Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

E-mail pe mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Si unde intru sa activez o optiune? O activez odata pentru totdeauna, nu? Si platesc in fiecar luna +2 euro?

#20
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
inca o problema pe cartela...pe telefonul meu. Nu pot trimite mail-luri. De primit primesc. Cand dau sa trimit imi apare acolo "server fara autorizatie tls/ssl pentru nu stiu ce contactati....". Dar imi ia din credit. Ce pot sa fac.

PS: Am incercat sa trimit la mai multe casute de mail gen yahoo, gamil ....dar tot asa face.

#21
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Haideti nimeni. Uitati mesajul care mi-l da cand incerc sa trimit un mail de pe telefon. "Certificat server TLS/SSL fara autorizatie cunoscuta. Contactati furnizorul de e-mail"

#22
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Pentru ca folosesti probabil gmail. Eu am mail pop3 @mydomain.com si merge fara probleme.
Incearca sa gasesti un alt furnizor de email sau poate te ajuta cineva care are tot gmail.

Referitor la activarea de la abonament, ori suni la relatii clienti ori iti activezi tu din meniul de la *222
Daca dupa 1 / 2 - 9 luni nu mai ai nevoie, suni si ii rogi sa iti dezactiveze optiunea.
In 2 euro ai 10 mega si depasirile costa 20 eurocenti / 1 MB deci este rezonabil pentru trafic realizat de pe mobil.
Mult mai rezonabil decat sesiunea wap sau sesiunea live.

Edited by onlyone, 18 April 2008 - 18:18.


#23
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Am reusit. Mi-am facut cont pe www.gmx.com si merge perfect. Chiar imi place mai mult pentru telefon decat gmail. Dar as mai avea o problema la gmail. De exemplu cand priemsc un mesaj de la vodafone pe mail si intru sa il citesc de pe mobil imi zice unsupported character. De ce oare?(asta numai cand primesc un mail de la vodafone nu cand primesc un mail de la altcineva). Va multumesc.

#24
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
daca folosesti GMAIL atunci vezi daca te ajuta info de mai jos:

1. Pentru a avea acces la mail-uri prin POP3 sau IMAP4 trebuie sa activezi acest aceste servicii din setarile de GMAIL prin interfata WEB.
2. Setarile de mail corecte pentru GMAIL se gasesc tot in setarile de pe WEB din interfata WEB a contului de GMAIL
3. GMAIL nu utilizeaza porturi clasice pentru Incoming si Outgoing ... asa ca ai mare atentie ce treci acolo + ai grija ca serverul de Outgoing (trimitere) solicita autentificare
4. la nume de utilizator trebuie sa utilizezi [email protected] si nu doar user

Cam pentru toate telefoanele exista o aplicatie suuuuper usor de utilizat la http://gmail.com/app

Daca folosesti Yahoo si ai nevoie de mail ... incearca sa folosesti Yahoo GO!

#25
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Dar aplicatia aceea de la gmail face un trafic mai mare? Sau tot atat ca clientul de la telefon?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate