Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

MAZDA CX-7 - impresii si jurnal

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Frumoasa masina , multi km inainte ! :cheers:


PS: Ori nu vad eu , dar cat a costat frumusetea ?

#20
wouters

wouters

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.01.2007

 victor_dinca, on 10th March 2008, 09:36, said:

Ai dreptate, isi merita banii. Culoarea este foarte frumoasa cu praf pe ea si absolut superba fara. In oras nu este incomoda, ma strecor cu ea ca si cu alta masina, gratie motorului extraordinar - o singura problema ramane: parcarea. Totusi, aici la Ploiesti, nu am probleme mari. Banuiesc ca altfel stau lucrurile in Buccresti sau alte orase supra-aglomerate, unde si consumul este altul!

Am facut primul consum mediu "de oras": 14.8 l/100 (calculat la pompa). Cu un plin am mers exact 420 km (am ajuns la omv cand mai avea 5 km de parcus)

Pentru mine este din ce in ce mai clar: autonomia este de 400 km si ar fi bine sa iti calculezi opririle functie de asta. Daca stai in Bucuresti, trebuie sa te astepti la 300 km autonomie daca circuli in conditii de "bara-la-bara".
Salut,
am cautat ceva pareri recente despre acest model dar nu prea am gasit.Intentionez sa cumpar una identica,noua.Imi poti spune cum s-a comportat a ta in acesttimp?probleme majore?Multumesc.

#21
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Am un tovaras care are asa ceva si a dus-o la 60000km. Masina e foarte fiabila. Face fata cu brio si la mersul pe camp. Cosumul e cam cel declarat de initiatorul topicului. Poti scoate si 8 daca mergi cu 90km/h. Plasticele arata nashpa. Sunt de toata jena, s-au matuit, se zgarie usor dar nu are greieri, nu zdrangane. Protectia la zgarieturile din oras e foarte scazuta astfel ca masina nu mai arata la fel de bine. Costurile de intretinere sunt, sa zicem, suportabile-asa declara el. Sa o cumperi de noua nu merita. La sh pierde mult din valoare.

#22
victor_dinca

victor_dinca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.08.2007

 mdunka, on 23rd June 2009, 23:27, said:

Ei, ce mai face masinuta?
A mai scazut consumul?
Impresii, la un an de la achizitie, ceva?
Probleme cu franele, ambreiajul?
Buna,

Raspund tarziu, scuze.

Masina are 127000 km

Consum mediu: la stilul meu "sportiv" de condus, 15 l/100 km. Nu ma reusit sa scad prea mult sub acest consum.
Probleme: cu siguranta ca franele nu sunt bine dimensionate, am schimbat de doua ori discurile de frana, la 70000 si la 115000. Probleme mari la distanta de franare, volanul tremura aproape sa sara din mana cand se uzeaza discurile
Alta problema: ambreajul - motorul il ucide pur simplu. Primul a picat la 60000, al doilea azi, in zapada.
Inca una, cea mai mare: SERVICE! Nici un service Mazda nu este serios! S-a stricat cardanul si a stat, atentie, 2luni in service pt ca au comandat, in mai multe randuri, piese gresite. Alta data a stat 1 luna sa ii schimbe o bara pt ca, din nou, au uitat sa comande o piesa si a durat 3 saptamani sa vina....

Una peste alta: putin dezamagit, dar la pretul platit te astepti sa fie niste minusuri, vi le-am arat mai sus. De altfel, masina isi face treaba.

That's all folks!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate