Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 

Gigabyte P35DS3R

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Tocmai am primit de la garantie o placa de baza P35DS3R rev 2.1 si constat ca nu booteaza de pe usb stick.I-am pus biosul F11 , acelasi lucru.Am 2 stick-uri,ambele bootabile si verificate pe alta placa
Cu cea "veche" puteam rula linux direct de pe usb dar nu mai stiu ce revizie era.
Daca mai are cineva acset model,revizia 2.1 il rog sa-mi spuna si mie daca booteaza sau nu de pe usb.

#2
MicuAndrei

MicuAndrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.07.2007

View Postbolo, on Mar 12 2008, 19:39, said:

Tocmai am primit de la garantie o placa de baza P35DS3R rev 2.1 si constat ca nu booteaza de pe usb stick.I-am pus biosul F11 , acelasi lucru.Am 2 stick-uri,ambele bootabile si verificate pe alta placa
Cu cea "veche" puteam rula linux direct de pe usb dar nu mai stiu ce revizie era.
Daca mai are cineva acset model,revizia 2.1 il rog sa-mi spuna si mie daca booteaza sau nu de pe usb.
Cel mai bine verifici in bios daca mai exista optiunea de bootare de pe stick.Poate cea veche o avea,revizia noua nu o mai are.Tre verificat.
Daca o are,ai mari sanse ca porturile usb sa fie defecte (mai greu asa ceva dar nu imposibil).

View PostMicuAndrei, on Mar 12 2008, 23:13, said:

Cel mai bine verifici in bios daca mai exista optiunea de bootare de pe stick.Poate cea veche o avea,revizia noua nu o mai are.Tre verificat.
Daca o are,ai mari sanse ca porturile usb sa fie defecte (mai greu asa ceva dar nu imposibil).
La fel de bine poate noul bios pe care l-ai pus nu are aceasta optiune (si eu am o placa destul de noua si nu am asa ceva).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate