport.
Nu am votat deoarece nici unu nu are o oferta buna!

Si inca ceva, nu ma intereseaza fotbalul, si cred ca nu sunt singurul de pe aici care simte asa.
Unde sunt meciurile de box, baschet, hipism, sporturi traditionale|?
de ieri am renuntat la cablu UPC si am trecut la cablu RDS. Am descoperit Motors TV. foarte tare!

Alte sporturi sunt pe eurosport si eurosport 2.


Asteara era Golf feminin  :w00t:

#9
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
tot se vb. de oferta sportiva pe alte threaduri dar al naibii nu se posteaza pe topicul dedicat.

#10
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
TELESPORT A FOST SCOS DIN GRILA DIGI TV... mai multa atentie pe viitor

#11
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
rz,postul era de prin vara!

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

 mattbaker, on Jan 31 2009, 09:43, said:

rz,postul era de prin vara!

corect... scuze

oricum precizarea trebuia facuta

#13
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Lupta e stransa:
Digi:22 voturi
Boom:21 voturi

Votati,votati,votati!Si poate lasati si un post aici.

#14
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 05.07.2007
as vrea sa vad si io un meci de hipism!!!!!!!!!! :lol:

#15
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Nu ma pricep eu la fotbal, dar din cite am auzit GSP nu e vreo grozavie, cred ca mai mult prezinta interes pt fotbalisti si personalul implicat in acest sport.

#16
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
GSP a adus in sase luni 290 603 de noi abonati pentru platforma digitala DIGI !!!...mai multi decit a reusit platforma digitala BOOM in 3 ani !!!



Din oferta lui BOOM lipseste cel mai cautat canal sportiv din Romania...GSP,acolo unde se uita majoritatea covirsitoare a pasionatilor de fotbal din Romania,chiar daca unii spun ca transmite un fotbal mai slab (comparat cu fotbalul ce poate fi vazut in campionatele Angliei,Italiei,Germaniei,Spaniei sau Frantei)...este necesar sa fie in grila oricarei platforme digitale din Romania,care emite pretentii.
Orice pasionat adevarat de fotbal din Romania are o o echipa romaneasca cu care tine...inca de cind era mic,cind
observind echipa favorita tatalui sau,a preluat stafeta,raminind fidel acelei echipe,sau daca a fost prima oara la un meci de fotbal impreuna cu prietenii (sau,singur),cu timpul a indragit o anumite formatie,careia i-a ramas fidel...acestia sint adevaratii pasionati de fotbal (microbistii),cei care strimba din nas,cu aere de mironosite,cum ca ei nu privesc decit meciurile din Anglia,Italia,Spania...aceia sint niste mascarici cu fite,in nici un caz pasionati de fotbal.

Deasemenea din oferta acestui prea laudat DTH (BOOM),lipseste SPORT1,un canal foarte bun care transmite multe competitii sportive valoroase HOCHEI (nhl),EUROLIGA FEMININA DE BASCHET,EUROLIGA MASCULINA DE POLO,FOTBAL AMERICAN (nfl),CUP WINNERS CUP (handbal feminin),sau competitii fotbalistice valoroase precum COCA COLA CHAMPIONSHIP (liga 2-a engleza),EREDIVISIE (campionatul olandez de fotbal),LIGA SAGRES (campionatul portughez de fotbal),LIGUE1 (campionatul francez de fotbal),SUPER LIGA (campionatul grec de fotbal),PREMIER LEAGUE (campionatul scotian de fotbal)sau diverse meciuri de fotbal din cadrul celui mai puternic si valoros campionat de fotbal din lume (PREMIERSHIP),campionatul englez,in cadrul TOTTENHAM TV sau ARSENAL TV.

DIGI are SPORT1 + GSP..........BOOM are BOOM SPORT1

Audienta mai mare va avea intotdeauna DIGI pentru ca meciurile de la GSP sint privite de mult mai multi pasionati de fotbal romani decit orice partida gen Real Madrid-Barcelona sau Inter-Juventus.
Anul trecut raportul a ajuns chiar la 23/1 !!!

Edited by King of Sat, 02 February 2009 - 14:05.


#17
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

 onyx, on Feb 1 2009, 22:16, said:

Nu ma pricep eu la fotbal, dar din cite am auzit GSP nu e vreo grozavie, cred ca mai mult prezinta interes pt fotbalisti si personalul implicat in acest sport.

la antropologie te pricepi ?

presupun ca nu, dar totusi asteptam cu interes parerea ta despre difuzionism, structuralism ...

#18
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

 King of Sat, on Feb 2 2009, 14:02, said:

GSP a adus in sase luni 290 603 de noi abonati pentru platforma digitala DIGI !!!...mai multi decit a reusit platforma digitala BOOM in 3 ani !!!



Din oferta lui BOOM lipseste cel mai cautat canal sportiv din Romania...GSP,acolo unde se uita majoritatea covirsitoare a pasionatilor de fotbal din Romania,chiar daca unii spun ca transmite un fotbal mai slab (comparat cu fotbalul ce poate fi vazut in campionatele Angliei,Italiei,Germaniei,Spaniei sau Frantei)...este necesar sa fie in grila oricarei platforme digitale din Romania,care emite pretentii.
Orice pasionat adevarat de fotbal din Romania are o o echipa romaneasca cu care tine...inca de cind era mic,cind
observind echipa favorita tatalui sau,a preluat stafeta,raminind fidel acelei echipe,sau daca a fost prima oara la un meci de fotbal impreuna cu prietenii (sau,singur),cu timpul a indragit o anumite formatie,careia i-a ramas fidel...acestia sint adevaratii pasionati de fotbal (microbistii),cei care strimba din nas,cu aere de mironosite,cum ca ei nu privesc decit meciurile din Anglia,Italia,Spania...aceia sint niste mascarici cu fite,in nici un caz pasionati de fotbal.

Deasemenea din oferta acestui prea laudat DTH (BOOM),lipseste SPORT1,un canal foarte bun care transmite multe competitii sportive valoroase HOCHEI (nhl),EUROLIGA FEMININA DE BASCHET,EUROLIGA MASCULINA DE POLO,FOTBAL AMERICAN (nfl),CUP WINNERS CUP (handbal feminin),sau competitii fotbalistice valoroase precum COCA COLA CHAMPIONSHIP (liga 2-a engleza),EREDIVISIE (campionatul olandez de fotbal),LIGA SAGRES (campionatul portughez de fotbal),LIGUE1 (campionatul francez de fotbal),SUPER LIGA (campionatul grec de fotbal),PREMIER LEAGUE (campionatul scotian de fotbal)sau diverse meciuri de fotbal din cadrul celui mai puternic si valoros campionat de fotbal din lume (PREMIERSHIP),campionatul englez,in cadrul TOTTENHAM TV sau ARSENAL TV.

DIGI are SPORT1 + GSP..........BOOM are BOOM SPORT1

Audienta mai mare va avea intotdeauna DIGI pentru ca meciurile de la GSP sint privite de mult mai multi pasionati de fotbal romani decit orice partida gen Real Madrid-Barcelona sau Inter-Juventus.
Anul trecut raportul a ajuns chiar la 23/1 !!!
:clapping: Asa e King Of Sat,le-ai mai explicat(fanilor boom) o data si tot nu vor sa inteleaga.
Sa vezi ce nervosi vor veni unii pe aici ca digi nu a castigat nici un abonat&co. Lasa cifrele sa vorbeasca totusi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate