Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

mancarurile studentilor

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
da la cluj ma duc piorel astept ponturile tale :D

#20
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
caline o sa revin cand am timp cu o scurta recenzie a ce inseamna viata de student in cluj, cu tot cu sfaturi. Pan auna alta, spune-mi cam ce muzica asculti, ce iti place sa faci, sa stiu ce ponturi sa iti dau. ;)

#21
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
imi place  sa ies cu prietenii in oras la o berica si un mic :D  si de muzica aprooape orice numa chef sa iasa. apropo am auzit o faza ca nus care student sa imbata rau de tot si a doua zi si a treia de rau ce ii era nu manca nimic facea economie dupa vreo 4 zile iara o betie si tot asa asta era modul lui de a faca economii la mincare :D un mod nesanatos

#22
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
:lol: studentu ala. O sa revin peste cateva zile cu ce am promis. Am treaba acum. O zi buna!

#23
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Piorel, on Nov 30 2004, 23:51, said:

:lol:Sa inteleg ca a fost greu pentru tine. :D Sa razbati in timp... :D

<{POST_SNAPBACK}>

cateodata e greu... deshi poate parea aiurea. paradoxal sa ai doua prietene simultan care se shi cunosc si cunosc situatzia, colege de camera nu e lipsit de probleme, deshi initzial pare o chestie f interesanta... e greu de mentzinut... acolo e de lucrat. norocul meu cel mare e ca cele doua erau f libertine si open minded. cateodata ma intrebam daca nu au si ele doua ceva intre ele... n'am discutat niciodata si n'am incercat sa stric echilibrul (cred firav) in care ma aflam...  erau (si sunt) doua fete grozave. mai vorbesc cu ele cateodata, nu spun unde sau details pt ca nu are nici un sens. sunt perfect convins ca situatzia se poate repeta in orice camin din orice centru universitar.

varianta "junica de la cantina" este cashtigatoare fara exceptzii... totul e sa ai pe ce sa pui mana pe acolo. In general vor fi mai grasutze si nu judecatzi dupa aparentzele de la cantina. incerca sa le vezi la ele in camera care e treaba... daca reushesti sa gasesti una combinata cu altul... e si mai bine, pt ca vei evita orice incercare de ieshit in public sau etc... tu vei puncta de doua ori, 1 potoalele zilnice si 2 sexul. la intuneric nu se vede oricum cine e ea chiar daca e un pic mai durdulie. eu n'am facut asta pt ca n'a fost cazul, dar stiu pe cineva in seria mea care "avea pe cineva" la cantina :)

un barbat trebuie sa'sh cunoasca interesele, nu? ca student.... ai 3-4 chestii....

alcool, coada, potoale si note de trecere...

eu le'am combinat.... n'a fost bad at all...

ah, si inca ceva... NEVER EVER dac ai asha ceva, in facultate sau nu.. oriunde, nu incerca sa o share cu prieteni... etc... NEVER EVER...

share orice altceva, nu astea

#24
Paragusul

Paragusul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.12.2003
Va dau una grea: moderatorilor, permiteti sa dau un link la alt forum cu ""mancare gunoistica pentru studenti". Topicul este belea, adica hardcore fata de ce e aici. Catalin, Bogdan, nu taiati postul ca e super caterinca:)
Dupa ce-l cititi, haideti sa il comentam aici sa nu se supere moderatorii:)
http://www.fanclub.r...ead.php?t=10296

#25
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004

Quote

Supa de ceapa: se crapa 1-2 cepe in 4, se pun la fiert, se adauga absolut orice poate fierbe, sare dupa gust shi gata!

piure de cartofi cu faina de malai shi cu paine!

biscuitzi cu untura: se inlatura cu un cutzit praful ashezat in tigaia unde in vremurile bune s-au prajit oareshce chestii, se ia biscuitele( de preferintza tare shi sarat) shi se intinde prin tigaie, se acopera cu un strat fin de boia shi sare (daca exista vegeta e sarbatioare) shi se mananca! se stinge cu jinars/palinca!

ii de rau mah  :cursing: nu ai mult daca mananci asa ulceru si alte boli isi vor face simtita prezenta  


Quote

la retetele voastre as aduga paine cu ketchup si mustar.cand se termin toata mancarea,mai ramanea putin ketchup(bulion) si putin mustar..
  

uai asta ii de rau  :disgust:

numa atata am citit ca deja miam dat seama ca tot mai ciudate is retetele in orice caz ii de rau daca ii asa in caminele romaniei

#26
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
mai,chiar nici unul dintre voi nu si-a facut o prietena?nu pt ce va ganditi in primul moment,ci pt alte avantaje....culinare? :D

#27
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Ba...stiti ce e fain? ... orice ai fi mincat in studentie... iti aduci aminte cu placere!
Grozave timpuri...

#28
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
niste prieteni de-ai mei care stau in regie imi pov ca week-end-ul e perioada de fotosinteza.... stau in pat toata ziua si nu mananca.... fac fotosinteza pur si simplu... ce am mai vazut la ei... mananca la greu icre de alea oribile ELGRECO sau ceva de genul.. maioneza pe paiine.....si nu in ultimul rand un colt mare de paine uscata cu un pahar de suc adria... de ala ieftin si plin de E-uri :cursing:

#29
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Hai zat!

Prietenii tai din Regie nu mananca si sobolani fripti, pe care ii vaneaza nopatea pe la subsolul caminelor? Ca am auzit si faze din astea ....

In Regie sunt oameni si oameni. Eu am colegi de palier care nu au facut in viata lor curat in camera si am colegi care au in camera 2 aspiratoare si aspira zilnic. Asta tine de educatie si de fiecare om.

In privinta mancarii, daca iti pui putin mintea la contributie scoti niste manacaruri de nu mai stii cum sa bagi in tine si la niste preturi modice.

Exemplu:
Paste cu ton:
Necesar de materiale:
             1. o cutie de paste (nu spagetti, ci paste) - 10.000
             2. 3 cutii de ton maruntit - 45.000
             3. 1/2 kg ceapa - 8.000
             4. unt sau margarina
             5. condimente (cimbru, oregano), sare
Fierbi pastele. Separat calesti ceapa (tocata foarte fin) in unt. Cand e apropae gata, o iei de pe foc, si adaugi tonul, dar sa nu fie prea fierbinte ca se topeste pestele si iese o mare tampenie.
Pui amestecul peste paste si condimentezi dupa gust.

Ingredientele sunt suficiente pentru 2 persoane. Nu rezulta mai mult de 40.000 lei/persoana.

La bani astia mai bine mananci un colt mare de paine uscata cu un pahar de suc adria... de ala ieftin si plin de E-uri, nu?

#30
hulkster

hulkster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 21.08.2007
Piure cu mici :)

#31
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Oare eu nu-s studenta sau de ce mi se par penibile spre jalnce majoritatea posturilor in frunte cu topicu ? :rolleyes:  Auzi tu..."ce mananca studentii?" Te pomenesti ca nu poti dormi noaptea de grija asta, nu? :lol:  Mai bine ti-ai framanta mintea cu intrebari de genul " ce vreau sa ma fac cand voi fi mare?", fac pariu ca nu stii inca. :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate