Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Oua vopsite

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Salut.

Anul acesta de paste, m-am gandit sa vopsesc ouale de Pasti folosinf vopsea pentru imprimanta...(color bineinteles)
Ce ziceti, se merita sa nu?

#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Adica bagi oole in imprimanta? Uoa, va dati seama cate modele s-ar putea scoate!

#3
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Nu!
Iau vopsea, o pun intr-un craticior, o pun la incalzit, intre timp pun si putin otet si apoi bag oul...
Uite ca eu am sa incerc. Chiar daca nu am sa le mananc, macar incerc. Si o sa pun si poze.

#4
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
cred că vrea să folosească vopseaua din cartușe...

fă poze, arată-ne cum au ieșit!

#5
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Sa pui si sare!
Si sa pui si poze cu mainile tale dupa operatiune!

Dar grabeste-te, ca chiar n-am idee cu sa sa vopsesc ouale. Daca ies ok, ma duc si-mi iau cerneala de-asta, chiar daca n-am imprimanta.

Edited by Laberta, 18 April 2008 - 20:29.


#6
RADU_

RADU_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.08.2006
Nu stiu daca este sanatos sa faci asa ceva. Nu cred ca cerneala de la inkjet este cu proprietati alimentare.
Si apoi, de ce? cand se gasesc gata vopsite foarte frumoase la Carefour?

#7
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Pai nu o avea proprietati alimentare,dar nu te pune nimeni sa mananci coaja:)).
De ce? pentru ca este traditie si e doar odata pe an nu faci in fiecare zi.

#8
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Eu, sincer, am crezut de prima data ca glumesti, de aia n-am raspuns. Vorbesti  serios, chiar vrei sa vopsesti ouale cu cerneala de imprimanta? Pai, una la mana, strici cartusele alea degeaba. Si din ce stiu eu sunt si foarte scumpe. Apoi, cerneala aia nu e vopsea alimentara, cum bine se zicea mai sus. Daca ouale au coaja putin crapata, te poti intoxica. Apoi nu sunt deloc sigur ca va prinde pe oua - chiar si degresate - cerneala e facuta sa prinda pe hartie. Da', ma rog, e treaba ta. Daca n-ai ce face cu cartusele alea, mai bine da-mi-le mie si tu cumpara-ti vopsea de oua cu 1 leu pliculetul de la magazin... Vrei? :) Hai, spune, vrei? :)

Edited by KoShiMin, 18 April 2008 - 21:40.


#9
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
dacă sunt cartușe de HP Deskjet 5550, îți dau 3 pliculețe de vopsea pe ele, poți să vopsești cu ele 30 de ouă  :bouncey:

#10
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Mai, mai, unu-de-pe-aici, de ce te bagi, mai nene, vrei sa-mi strici afacerea? Ca eu am inceput. :P Deci, ultimo, nu-l asculta. Oferta mea e mult mai buna si mai avantajoasa. Eu te las sa iti cumperi singur vopseaua de la magazin, deci poti sa iti alegi ce-ti place. unu-de-pe-aici are numai din aia mov. :P Iti dau adresa unde sa trimiti cartusele? (Plus de asta nici nu-s mofturos, iau cartusele si daca nu-s HP)

#11
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Te rog, lady's first!

#12
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006

 KoShiMin, on Apr 18 2008, 22:52, said:

Mai, mai, unu-de-pe-aici, de ce te bagi, mai nene, vrei sa-mi strici afacerea? Ca eu am inceput. :P Deci, ultimo, nu-l asculta. Oferta mea e mult mai buna si mai avantajoasa. Eu te las sa iti cumperi singur vopseaua de la magazin, deci poti sa iti alegi ce-ti place. unu-de-pe-aici are numai din aia mov. :P Iti dau adresa unde sa trimiti cartusele? (Plus de asta nici nu-s mofturos, iau cartusele si daca nu-s HP)

de unde ai știut?  :o :o

Edited by unu-de-pe-aici, 18 April 2008 - 21:59.


#13
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

 unu-de-pe-aici, on Apr 18 2008, 21:58, said:

de unde ai știut?  :o :o

Hmm, nu-s io tomna' Sherlock Holmes  :rolleyes: , dar ti-am vazut cu coada ochiului meu stang dinozaurul din semnatura. Bag seama de Pastele asta, vei vopsi oua de dinozaur. Si, intrucand dinozaurul e mov, rezulta, deci, ca, prin urmare, nu?

@laberta, intrucat esti lady, fie, no... m-ai sensibilizat. Poti sa-i iei vopseaua lui ultimo, cum ar veni  :naughty: , desi vad ca omu' n-a mai cartit nimic de-atunci, mi-e ca a facut o proba si s-a "toxicat", saracul. Sper sa nu-i fie mutat topicul la fun, pentru ca nu-i nimic de ras in asta, zau asa. No, eu ma retrag din licitatie asadar. Pasteti fericiti.  :)

#14
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Nu mai vreau vopsea. Cred ca o sa le mananc asa, albe.
Noapte buna si tie!

#15
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006

 KoShiMin, on Apr 18 2008, 23:13, said:

Hmm, nu-s io tomna' Sherlock Holmes  :rolleyes: , dar ti-am vazut cu coada ochiului meu stang dinozaurul din semnatura. Bag seama de Pastele asta, vei vopsi oua de dinozaur. Si, intrucand dinozaurul e mov, rezulta, deci, ca, prin urmare, nu?

@laberta, intrucat esti lady, fie, no... m-ai sensibilizat. Poti sa-i iei vopseaua lui ultimo, cum ar veni  :naughty: , desi vad ca omu' n-a mai cartit nimic de-atunci, mi-e ca a facut o proba si s-a "toxicat", saracul. Sper sa nu-i fie mutat topicul la fun, pentru ca nu-i nimic de ras in asta, zau asa. No, eu ma retrag din licitatie asadar. Pasteti fericiti.  :)

ar trebui să te faci detectiv :coolspeak:

#16
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Am cerneala de refill...nu folosesc cartusele. Si in fond daca imi vor iesi (astazi le incerc), sa stiti ca nu le voi manca, ci le voi tine doar de decor.

#17
RaZooR

RaZooR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 07.02.2007
Nu mai bine dai 2RONI pentru o vopsea alimentara si sa nu-ti consumi tusul ? Care costa mai mult sa-i faci refill .

#18
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Uitati oul vopsit:
[ http://img248.imageshack.us/img248/305/oumm7.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si uitati si cerneala cu ajutorul careia am vopsit oul:
[ http://img505.imageshack.us/img505/8628/cerneala2bi8.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Stati linistiti ca am si vopsea de oua...dar am vrut sa incerc.

Dupa cum vedeti, oul a fost dat si cu ulei.

Ideea mea era, sa vopsesc trei oua: rosu, galben si albastru, dar celelalte nu stiu daca am sa le mai fac, pentru ca oricum, experimentul mi-a reusit B).

P.S. Nu stiu daca este comestibil, asa ca daca incercati, sa nu mancati.

Sa aveti o zi frumoasa.

Edited by ultimo, 19 April 2008 - 11:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate