Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

mancarurile studentilor

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
Uitati la anu o sa fiu si eu student si maica mea ma streseaza ca no sa stiu sa mi fac de mincare am si eu niste intrebari ce faceti voi la faculta , ce mincaruri va faceti, bineinteles sa precizati si bugetu pt ca ii important.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,667
  • Înscris: 30.10.2003
Cica circula o vorba: "Cartofu' prajit e frate cu studentul".
Dar eu ti-as recomanda vreo cateva sticle de bere, tine si de foame si de sete! Bugetul il calculezi in functie de ce marca de bere bei! :peacefingers:

#3
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
da, cartofii prajiti nu sunt o filozofie,
poti sa-ti mai faci orez cu diverse combinatii
mamaliga ( se umfla in burta )

dar, in studentie nu manacarea este importanta  :D

Edited by cutler, 28 November 2004 - 09:50.


#4
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
am auzit si eu faza cu cartofii si la sfirsitu facultatii ajungi satul de cartofii prajiti. Normal ca la faculta nu mincarea ii baza da fara de ea nam putea face alte nazdravanii :D. Berea de pe acum a intrat in alimentatia de baza a mea dar totusi in afara de cartofii si bere ce mai manca studenti ,daca stiti dati si adrese de restaurante ieftine daca mancati acolo.

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
io nu mi-am facut cartofi prajiti decat de cateva ori in 3 ani.. si atunci la friteuza ca in rest mi-e lene. BAZA: mancarea de acasa, pizza, cantina mancarea de la prietena! ;)

#6
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
buna mancarea de cantina... tre' sa fac o vizita cand ma intorc, ca nu se mai poate!!!

#7
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
mincarea de la prietena asta imi place sper sa o practic si io :D

#8
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Gasesti o fatuca gospodina care sa te iubeasca si eventual tu o sa faci piata si ea o sa prepare mancarea. Pana atunci ti-as recomanda la cantina.

#9
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

calin8, on Nov 28 2004, 13:42, said:

am auzit si eu faza cu cartofii si la sfirsitu facultatii ajungi satul de cartofii prajiti. Normal ca la faculta nu mincarea ii baza da fara de ea nam putea face alte nazdravanii :D. Berea de pe acum a intrat in alimentatia de baza a mea dar totusi in afara de cartofii si bere ce mai manca studenti ,daca stiti dati si adrese de restaurante ieftine daca mancati acolo.

<{POST_SNAPBACK}>

pai asta depinde de oras, de unde o sa fi in momentul ala. Astea o sa le inveti din mers, intra tu la facultatesi dup-aia nu o sa mori de foame

#10
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004

Quote

pai asta depinde de oras, de unde o sa fi in momentul ala. Astea o sa le inveti din mers, intra tu la facultatesi dup-aia nu o sa mori de foame.


Acuma la faculta intra tot omul faza nu ii de intrat, ci unde intri ca nu vreau sa ma duc la o faculta unde sa stau toata ziua si sa nu fac absolutalmente numic prefer sa stau acasa si sai ajut pe ai mei. Eu am pus intrebare la mod general poate mam exprimat gresit, vroiam sa aflu cum va descurcati voi cu ale gurii.

#11
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
se descurca bine. laptic, frigider, paine, magiun, mamliga, cartofi prajiti, un banut facut sa mananci la cantina... viata de student, pacat ca nu am trait-o decat 3 luni... :(

#12
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

vektor12, on Nov 30 2004, 17:22, said:

se descurca bine. laptic, frigider, paine, magiun, mamliga, cartofi prajiti, un banut facut sa mananci la cantina... viata de student, pacat ca nu am trait-o decat 3 luni... :(

<{POST_SNAPBACK}>



ma da' rpd ai terminat facultatea  :D

revenind.
eu in facultate nu am avut pb d-asta ca am fost la mine in oras, si cam tot de la mama mancam  :P

daca o sa faci in Buc si timpul iti permite ai posibilitatea sa iti iei un part job la firme d-astea mari si sa cstigi niste bani, bani din care poti sa mananci foarte bine la cantina.\
Si din banii parintilor sau busra poti sa mananci la cantina. De 60 - 70 mii mananci binisor (asta o stiu din Leu la Buc).

Cu mic dejun nu cred ca o sa te incurci prea mult ca dupa distractii dormi mai mult  :coolspeak:
Iarna mai atarni o punga la geam, carne in untura....un deliciu...cand se termina carnea o dai pe untura pe paine cu paprik  :rolleyes:

#13
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Eu in facutlate am fost boier! Primeam lunar pachete cu alimente de afara, primeam si bani ptr alte alimente care nu puteau fi trimise de afara etc. Ce sa mai... ce mese mai faceam... Acum s-au dus toate dracului... :crybaby: am terminat si trebuie sa imi gasesc un rost in viata. Profitati de studentie!!! Mai mancam si pe la cantina. Si prin oras (Cluj) cateodata. Cel mai misto era cand faceam de mancare (a se vedea la sectiunea cu poze de dinainte de 10 iulie). Ciorbe, gordon bleu, tochituri, paste smechere. Pizza... cata pizza am bagat in mine.. mancat si de doau aori pe zi. Pana mi s-a acrit. Am fost boier, ce sa mai... Trist acum, chiar daca sunt la mama acasa.

#14
Iver

Iver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.06.2004
fiti mai bucurosi oamenilor, sunteti asa tristi totul ii trecator in viata chiar si noi. viata de student sper sa fie klumea asa cum o are toata lumea plina de peripetii si aventuri si bineinteles si cu ceva invatat ca doara asta ii rostu facultatii cu toate ca multi nul mai stiu  :D

#15
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
calin8 la Cluj o sa faci? Sa iti vand niste ponturi. ;)

#16
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
mie imi gateau 2 fete... erau colege de camera... in schimb le ofeream servici sexuale :) o combinatzie cashtigatoare pt nevoile mele din acea perioada, o simbioza perfecta cu 3 persoane fericite... :) evident ca participam la costuri... e firesc si normal, in special cand e vorba de un agreement tacit zi de zi...

stiu colegi care mancau paine cu mushtar si alte grozavii dinastea. deh, fiecare se descurca cum poate mai bine. daca nu aveam alternativa aleasa, probabil ca ma imprieteneam cu vo' fatuca pe la cantina...

vorba lu' dilinger... "de ce spargeai banci? pt ca acolo sunt banii"

bafta si pofta buna :)

#17
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

arty, on Dec 1 2004, 06:53, said:

mie imi gateau 2 fete... erau colege de camera... in schimb le ofeream servici sexuale :) o combinatzie cashtigatoare pt nevoile mele din acea perioada, o simbioza perfecta cu 3 persoane fericite... :)

<{POST_SNAPBACK}>


:lol:

Sa inteleg ca a fost greu pentru tine. :D Sa razbati in timp... :D

#18
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
de-aia a si plecat in State  B)

arty, da' tu unde ai facut facultatea, ca vad ca tre' sa fie fete deschise la minte pe-acolo... mai mai ca m-as mai baga la inca un curs, ceva... numai de placere!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate