Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

MioMap 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#55
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007
Salut,
Multam de link, e super.
Dupa ce am reusit o data sa trosnesc harta, am reusit sa rulez MioPocket-ul 2.0.
Mi-am luat de ocazie un Moov200u, Europa completa, 500 RON cu tot cu un SD de 2 GB.
La instalarea MioPocket-ului am observat ca jucaria asta are 64 MB memorie, motiv pt care, la instalare, 3b) trebuie denumit folderul de Autorun Cobia_300_64.
Daca aveti dubii despre versiunea ce o aveti, in fisierul device.xml scrie folderul pe care isi face run-ul.
Restul a mers fain.
Primul test a fost simultan WMPlayer si MioNav. A mers superb! M-am uitat in Resources, maximum 30%.
Am pus pe card un CD de mp3 plus poze si 3gp-uri pina la 1 GB. Duce fara problema. Mai vreau sa incerc IGO si Garmin-ul.
Recomandare: Faceti-va un back-up cu MioMore Desktop-ul, abia apoi va bagati prin fisiere.
O zi buna,
S.

View PostNanoteck, on Sep 1 2008, 14:15, said:

@ cei cu gama mio moov

aici gasiti kittul de deblocare

instructiunile le preiau mai jos, asa cum sunt scrise acolo

[i]Method #1: SD Card Installation:

1) If you're running an earlier version of MioPocket or a different unlock, remove it and hard reset (or shutdown and power on) your device. For MioPocket, there should be a link on your Settings page to remove it and the hard reset will be automatic.

2) Copy the MioAutoRun and Media folders to the root of your SD card (ex. so that it looks like \Storage Card\MioAutoRun and \Storage Card\Media). You do not need the MioMap folder for SD installation; that's only for SD-free (flash disk) installation.


3b) Mio Moov models only:

i. Create, in the root of your SD card, a folder with one of the following "Cobia" names, depending on your model:

* Moov 200 Europe: Cobia_300_32


#56
darkwolf_e

darkwolf_e

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2007
Salut, ma poate ajuta cineva cu o imagine de dvd MIOMAP 2008? Cel mai mult ma intereseaza MIOMORE Desktop. Ms anticipat.

#57
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007
Vezi PM,
Are 2.2 GB,
S.

#58
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,209
  • Înscris: 08.12.2006
Imi cer scuze ca ma amestec in acest topic, dar nu am gasit , rapid, unde sa pun intrebarea.
Folosesc, pe un aparat (PNA) GPS, MIO 3.3 , problema mea este ca, din cand in cand, softul nu mai ma atentioneaza vocal ce se intampla.

Sa zicem, il folosesc astazi, merge bine, fara probleme (inclusiv atentionarile vocale), a doua zi ii dau drumul, configurez alta ruta, difuzorul functioneaza deoarece ma anunta ca pierde legatura cu satelitii (cand se intampla asta), gaseste destinatia si isi configureaza traseul, harta se vede OK, dar nu ma mai atentioneaza vocal, Marcel nu vorbeste.....nu stiu de ce, asta in ideea in care nu modific absolut nico setare a softului. Senmal GPS este, legatura cu satelitii este 9chiar foarte buna). Pot doar sa ma uit pe ecran unde imi apar toate reperele, intersectiile, strazile cu denumiri, exact ca in ziua precedenta, deci totul e normal la harta, dar nu functioneaza vocea. Sunt sigur ca este ceva de soft deoarece difuzorul functioneaza.
La ce ar trebui sa ma uit?

Multumesc.

#59
goodoane

goodoane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.01.2005
Subscriu si eu la cererea pentru o imagine a dvd-ului de MioMore Desktop.
Multumesc

#60
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Aici este tot DVD-ul pentru Moov (cu MioMore Desktop) din care am scos harta din folderul "Maps" pentru a nu ocupa prea mult spatiu;
si asa are cam 800mb! ;)

#61
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007
Salut,
Multam Cristian11 ca ai venit cu solutia.
Intre timp mi-am pus iGO8-ul, harti Ro si Hu 04.2008. Alta viata!
N-as vrea sa dau un raspuns pripit, dar totusi iGO8 este peste Mio, atit ca navigator, cit si ca harti. Plus avantajul de a incarca ce harti doresti.
Vreau asa repet niste drumuri mai laturalnice, pe unde Mio m-a dat disparut, sa-l vad pe iGO.
Intre timp, ma joc cu hartile de la TrekBuddy, pe care le vede PoketGPS. Mai am vreo 500MB pe card.
O zi buna,
S.

Edited by timisoso, 03 April 2009 - 00:26.


#62
goodoane

goodoane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.01.2005
@cristian11
Multumesc mult al cautam de ceva timp.

#63
dj17rad

dj17rad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.09.2007
ce soft imi recomandati pt un c520 si de unde as putea sa fac si eu rost .
momentan am mio v3.3 cu europa de vest detaliata.
bineinteles imi trebuie mai mult europa centrala si est

#64
apollo^^

apollo^^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.11.2005
Eu mi-am cumparat un SD de 4 Gb si am bagat pe el 2 versiuni de IGO8,Facand comparatie intre IGO8 si Miomap2008 pot sa spun ca miomap-ul e mult mai bun la routare,are optini mai multe de afisat in timpul calatoriei(viteza,DTG,TTG,ora s.a.m.d) fata de igo care poate afisa doar 3 (astea le poti alege).Vizual vorbind miomap-ul e mai saracacios la nivel de harta(igo-ul pare mai aratos),dar mie imi trebuie ceva functional nu care sa arate neaparat bine.In momentul asta cred ca miomap2008 este putin peste igo8 (cel putin la nivel de Romania)


Ai dreptate in privinta harti ,harta de la miomap 2008 e mai detaliata decat ultima harta de la igo mai ales pentru orasele din provincie de ex.Berca din jud.Buzau in igo nu are decat drumul ptincipal,pe cand in miomap 2008 are toate strazile.
Intradevar igo e mai aratos dar nu ma duce asa bine ca mio map si atunci cand nu esti pe un drum trecut pe harta igo 8 se balbie bine,dar fiecare cu preferintele lui.

#65
havefun

havefun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2007

View Postgraios, on Sep 4 2008, 18:48, said:

Salutare,

Am folosit si eu metoda de deblocare scrisa de cei de la GPS passion...Extrem de simpla si foarte curata ( atata timp cat folosesti SD-ul !!! )... N-am avut curajul sa scriu direct in flash  :bigwhitegrin:


Lasand la o parte multele noi aplicatii cu care vine MioPocket 2.0 ( extrem de reusit !!! ) ma confrunt cu o noua problema : nu am reusit sa fac sa mearga softul de GPS ... Daca stie cineva cum as putea sa instalez Igo8 -ul raman dator ....


Multumiri anticipate,

G

PS Comparatia dintre Navman si Igo este clar pierduta de Navman ... Am doua gps-uri : unul cu MioMap 3.3 si Un Mio Moov cu noul Navman ... astfel ca am putut face comparatia dintre cele doua

salve, am pus si eu miopocket dar nici eu nu reusesc sa instalez softul gps , daca ma poate ajuta cineva...
mersi

#66
relu_br

relu_br

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2006
Care este ultima harta a Romaniei pentru Miomap 2008 ?

#67
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postrelu_br, on May 1 2009, 17:34, said:

Care este ultima harta a Romaniei pentru Miomap 2008 ?

Decembrie 2008.
Cu placere! ;)

#68
stefanovidiu

stefanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2007
Salutare !

De cativa ani folosesc Mio v3 si IGO. Am fost mai multumit de Mio din motive de rutare si interfata grafica. Hartile se potrivesc intre MIO v.3 si IGO 2006. Mai este valabila regula si la IGO 8 cu MIOMAP 2008 ? Dar cu MIO MOOV ?


View Postcristian11, on Apr 2 2009, 20:31, said:

Aici este tot DVD-ul pentru Moov (cu MioMore Desktop) din care am scos harta din folderul "Maps" pentru a nu ocupa prea mult spatiu;
si asa are cam 800mb! ;)


Salut ,

Linkul postat de tine mai e valabil ?

#69
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Poststefanovidiu, on May 4 2009, 19:49, said:

Linkul postat de tine mai e valabil ?

este acolo dar serverul are momentan probleme.

#70
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
va salut, mi-am luat un mio moov 500 romania si as vrea sa-mi pun harta mio full europe. ce trebuie sa fac si de unde iau harta ?

Edited by urbanreality, 07 May 2009 - 17:56.


#71
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Posturbanreality, on May 7 2009, 18:34, said:

va salut, mi-am luat un mio moov 500 romania si as vrea sa-mi pun harta mio full europe. ce trebuie sa fac si de unde iau harta ?

http://mio.com/ee/moovmapupdate/ro/

#72
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
m-am inregistrat dar singurul download pentru moov 500 este declaratia de conformitate

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate