Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Obtinerea unui credit de nevoi personale.La ce banca ,in ce moneda .alte detalii?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
yo_bezebut

yo_bezebut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 31.12.2005
nu am nici o cunostinta in domeniul bancar care sa ma sfatuiasca de accea apelez la sfatul vostru
treaba sta in felul urmator :

ambi parinti lucreaza in cadrul armatei cu vechime,deci nu ar fi problema cu verificarea actelor, salariu ..platitul creditului sau altceva.
tata vrea 25mii euro pe o durata de 10 ani .

tocmai am facut dosarul pt intabularea casei (m-a costat 5mil si dureaza o luna)
din toate plimbarile pe la banci, am ajuns la concluzia ca e mai ieftin creditul prin ipoteca (asta e singura certitudine) .totusi nu suntem hotarati cu ce banca sa incheiem contractul.
la acordarea creditului (cu intabularea facuta) unele banci cer parerea unui ''expert'' in vederea evaluarii casei .incadrarea ca pret ,evident alte comisioane inutile.oricum casa face de cel putin 5 ori valoarea creditului .

daca ati facut de curand un credit imi puteti spune..care banci sunt stabile ,ca dobanzi ,... avantajoase clientului. in ce moneda ar fi mai bine ,si orice lucru care considerati a fi util in luare unei decizii foarte importante .
daca lucrati si in domeniul bancar si mai bine .

va multumesc mult si apreciez efortul .

#2
yo_bezebut

yo_bezebut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 31.12.2005
..nici un raspuns?

#3
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Eu as zice sa te ajuti singur , ca ai net... Pana la urma fiecare persoana e subiectiva  :rolleyes:    Site-uri gen  asta sau asta te-ar putea ajuta....  Si eu vreau sa iau un credit in viitorul nu foarte indepartat , dar pe numele meu. Fara garantii ,ca nu am ce  :D

#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,307
  • Înscris: 22.07.2005

View PostChristianG, on Feb 19 2008, 23:01, said:

Eu as zice sa te ajuti singur , ca ai net... Pana la urma fiecare persoana e subiectiva  :rolleyes:    Site-uri gen  asta sau asta te-ar putea ajuta....  Si eu vreau sa iau un credit in viitorul nu foarte indepartat , dar pe numele meu. Fara garantii ,ca nu am ce  :D

Te ajuta pe draq... toate site-urile de acest gen vorbesc despre costuri. Ce faci cu restul de conditii de eligibilitate??!! Degeaba gasesc eu cele mai ieftine credite daca eu nu ma incadrez in tinta lor de clienti.

@yo_bezebut
Daca ai nevoie de un sfat de ce nu postezi mai sus pe thread-ul dedicat acestor subiecte? Daca toata lumea ar proceda dupa modelul propus de tine, am avea mii de toppic-uri cu acelasi subiect... posteaza acolo si vei primi un raspuns bun.

#5
More

More

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.04.2007

View PostChristianG, on Feb 19 2008, 23:01, said:

Site-uri gen  asta sau asta te-ar putea ajuta

Oricum, este de apreciat moderatorul acestei sectiuni care a editat linkurile. De fapt a editat doar unul. Lasand la o parte faptul ca acele linkuri chiar erau utile pentru initiatorul topicului, si era destul de clar ca nu e reclama. Sunt 2 variante: ori moderatorului nu i-a placut al 2 lea link si l-a editat, ori modereaza/editeaza un link/topic da si unul nu.

#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,307
  • Înscris: 22.07.2005

View PostMore, on Feb 20 2008, 09:52, said:

Oricum, este de apreciat moderatorul acestei sectiuni care a editat linkurile. De fapt a editat doar unul. Lasand la o parte faptul ca acele linkuri chiar erau utile pentru initiatorul topicului, si era destul de clar ca nu e reclama. Sunt 2 variante: ori moderatorului nu i-a placut al 2 lea link si l-a editat, ori modereaza/editeaza un link/topic da si unul nu.

Pentru ce sa fie utile? Eu nu ma pot baza pe astfel de site-uri pentru ca nu sunt actualizate... nu sunt puse la punct, nu iti apar ofertele la zi, costurile sunt de multe ori importate gresit. Iti spun o chestie la care sa te gandesti:
Departamentele de Marketing ale majoritatii bancilor, nu dau doi bani pe astfel de site-uri si pe o buna informare publica. Asa ca nu vad cum e posibil sa fii 100% corect cand nu ai un suport pe masura.

Poate am dreptate poate nu... hai sa vedem:
Ia cauta tu pe aceste site-uri un credit nevoi personale de la Piraeus care se cheama "Happy End". Sa vedem cate site-uri pezinta acest produs care beneficiaza printre altele de comision de analiza de 2.5% pana la sfarsitul lunii... ASTA IN LOC DE 5% (comision acordare credit).
Cateva au aceste update-uri, insa majoriatea inca nu au aflat de asa ceva...

Edited by floraur, 20 February 2008 - 10:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate