Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

ALTEX te plimba

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
44 răspunsuri în acest subiect

#37
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu. Ala ia ciubuc de la cei carora le livreaza. Si mai bine chiar. Daca livreaza chestii grele, scot bani frumosi.

#38
suparat

suparat

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 17.04.2006
draga domnule ion de la raion as vrea sa te vad pe dumneata pe gratuit (aia care cara produse grele)in locul celora de acolo,sa iei dumneata CIUBUCUL ala care se da

daca nu stii te rog sa nu faci asemenea afirmatii,au fost si cate doua saptamani in care sa facut CIUBUC 200.000 si ala impartit in doi.daca voi credeti ca asta este CIUBUC!!!
cand sa cerut salar mai mare de sus li sa spus ca nu se poate caci ei fac CIUBUC de la clienti>??????,de unde sa dea si saracu de client CIUBUC?daca AVEA BANI NU LUA IN RATE,acum cei de pe gratuit ar trebui sa mearga la toti cientii sa le ceara bani??? ABSURD ASA CEVA

vreau sa va intreb :CATI DINTRE VOI CARE ATI LUAT CEVA ATI DAT CIUBUC CELOR CARE AU ADUS PRODUSELE?

aici nu vreau sa acuz pe nimeni ca nu da ciubuc caci transportu la domiciliu este GRATUIT,daca vrei sa dai ceva bine daca nu iar este bine caci nimeni nu o sa ceara nimica,mai ales ca poate multi dintre dumneavoastra lucreaza tot pe un salar de mizerie.

eu sunt neutru nu tin parte nici la cei de pe gratuit(cei care duc produsele la domiciliu) nici cu vanzatorii din magazin,dar domnu ion se ia de cei de pe gratuit.(daca ai tupeu spune oamenilor macar un mic adevar)

nu vreau ca acum sa ne certam noi cei din firma si oamenii sa nu inteleaga nimic

ar fi ideal sa avertizam oamenii (viitori cumparatori)la ce surprize sa se astepte din partea firmei si bancilor care au niste adaosurii ENORME

aaaaaaaaaaaa domnule Ion nu esti cumva unul de ai lor?daca nu spunele oamenilor ceva ce ei nu stiu,din cate am dedus eu se pare ca esti vanzator,am dreptate?

eu nu am mare lucru de pierdut,pot sa le spun oamenilor fffffffffff multe lucruri urate,daca nu le spui tu le spun eu,chiar daca afla cine esti nu au ce sa-ti faca caci tu ai toate dovezile la lucrurile marsave care se intampla in firma.
INTREBARE:cati dintre voi nu ati primit frigider,masina de spalat,aragaz LOVITE?televizor,combina audio,calculator,dvd sau alte produse defecte care au trebuit ulterior schimbate?(caz fericit) caci daca se ajunge la service?????????????cred ca stiti mai bine ca si mine

acu va las dar am sa mai revin,sa vedem ce curaj au alti colegi de ai mei!!!daca nu sunt lasi

#39
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.996
  • Înscris: 06.09.2004
De acord cu "suparat". Sint convins ca are dreptate cu ciubucul.

#40
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

 suparat, on Apr 20 2006, 22:41, said:

draga domnule ion de la raion as vrea sa te vad pe dumneata pe gratuit (aia care cara produse grele)in locul celora de acolo,sa iei dumneata CIUBUCUL ala care se da

daca nu stii te rog sa nu faci asemenea afirmatii,au fost si cate doua saptamani in care sa facut CIUBUC 200.000 si ala impartit in doi.daca voi credeti ca asta este CIUBUC!!!
cand sa cerut salar mai mare de sus li sa spus ca nu se poate caci ei fac CIUBUC de la clienti>??????,de unde sa dea si saracu de client CIUBUC?daca AVEA BANI NU LUA IN RATE,acum cei de pe gratuit ar trebui sa mearga la toti cientii sa le ceara bani??? ABSURD ASA CEVA

vreau sa va intreb :CATI DINTRE VOI CARE ATI LUAT CEVA ATI DAT CIUBUC CELOR CARE AU ADUS PRODUSELE?

aici nu vreau sa acuz pe nimeni ca nu da ciubuc caci transportu la domiciliu este GRATUIT,daca vrei sa dai ceva bine daca nu iar este bine caci nimeni nu o sa ceara nimica,mai ales ca poate multi dintre dumneavoastra lucreaza tot pe un salar de mizerie.

eu sunt neutru nu tin parte nici la cei de pe gratuit(cei care duc produsele la domiciliu) nici cu vanzatorii din magazin,dar domnu ion se ia de cei de pe gratuit.(daca ai tupeu spune oamenilor macar un mic adevar)

nu vreau ca acum sa ne certam noi cei din firma si oamenii sa nu inteleaga nimic

ar fi ideal sa avertizam oamenii (viitori cumparatori)la ce surprize sa se astepte din partea firmei si bancilor care au niste adaosurii ENORME

aaaaaaaaaaaa domnule Ion nu esti cumva unul de ai lor?daca nu spunele oamenilor ceva ce ei nu stiu,din cate am dedus eu se pare ca esti vanzator,am dreptate?

eu nu am mare lucru de pierdut,pot sa le spun oamenilor fffffffffff multe lucruri urate,daca nu le spui tu le spun eu,chiar daca afla cine esti nu au ce sa-ti faca caci tu ai toate dovezile la lucrurile marsave care se intampla in firma.
INTREBARE:cati dintre voi nu ati primit frigider,masina de spalat,aragaz LOVITE?televizor,combina audio,calculator,dvd sau alte produse defecte care au trebuit ulterior schimbate?(caz fericit) caci daca se ajunge la service?????????????cred ca stiti mai bine ca si mine

acu va las dar am sa mai revin,sa vedem ce curaj au alti colegi de ai mei!!!daca nu sunt lasi

Pai nu da toata aproape lumea ciubuc ? Hai, ca nu cred. Eu am dat 250 de mii pentru ca mi-au carat un obiect mai greu sus, cu liftul. In rest au tarat-o. Un singur om a facut treaba lejer, in 3 minute. Daca era pe scari le dadeam minim 500 de mii. Cand a luat banii nici nu a parut surprins, dovada ca e rutina pentru ei. Daca au de livrat 10 obiecte grele pe zi (si au), pot face lejer 2-3 milioane. Dar eu cred ca fac si mai mult. Impartind intre ei, dand si spaga sefului, le iese cel putin 7-8 sute de mii ciubuc. Pe zi. Asta vine cel putin 15 milioane pe luna fiecare numai din ciubuc. Oamenii dau ciubuc, asa sint invatati. Nu spun ca e bine sau rau, dar la toate serviciile de acest gen se lasa cu ciubucuri. Toata lumea stie. La frizer, la restaurant, la nea Ghita care iti zugraveste camera (pe langa tariful negociat), la taxi, la cei care cara una-alta, etc. Bani, bere, votca, pizza, tot felul.

Pentru suparat: Chiar ca esti suparat. Si fara motiv. Trecand peste lipsa de logica din multe fraze si greselile gramaticale (destule), nu am inteles acuzele. Nu lucrez nici la vanzari, nici la vreun magazin de acest gen. Am spus un adevar care se stie peste tot.

 isr2002, on Apr 21 2006, 10:05, said:

De acord cu "suparat". Sint convins ca are dreptate cu ciubucul.

Poate imi explici si mie ce a vrut sa spuna, mesajul lui fiind atat de confuz si lipsit de logica pe alocuri, incat sensul mesajului s-a pierdut. Singurul lucru care a reiesit clar a fost atacul virulent (si de neinteles) catre mine.

#41
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.996
  • Înscris: 06.09.2004

 Ion_de_la_Raion, on Apr 21 2006, 13:18, said:

Pai nu da toata aproape lumea ciubuc ? Hai, ca nu cred. Eu am dat 250 de mii pentru ca mi-au carat un obiect mai greu sus, cu liftul. In rest au tarat-o. Un singur om a facut treaba lejer, in 3 minute. Daca era pe scari le dadeam minim 500 de mii. Cand a luat banii nici nu a parut surprins, dovada ca e rutina pentru ei. Daca au de livrat 10 obiecte grele pe zi (si au), pot face lejer 2-3 milioane. Dar eu cred ca fac si mai mult. Impartind intre ei, dand si spaga sefului, le iese cel putin 7-8 sute de mii ciubuc. Pe zi. Asta vine cel putin 15 milioane pe luna fiecare numai din ciubuc. Oamenii dau ciubuc, asa sint invatati. Nu spun ca e bine sau rau, dar la toate serviciile de acest gen se lasa cu ciubucuri. Toata lumea stie. La frizer, la restaurant, la nea Ghita care iti zugraveste camera (pe langa tariful negociat), la taxi, la cei care cara una-alta, etc. Bani, bere, votca, pizza, tot felul.

Pentru suparat: Chiar ca esti suparat. Si fara motiv. Trecand peste lipsa de logica din multe fraze si greselile gramaticale (destule), nu am inteles acuzele. Nu lucrez nici la vanzari, nici la vreun magazin de acest gen. Am spus un adevar care se stie peste tot.
Poate imi explici si mie ce a vrut sa spuna, mesajul lui fiind atat de confuz si lipsit de logica pe alocuri, incat sensul mesajului s-a pierdut. Singurul lucru care a reiesit clar a fost atacul virulent (si de neinteles) catre mine.
Cu atacul nu sint de acord. Apoi: daca tu dai 250 de mii ca sa iti urce ceva cu liftul... atunci ai bani, nene. Sau ii cistigi usor. 50 de mii nu erau de ajuns?

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
Daca dadeam 50 de mii cred ca ii arunca pe jos. Nu stiu cum e in alte parti, dar in Timisoara ciubucurile sint mari. De ex. Sa-ti urce un frigider pe scari, se da 100 de mii pe etaj. Daca stai la et.10 esti un om norocos. Peste tot sint ciubucuri de acest gen. Mai mult, daca nu dai, toti te acuza.

#43
suparat

suparat

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 17.04.2006
no io cred ca am multe de lamurit aici,ma Ioane imi pare rau ca nu te pot INJURA ASA SANATOS
oi fi eu un taran cu greselli de ortografie dar am MANDRIA MEA DE OM si ma alatur celor saraci care sunt inselati zi de zi
ce sa inteleg ca ai bani garla?cinste tie.ai dat 250.000 ciubuc(adus cu liftu si 500.000 daca era pe scari) iar pe urma te bati cu pumnul in piept cica ce fapta ai facut tu.
cat la suta sunt acei bani din venitul tau lunar?cati sunt in tara de astia ca tine?
eu cred ca ai luat de vreo 80-100 mil si ai dat si tu acolo MARELE CIUBUC
bine ai dat 250.000 CIUBUC.ce ai mai vrut sa faca pentru tine?sa-ti faca slujbe ?sa-ti bata matanii?daca nu dadeai nimic ce se intampla?iti duceau produsul inapoi?
uite astia BOGATASI CA TINE sunt mult mai ZGARCITI ca si un biet om necajit care-si cumpara produse in rate si e vai si amar de capu lui
nu de curand am fost la un client cu un frigider dela urias(160kg) care a fost carat de 4 oameni pe scari la etaju doi si a dat CIUBUC 200.000
da frumos CIUBUC de la BOGATASI,
este adevarat ca nu esti obligat sa dai NIMICA NIMANUI CHIAR DACA-TI CERE
majoritatea oamenilor care cumpara in rate sunt mai putin instariti si nu-l vad pe careva sa-ti dea tie 250.000 CIUBUC.bani care pot insemna O RATA la un produs.
tu probabil nici nu ai auzit ce este O RATA pe care sa o platesti in fiecare luna BAFTOSULE
ai zis ca nu lucrezi in firma Altex nu?de unde stii ca vanzatorii au salarii minime+bonus din vanzari?
am inteles ca eti din Timisoara,poate la voi stau cainii cu covrigii in coada,in alta parte nu este asa iti promit eu
uite un exemplu:de pastele unguresti am lucrat si sambata si duminica,in ambele zile au fost 29 de livrari (din alea grele) stii cat sa facut CIUBUC?poate nu o sa crezi 200.000 si aia impartiti in doi,soferu si ajutorul lui,adica 100.000 pe unu in doua zile.
la SEFUL lui nu sa da nimica,vorbesti numai prostii.
ce sef iti spune dute si fa CIUBUC pe banii firmei?sau NUMAI ATAT VA DAT CLIENTU? esti putin cam deplasat
intradevar cand sa infintat firma era un singur om pe masina iar produse se duceau numai pana in fata blocului,daca vroiai sa te ajute te intelegeai cu el la pret.acum transportul este GRATUIT pana in domiciliul clientului,in cazu in care nu stii
ba mai rau.sa va spun ce au patit doi colegi
au facut o livrare la domiciliu clientului unde era doar nora acasa care a spus sa lese produlul in fata usii ca-l baga sotu si socru in casa(vezi doamne sa nu-i fure ceva) cand a venit soacra acasa a facut scandal de ce nu au bagat colegii produsul in casa ca doar este gratis pana in domiciliul clientului
nora nu a vrut sa mai recunoasca ca ea a spus sa  lase afara produsul iar soacra a venit la magazin si a facut reclamatie in urma careia au fost dusi in comisia de disciplina si dati afara cei doi colegi.cica au facut reclama proasta firmei
CLIENTUL ARE INTOTDEAUNA DREAPTATE
CE MERITA SA-I FACI LA ACEL CLIENT?
poate sa-mi zica si mie macar unu dintre voi la care i sa cerut 100.000 de etaj?sau cati dintre cei de pe gratuit au cerut bani pentru transport?
auzi 15 mil CIUBUC PE LUNA.pai la bani astia se mai plangea cineva aici pe forum ca-i nemultumit de salar?la 15 mil mai am eu interesul sa conving oamenii sa nu cumpere acele produse jalnice?
pai daca as fi facut 15 mil ridicam in slavi acel magazin ca sa am cat mai mult de lucru sa fac nu 15 ci 25 mil CIUBUC.nu?

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
nu te lasi, suparat, nu te lasi... chiar ca esti suparat. oi fi porcusorul isteric, mai stii ?

#45
suparat

suparat

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 17.04.2006
da Ioane nu ma las,cred ca tu vorbesti doar din auzite de pe la unii de ici colo
poate pentru tine 250.000 inseamna foarte putin.
daca imi dadeai mie CIUBUCUL ala io iti caram si cele vechi jos pana-n beci sau unde vroiai tu,cred ca-ti scuturam si presu de la usa
nu vreau sa sune a lauda dar zilnic intalnim clienti (cel putin eu si colegu)la care nu numai ca-i ducem pana-n casa produsele dar ii mutam si cele vechi ca sa-i putem pune pe cele noi in locul lor.cu toate ca nu este datoria mea
cred ca poate sa-ti confirme multa lume lucrul asta
stii cat am facut CIUBUC saptamana asta?ii saptamana mare si se zice ca oamenii sunt mai darnici si mai deschisi
300.000  impartit la doi.
intradevar romanul este sufletist si te ajuta dar din ce are si el caci daca are acasa 50.000 bani de paine nu tii da tie nici nu o sa mearga la vecinu sa ceara 250.0000 ca sa -ti dea ciubuc
am ocazia sa intru-n zeci de case zilnic.raman uimit la ce vad si cat de greu o duc unii
bietu roman la cat e de sarac mai si PLATESTE DUBLU  produsele pe care le ia in rate
mare pacat ca AVEREA unora se face de pe seama celor saraci
candva se faceau bani frumosi pe livrari dar au trecut vremurile alea
de unde crezi ca vine supararea asta?salarii nu.ciubucuri nu.munca la greu
io nu am nimic cu tine Ioane,tu poate te invarti in jurul celor cu bani.cinste tie.dar asta nu inseama ca toata lumea o duce atat de bine
hai sa terminam cu cearta si sa va urez UN PASTE FERICIT  tuturor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate