Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Camere pe MiniDvd

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,050
  • Înscris: 25.12.2005
Ce camera recomandati pentru filmari bune , lungi si sa poata sa se editeze usor imaginile pe PC.
Multumesc!

#20
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Filmari bune: miniDV
Lungi: HDD, cu baterii suplimentare
Editare usoara: oricare (eventual la miniDV ai nevoie de spatiu generos, 13 Gb/ora + materialul final)

#21
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,050
  • Înscris: 25.12.2005

View Postqueensoft, on Feb 10 2008, 10:24, said:

Filmari bune: miniDV
Lungi: HDD, cu baterii suplimentare
Editare usoara: oricare (eventual la miniDV ai nevoie de spatiu generos, 13 Gb/ora + materialul final)

Multumesc as dori sa incep cu un model ...Care credeti ?

#22
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006

View Postalex321, on Feb 10 2008, 14:58, said:

Multumesc as dori sa incep cu un model ...Care credeti ?
Incearca cu ASTA.
Pentru DVD, ASTA?.
Uite si una hibrida, DVD si HDD, Aici.

Edited by viceroy56, 10 February 2008 - 21:32.


#23
mumumare

mumumare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.02.2008
daca nu esti acomodat cu calculatorul si cu programe de prelucrat ia-ti una pe minidvd
dezavantaje: o sa fie mai greu dc vrei pe urma sa la mai prelucrezi-dar nu imposibil
minidvd-urile sunt destul de scumpe
stau un pic mai prost decat minidv la lumina mai slaba (interioare)- dar poti sa-ti cumoeri o lampita de vreo 5-10 watt si nu o sa ai probleme
incearca pe nowo.ro si uita-te la un panasonic- eu zic ca sunt cele mai bune raport pret calitate, dc. iti mai permiti sa fie si 3ccd, te-ai scos
filmari placute

#24
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
MINIDV clar! Am incercat si minidvd dar nu am vazut decat dezavandaje. Filmeaza putin pe calitate maxima ~20 min. Ca sa vezi ce ai filmat pe un player trebuie sa finalizezi minidvd ul si pt asta sa nu misti camera. Apoi trebuie sa dai unfinalize si tot asa. In plus sta mai prost la capitolul "nu zgaltaiti" si la fel si cu praful. Se initializeaza parca ma greu decat cele cu minidv. Pana la urma, amator fiind, am ramas la un sony dcr-h24 pe care il am de aproape 2 ani.

So...minidv

Edited by dreaQ, 14 February 2008 - 10:33.


#25
gigi.ionescu

gigi.ionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2005

View PostMoldoveanul, on Feb 10 2008, 11:10, said:

Pentru amatori...filmari ocazionale...etc....luati miniDVD sau HDD. Am un prieten care si-a luat pe miniDVD si cam isi mananca unghiile. La un botez din 2 minidvd doar unul merge..celalalt are eroare pe el si n-a putut sa-si salveze materialul filmat, dar na...si-a luat camera de capul lui  :D Si nu e prima oara cand are erori pe disc. Eu sa nu vad camerele cu miniDVD...m-am lamurit cu ele.
E normal. Daca a filmat pe dvd-uri no name, sau nu a curatat de multa vreme lentila de citire/scriere, atunci asa se intampla....Daca ar fi folosit dvd originale marcii camerei, nu ar fi patit asta.

#26
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
"Jmecheria :lol:  la MiniDVD e sa "scoti" fisierele din camera pe PC, chiar fara finalizare, dar fara sa scoti discul din camera!
Apoi te "joci" cu ele pe PC.
Nu ca ar fi sigura solutia 100%, dar de cele mai multe ori merge!

#27
BMG

BMG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 24.02.2007
Clar MiniDv! :D  MiniDvd foarte proaste calitativ.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate