Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Zapp

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
871 replies to this topic

#829
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View PostLunaCrystal, on Jan 1 2009, 21:25, said:

Parca chiar tu ziceai acum o vreme ca la Zapp nu va fi congestie niciodata chiar daca lanseaza prepay ?   :death:  :death:   Mincinosule.  :puke: Lu-alar dracu de prepay, si de Zapp si ala care a avut geniala idee de a baga prepay si a relansa reteaua. Decat sa aud una ca asta preferam sa imi incarce factura cu 10 euro fara motiv sau sa ma oblige sa trec la un abonament mai mare.

dap, eu m zis ... inseamna ca nici in bucuresti nu au optimizat suficient statiile si ca un bts care acopera zona romana acopera de fapt o arie mult mai mare...

#830
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006
Si inseamna ca cel putin pentru mine era mult mai bine daca nu lansau nici un prepay.

#831
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
vad ca deja angajeaza junior rf...

#832
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Revin cu o intrebare mai veche:
se preconizeaza ceva promotii, abonamente noi, terminale noi in viitorul apropiat(pe partea de voce)?

Edited by Ares14, 04 January 2009 - 20:03.


#833
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View PostAres14, on Jan 4 2009, 20:02, said:

Revin cu o intrebare mai veche:
se preconizeaza ceva promotii, abonamente noi, terminale noi in viitorul apropiat(pe partea de voce)?

raspuns: categoric da. am intrebat de 3 ori in diferite centre intre Craciun si Revelion. Toata lumea stie ca se va lamnsa si un nou terminal la  NoPay si un telefon gen Blackbery care deja exista la angajatii Zapp.

in ultima vreme am citit destul de mult despre anunturile in presa facute de Zapp si despre discutiile referitoare la aceasta retea din forumuri. e cert ca mai urmeaza si alte noutati. vezi interviurile date de CEO-ul lor. ideea e ca nisa tintita de ei nu este utilizatorul nou de telefonie mobila ci un utilizator mai vechi deGSM care vrea si Zapp. de ce? ei bine asta e intrebarea la si eu vreau sa aflu raspunsul. nu am avut niciodata zapp pana acum 2 saptamani cand am achizitionat un Nopay. dupa o saptamana l-am dat. era cam aiurea sa am un tel pe care sa fiu sunat pt a profita de faptul ca imi creste creditul, dar un telefon care cel putin in Bucuresti nu te poti baza doar pe el..vezi metrou, unele cladiri ecranate....si mai ales ca nu ai acces la net pe el la prepay ( deocamdata spune Zapp). ei bine deocamdata prefer alta retea pt ca  oferta de voce Zapp nu imi ofera nici un avantaj. parerea este strict personala.
relansarea lor mi se pare ff interesanta....si ar fi pacat ca dupa NoPay, internetul pe cartela 3G la prepay si pachetele de internet prepay pe un an sa nu mai urmeze nimic...

#834
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadsoofmelk2003, on Jan 4 2009, 20:33, said:

raspuns: categoric da. am intrebat de 3 ori in diferite centre intre Craciun si Revelion. Toata lumea stie ca se va lamnsa si un nou terminal la  NoPay si un telefon gen Blackbery care deja exista la angajatii Zapp.

in ultima vreme am citit destul de mult despre anunturile in presa facute de Zapp si despre discutiile referitoare la aceasta retea din forumuri. e cert ca mai urmeaza si alte noutati. vezi interviurile date de CEO-ul lor. ideea e ca nisa tintita de ei nu este utilizatorul nou de telefonie mobila ci un utilizator mai vechi deGSM care vrea si Zapp. de ce? ei bine asta e intrebarea la si eu vreau sa aflu raspunsul. nu am avut niciodata zapp pana acum 2 saptamani cand am achizitionat un Nopay. dupa o saptamana l-am dat. era cam aiurea sa am un tel pe care sa fiu sunat pt a profita de faptul ca imi creste creditul, dar un telefon care cel putin in Bucuresti nu te poti baza doar pe el..vezi metrou, unele cladiri ecranate....si mai ales ca nu ai acces la net pe el la prepay ( deocamdata spune Zapp). ei bine deocamdata prefer alta retea pt ca  oferta de voce Zapp nu imi ofera nici un avantaj. parerea este strict personala.
relansarea lor mi se pare ff interesanta....si ar fi pacat ca dupa NoPay, internetul pe cartela 3G la prepay si pachetele de internet prepay pe un an sa nu mai urmeze nimic...

Ideea e ca la promisiuni se pricep demult, orice persoana cu functia de CEO aducea ceva nou, "in curand".Mi-e teama sa nu reintre iar intr-un con de umbra, cum au mai facut-o, ca si exemplu te uita ce au servicii au lansat in 2007: (http://www.zapp.ro/d...c-al-telemobil/) nici unul.
Sper sa aiba gandul cel bun sa dea drumul la internet si pe prepay voce si optiuni de voce/sms, altfel situatia o vad cam gri de pe la mijlocul anului.
Cred ca tinta lor nu s-a schimbat, persoanle juridice care sa aiba nevoie de minute in fix multe, internet si voce international.
Accentul vad ca se pune si pe Ev-Do, doar ca inca partea de voce nu e bine pusa la punct pe 450 Mhz, zone cat vezi cu ochii fara pic de semnal, altceva nu ma intereseaza pentru moment si nici nu mi-o pot permite: terminale f. scumpe, extrem de putine si multe dintre ele proaste.
Sa nu uitam ca ultimul lansat a fost undeva anul trecut, in urma cu mai bine de 10 luni.
Sa aiba numai putere sa reziste si sa se dezvolte, macar in al 12-lea ceas.

Cu bine!


#835
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006
am gasit un modem de vanzare z020 cu 50 de ron cu cartela reincarcabila se merita sa l cumpar ? astept un raspuns pe pm

#836
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
depinde pentru ce-ti trebuie :)

#837
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postbogdanan, on Jan 7 2009, 08:59, said:

depinde pentru ce-ti trebuie :)
sa zicem internet mobil..de la zapp
ar merita sa l iau si sa l reincarc?

#838
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006
Pai daca iti faci abonament oricum primesti modem gratuit.

#839
ludiconiric

ludiconiric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.07.2006
Stie cineva daca se poate transfera credit de pe cartela de NoPay pe cartela (prepay) de internet 3G? As fi recunoscator celor care ar da un raspuns documentat.

#840
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Zapp: Actionarii au adus inca 97 de miloane de euro pentru retea

#841
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
conteaza ce fac cu banii

#842
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004

View Postlovrin, on Jan 14 2009, 11:32, said:

Credit se transferă la 1234, trebuie să știi nr. pe care vrei să transferi. Dar cum cartela 3G nu are număr..

da un sms si poate ai sa aflii....

bafta

#843
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005
Se schimba MSC-urile la Zapp  sau ceva de genul...
Apoi se poate trece la instalari de BTS-uri noi si de la ZTE pe 450

#844
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Parca auzeam pe aici ca armata foloseste serviciile zapp. Se pare ca se reorienteaza catre alt operator.

MApN si CNH cumpara servicii de comunicatii
Ministerul Apararii vrea sa cumpere servicii de comunicatii - voce si transmisii de date - in valoare de 10,7 milioane de lei, cu TVA. Licitatia va avea loc luna viitoare, iar durata contractului este de trei ani, potrivit Mediafax. Compania Nationala a Huilei a atribuit un contract pentru acelasi tip de servicii, in valoare de 3,15 milioane de lei, operatorului Vodafone Romania. La licitatia desfasurata anul trecut au mai fost depuse alte trei oferte.

http://www.financiar...omunicatii.html

#845
evertek

evertek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2008
Intrebare : cam pe cand noul terminal Zapp si noua oferta ? Multumesc

#846
m0shcraciun

m0shcraciun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.11.2008

View Postevertek, on Jan 28 2009, 23:43, said:

Intrebare : cam pe cand noul terminal Zapp si noua oferta ? Multumesc


A fost lansat deja doar pt unii clienti. Il au agentii de vanzari directe. In magazine mai dureaza putin pana o sa apara. Oferta este una destul de buna. Si ca pret terminal si ca abonament

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate