Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Camere pe MiniDvd

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
Sunt avantajoase? Filmeaza bine ? Ar merita banii ? :rolleyes:

#2
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Salut ;) , I`m new here :D , eu zic ca sunt bune depinde la ce pretz :P , am si eu una de la Sony e foarte buna si nu e nicichiar scumpa ( 850 de lei )

#3
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
Pai.,.... Ma uitam la un Samsung de 930 de lei

#4
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Eu zic sa-l iei :P de al meu nu imi pare rau , bn ca mia luat mult timp sa invatz sa fac clipuri klumea , dar dupa cat de clar inregistreaza eu zic ca merita ;)

#5
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007

View PostRaperu`, on Feb 8 2008, 15:34, said:

Eu zic sa-l iei :P de al meu nu imi pare rau , bn ca mia luat mult timp sa invatz sa fac clipuri klumea , dar dupa cat de clar inregistreaza eu zic ca merita ;)
Filmarile se pot edita,odata luate de pe dvd ?

#6
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Pai si normal ca da :P , dar cred ca itzi trebuie o placa la calculator pentru un cablu usb special care pune filmarile in calc. , vei fi surprins cate poate sa faca :P , dar itzi ia mult timp ca sa te obisnuiesti :) , mie mi-a luat 2 zile jumate :P , si tot nu a iesit cum am vrut dar cu timpul iese din ce in ce mai bn :P

#7
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
Aaa... pai cum adica iti trebuie usb !? nu se punea direct DVD-u in calculator ?

#8
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Pai nu stiu :P , eu am mini DV si e cu caseta :P , dar nu imi pare rau :)

#9
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007

View PostRaperu`, on Feb 8 2008, 15:59, said:

Pai nu stiu :P , eu am mini DV si e cu caseta :P , dar nu imi pare rau :)

Dude,eu am zis pe MINI DVD ...:|

#10
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Sorry , my bad..... nu am fost atent :P oricum eu sunt multzumit cu al meu pe caseta :P , crezi ca tu nu ai fi cu al tau :-/

#11
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
Deci,poate cineva sa imi spuna daca aceste camere pe MINI DVD !! sunt bune :D ?

#12
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Sunt bune

#13
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pentru ce-ti trebuie tie, DA, sint bune. Iti dai seama ca am ghicit la ce iti trebuie, adica filmari pe acasa si prin excursie. Daca vrei sa filmezi filme documentare si buletine de stiri, atunci NU, nu sint bune !! Happy now ?!

#14
johnnydanut

johnnydanut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 26.11.2006

View Postqueensoft, on Feb 8 2008, 18:26, said:

Pentru ce-ti trebuie tie, DA, sint bune. Iti dai seama ca am ghicit la ce iti trebuie, adica filmari pe acasa si prin excursie. Daca vrei sa filmezi filme documentare si buletine de stiri, atunci NU, nu sint bune !! Happy now ?!
Dar pentru uz ocazional care sunt mai bune ( raportat si la calitate-pret) cele pe mini DVD sau cele cu HDD ?

#15
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
MiniDV

#16
johnnydanut

johnnydanut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 26.11.2006

View PostMoldoveanul, on Feb 9 2008, 22:36, said:

MiniDV
Exclus ! Si daca nu m-as uita la pret care ar fi mai buna , DVD sau HDD ? (Pana in 1500 Ron) :rolleyes:

Edited by johnnydanut, 09 February 2008 - 23:31.


#17
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,073
  • Înscris: 28.10.2006

View Postjohnnydanut, on Feb 9 2008, 23:30, said:

Exclus ! Si daca nu m-as uita la pret care ar fi mai buna , DVD sau HDD ? (Pana in 1500 Ron) :rolleyes:
Si una si alta sunt la fel de bune pentru cei ce vor sa se uite impreuna cu prietenii sau familia la ce au filmat(inclusiv pantofi, cer, iarba, asfalt), exact asa cum au filmat, la o calitate acceptabila spre buna, si care nu se pricep sau nu vor sa invete sa prelucreze putin un material video.
S-a mai comentat aspectul.
Daca vrei sa corectezi ceva la materialul brut, sa 'montezi' cat de cat ce ai filmat, va fi foarte greu cu miniDVD sau cu HDD.
Poate la inceput nu vrei vrea, dar sigur va veni dorinta/necesitatea pe parcurs.
Dureaza ceva mai mult sa faci DVD din miniDV, chiar fara nici o editare, dar sigur nu vei avea surprize: ca nu se citeste miniDVD-ul, ca s-a miscat camera mai tare si a intrat protectia HDD-ului in functie si au aparut drop-uri, etc.
Daca Doamne fereste, se defecteaza HDD-ul, costa cat nu face. O gramada de camere DVD au probleme cu compatibilitatea cu playerele standalone si cu suporturile.

La alegerea ta, ia o camera cu facilitatile pe care le doresti, indiferent de suport, DVD sau HDD.
Noi ti-am expus variantele.

#18
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Pentru amatori...filmari ocazionale...etc....luati miniDVD sau HDD. Am un prieten care si-a luat pe miniDVD si cam isi mananca unghiile. La un botez din 2 minidvd doar unul merge..celalalt are eroare pe el si n-a putut sa-si salveze materialul filmat, dar na...si-a luat camera de capul lui  :D Si nu e prima oara cand are erori pe disc. Eu sa nu vad camerele cu miniDVD...m-am lamurit cu ele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate