Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Cont banca si Moneybookers

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Nemo1

Nemo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 11.04.2007
Azi mi-am facut un cont la BRD,iar cardul il voi lua peste 10 zile si apoi am depus niste bani in contul meu. In final am intrebat-o pe doamna daca as putea sa transfer o parte din  banii mei de la banca in contul meu Moneybookers, iar ea mi-a dat un raspuns care imi da azi mari batai de cap.

Ca sa depun banii din BRD in contul Moneybookers trebuie sa ma duc la banca Raiffeisen.


Am luat si date necesare de pe Moneybookers pentru a face transfer bancar:  
Titularul contului: Moneybookers Ltd
Banca: Raiffeisen BANK Romania
Oraș: Bucharest 1
SWIFT: RZBRROBU
IBAN: RO20RZBR0000060008766699
id:xxxx

Sunt confuz,va rog sa-mi spuneti cum sa procedez..

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai du-te la banca (raiffesen) si transfera din contul brd in ala dat

#3
Nemo1

Nemo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 11.04.2007
Poate sa-mi confirme si altcineva daca  trebuie sa procedez in acest fel.

#4
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Trebuie sa te duci la BRD (pt ca acolo ti-ai facut cont, proasta alegere stiu) si sa completezi un ordin de plata din contul tau in contul Moneybookers de la Raiffeisen. Nu uita sa mentionezi ID-ul contului tau de Moneybookers (de 7 cifre) in detaliile ordinului de plata ca sa stie aia de la Moneybookers in ce cont sa depuna banii. Toata procedura asta e explicata si in contul tau de Moneybookers cand alegi transfer bancar. Data viitoare ar fi mai indicat sa iti alimentezi contul cu un card decat prin transfer bancar.

#5
Nemo1

Nemo1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 11.04.2007

View Postrickysyv, on Mar 8 2008, 11:58, said:

Trebuie sa te duci la BRD (pt ca acolo ti-ai facut cont, proasta alegere stiu) si sa completezi un ordin de plata din contul tau in contul Moneybookers de la Raiffeisen. Nu uita sa mentionezi ID-ul contului tau de Moneybookers (de 7 cifre) in detaliile ordinului de plata ca sa stie aia de la Moneybookers in ce cont sa depuna banii. Toata procedura asta e explicata si in contul tau de Moneybookers cand alegi transfer bancar. Data viitoare ar fi mai indicat sa iti alimentezi contul cu un card decat prin transfer bancar.


Iti multumesc mult pentru aceasta explicatie. Stiam de dinainte daca deschid contul la BRD nu este o decizie potrivita,dar imprejurarile m-au fortat sa aleg aceasta banca.
In plus nici nu am incredere in banci pentru ca ele sunt la fel peste tot.
Dupa parerea ta ce banca iti convenea?

Inca odata,thanks

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate