Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Sony-Ericsson C902

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
81 răspunsuri în acest subiect

#19
argonautul

argonautul

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 06.02.2008
gusturile nu se discuta. am avut 3 zile un K850i si m-a scos din sarite. din cauza faptului ca intra in meniu cand il tineai la ureche..si nu raspundea la comenzi imediat..
ma rog..

#20
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
Sony Ericsson C902 James Bond Edition

http://news.softpedi...ced-91371.shtml

#21
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Are careva C902? Cum se aude muzica la difuzor? Bateria cat tine?

#22
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005
nu si'a mai luat nimeni de .. alaltaieri ?  :)

#23
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005
mi'am luat eu, daca are cineva intrebari

#24
Ray2007

Ray2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 23.07.2007
Salve! In primul rand felicitari pentru noua achizitie:D sa-l stapanesti sanatos:D te rog fa si tu un review al telefonului :D avantaje si dezavantaje:d Multumesc anticipat:D

#25
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005
multumesc  :D

am sa spun acum doar asa, ce am observat pe diagonala, mai multe am sa pot spune maine.. ca acuma i se duce bateria si trebuie resetat :)

avantaje..
- e foarte foarte elegant, ecranul e mare, cel putin pentru gustul meu (citisem parca mai sus ca nu e destul de mare.. )
- raspunde repede la comenzi, cu un mic delay la camera (fata de v360i care l'am avut inainte.. )
touch screenu sau senzorii aia ce'or fi de la camera dau un efect foarte misto, si toate optiunile le poti schimba mult mai usor decat daca ar trebui sa umbli pe taste.
- are mai multe optiuni la conectarea la PC, in sensu ca e mai usor de umblat pe el, iti apare daca vrei in my computer pe langa telefon inca o iconita ca la stik, ca si cant ai avea 2 device'uri conectate in loc de unu
- slotu telefonului e mult mai sigur si se fixeaza mai bine de cablurile care intra in el decat la modelul care l'am avut eu anterior..



dezavantaje (astea mi'au sarit mai repede in ochi)
- l'am luat la 9 dimineata, si abia acum parca incep oarecum sa ma obisnuiesc cu tastele.. sunt ca prost facute parerea mea, in sensu ca sunt inclinate inspre jos, si mai mult cu unghia le apesi la inceput. acum insa vad ca m'am obisnuit si e ok..
- nu am gasit teme pe net pentru el, fiind relativ recent lansat..
- pozele ma asteptam la aia 5 megapixeli sa fie foarte clare, insa nu sunt chiar asa.. cred ca erau mai misto alea de pe v360, care avea o camera de 2. in schimb am eu o presimtire ca asta e de la setari ceva ce am facut prost sau n'am facut..
- la telu vechi foloseam camera din fata pe post de oglinda cand pateam cate ceva, la asta nu am descoperit inca cum sa fac asta.. daca s'o putea


cam astea ar fi asa rapid.. de multe inca nu m'am prins nici eu, insa maine am sa stau mai mult sa'l butonez.  :)

#26
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.206
  • Înscris: 06.01.2007
Poti atasa cateva poze facute cu telefonul ?

#27
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 785
  • Înscris: 19.01.2007
@katsuchyo intra in meniul de fabrica sau cum ii zice si dai test front camera. O sa ai fullscreen cu camera din fata.

#28
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005
l'am lasat toata noaptea sa cante o melodie ca trebuia sa i se descarce bateria sa il resetez.. si azi dimineata inca nu i se descarcase..
m'am trezit si pe la 8 jumate s'o inchis
si o trebuit sa'l pun la incarcat .. 12 ore.. acu o sa il scot, desi is doar 11.. da asta e .. o sa merg la meci la o terasa si poate fac ceva poze..

am observat insa ceva genial.. se incarca prin usb ca ipodu.. ceea ce mi se pare absolut genial. probabil ca si altele fac asta, da mie mi se pare perfect.. daca iau laptopu, nu tre sa mai iau incarcatoru.. revin cu pozici.

Kcuf_di, imediat ce am sa gasesc meniul ala, am sa incerc si asta.. ma gandeam eu ca probabil nu l'am patrus eu destul de bine  :D  insa merci mult de pont  :cheers:

era sa uit.. inca ceva genial care m'a distrat ... are o setare de "detectie fata" sau asa ceva.. si daca pozezi mufa vre'unui prieten.. isi da seama si apare patratelu de focalizare pe ecran pe fata lu' ala.. si daca misti telefonu, se misca si patratelu de focalizare dupa mufa aluia.. eu nu am mai vazut asa ceva :)

Editat de katsuchyo, 27 august 2008 - 18:07.


#29
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Dai din joysitck: >  *  <  *  <<  * si se cheama video call camera.
Telefonul nu trebuie formatat.

Editat de Kcuf_di, 27 august 2008 - 18:12.


#30
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View PostKcuf_di, on Aug 27 2008, 19:11, said:

Dai din joysitck: >  *  <  *  <<  * si se cheama video call camera.
Telefonul nu trebuie formatat.
asa mi'au zis aia de la reprezentanta.. asta este.. :)

#31
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.700
  • Înscris: 26.09.2007
Se pare că de la k800i SE nu mai reușește să scoată culorile care le scotea :(

#32
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View Postbizarre17, on Jul 26 2008, 16:47, said:

Si K850i e ~ 1000 lei la liber si e mai bun :P

Numai ca e de 2 ori mai mare, are o constructie mult mai proasta si o camera mai putin ergonomica ;)

#33
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 861
  • Înscris: 02.05.2006
buna seara tuturor,
am si eu o problema cu S.E.C902 - vorbesc la telefon si imi dispare sonorul din casca ( interlocutorul meu ma aude perfect, in schimb eu nu mai aud nimic, dupa cateva secunde revine sonorul si pot continua convorbirea ). la inceput am crezut ca este difuzorul defect asa ca l-am schimbat, dar continua sa faca la fel. acum m-a gandesc ca poate contactele de legatura dintre placa de baza si casca sau slabit din cauza folosirio camerei fota care culiseaza in sus. poate sa fie o problema de soft ? ma poate ajuta cineva cu un sfat cum pot rezolva problema ?

#34
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 861
  • Înscris: 02.05.2006

View Postfotojunior, on Nov 28 2008, 13:46, said:

buna seara tuturor,
am si eu o problema cu S.E.C902 - vorbesc la telefon si imi dispare sonorul din casca ( interlocutorul meu ma aude perfect, in schimb eu nu mai aud nimic, dupa cateva secunde revine sonorul si pot continua convorbirea ). la inceput am crezut ca este difuzorul defect asa ca l-am schimbat, dar continua sa faca la fel. acum m-a gandesc ca poate contactele de legatura dintre placa de baza si casca sau slabit din cauza folosirio camerei fota care culiseaza in sus. poate sa fie o problema de soft ? ma poate ajuta cineva cu un sfat cum pot rezolva problema ?
chiar numeni nu mai raspunde pe acest topic ????

#35
MariusAir23

MariusAir23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 114
  • Înscris: 15.06.2008
Salut baieti... Care stie dak a aparut un pack flash pt C902? ca sunt tare curios sa vad cum e modding la el. :D

#36
asot_mike

asot_mike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 05.11.2007

View PostColdone, on Oct 25 2008, 10:17, said:

Numai ca e de 2 ori mai mare, are o constructie mult mai proasta si o camera mai putin ergonomica ;)
:D bre nea Coldone..ai zis-o! foloseste intai un K850i, si dup-aia da-ti cu parerea asupra telefonului!! oricum...tinand cont ca tu consideri camera K850-ului mai putin ergonomica imi dau seama ca nu prea stii despre ce vorbesti!

Legat de C902, NU are blitz cu xenon!! are photo led! ecranul e de 2 inch, e relativ micut! as fi preferat sa nu aiba shortcuturile senzitive! asa era loc pentru un display mai mare, de 2,2..sau chiar 2,4 inch..si diferenta se simte! (C902 care e super slim, cu un ecran imens...ar fi fost superb!)sa fim seriosi acum...cat de des umblam la setarile camerei de la telefon cand facem o poza? majoritatea le facem pe auto! celelalte cyber-shoturi mi se par mult mai bine gandite din punctul asta de vedere! La K850 de exemplu, cand folosesti camera ultimul rand de taste se transforma in shortcuturi catre cele mai utilizate functii ale camerei: shoot mode, scenes, self timer si flash! perfect! plus ca ai si switch-u ala..comuti f repede intre camera, video si review..fix ca la o camera digitala! Asta inseamna ergonomie Coldone!  :) Singurul lucru care imi place la C902 e faptul ca e subtire! cam atat! designul e frumos, da se putea mai bine in unele locuri!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate