Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

transfer de pe VCR pe DVD\PC

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006
eu am renuntat la ideea de dvd rec.
Acum trebuie sa ma decid ce sa aleg dintre tv tuner si placa de captura .
care credeti ca face treaba mai bine?(sa faca o captura buna).Un tv tuner costa in jur de 2 mil, pe cand o placa de captura de la 4 in sus.De ce asa mult?pt ca sunt special numai pt captura ?adica ar fii mai bune decat un tv tuner nu ?
multumesc

#20
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
Snazzi face placi foarte bune. Cred ca ar fi recomandata o placa de captura. Si softul lor e bun.
Eu am facut captura cu un tuner de 70 RON, si ai esit foarte bine. E drept ca si video-ul e bun(un Sharp stereo cu 6 capete) si casetele erau originale, stereo, nerulate.

#21
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006
pai si daca e sa cumpar placa de captura...ce placa ar fii ??...modelul si magazinul.ar fii bun un magazin de pe net sau din bucuresti. :coolspeak:

#22
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,066
  • Înscris: 28.10.2006
Ia uite ce mia spus 'gogu' Snazzi.

Google is your friend!

#23
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,991
  • Înscris: 06.09.2004

View Postviceroy56, on Feb 28 2008, 20:12, said:

Ia uite ce mia spus 'gogu' Snazzi.

Google is your friend!
De acolo am luat eu anul trecut modelul AV.DV PRO.

#24
roman

roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 16.12.2004
Vezi si Kworld VS-2800D. Cred ca ar fi mai bine sa intri cu semnal video decīt sa intri cu semnal modulat ca īn cazul unui tuner TV.

#25
Tigerrr

Tigerrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 28.08.2006

View Postviceroy56, on Feb 28 2008, 20:12, said:

Ia uite ce mia spus 'gogu' Snazzi.

Google is your friend!
dap..ai dreptate ;)

View Postroman, on Feb 29 2008, 14:18, said:

Vezi si Kworld VS-2800D. Cred ca ar fi mai bine sa intri cu semnal video decīt sa intri cu semnal modulat ca īn cazul unui tuner TV.

am cautat Kworld VS-2800D, si  am vazut ca sunt si comentarii pozitive si negative, nu stiu ce sa zic despre ea...tu ai lucrat cu ea ?
o sa mai caut si alte modele

Multumesc  :coolspeak:

#26
CaptureGuy

CaptureGuy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2005

View PostTigerrr, on Feb 8 2008, 11:15, said:

Sal.Vreau si eu cateva sfaturi in privinta achizitionarii unei placi de captura sau a unui dvd recorder.
Vreau sa stransfer pe PC, in acelasi timp, de pe 2 VCR -uri...ce imi trebuie ?vreau o placa de captura...care sa imi pastraze calitatea de la VCR...sa nu o strice...cu o rezolutie cat mai buna.
Multumesc  :coolspeak:


Inregistrarea de pe mai multe surse video simultan este apanajul placilor de captura pentru supraveghere.
Supravegherea video insa urmareste alte scopuri decat productia video, de aceea si codecurile utilizate sunt altele.

Productie video = vizualizarea & inregistrarea unui singur semnal, editare & editabilitate cat mai usoara, pierdere de calitate 0 daca se poate (sau cat mai putin observabila) la arhivare = video bitrate ridicat.

Supraveghere video = vizualizarea, inregistrarea, transmisia simultana a mai multor semnale in conditiile utilizarii unei largimi de banda cat mai mici. Calitatea inregistrata este inferioara fata de cea care poate fi produsa de placile de captura pentru productie video.
Formate proprietare de fisiere, in general. Editabilitate 0 sau dificila a fisierelor inregistrate, respectiv a codecurilor utilizate.

Cele doua domenii sunt diferite.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate