Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 

DVD Kripton DV-L081

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Intrebarea este pentru cei care au, sau au avut acest player, dar nu numai pentru ei.
Cum se comporta, daca "vede" filme tip .avi cu subtitrare in fisier separat sau inclus, cat de fiabil este si daca se pot face up-grade-uri de firmware.
Multumesc !

Edited by radudd, 01 February 2008 - 08:32.


#2
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Nu are nimeni stiinta cate ceva despre acest player ?

#3
shai_hulud

shai_hulud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2012
A trecut foarte mult timp de la itnrebare, insa daca tot m-am lovit de acest DVD player acum, pot sa adaug eu cateva observatii pentru cei care, eventual, vor mai avea nevoie (cum s-a intamplat si cu mine cand am cautat ceva despre acest player, si am gasit aceasta postare):
- playerul pare sa ruleze OK cam toate fisierele AVI/DIVX pe care le-am testat.
- teoretic ar trebui sa poata rula si mp4, insa din testele mele nu a recunoscut nici unul (in special cele pe care le poti salva din youtube).
- reda corect fisierele de subtitrare la filmele pe care le-am avut (inclusiv caracterele specific romanesti), INSA .... fontul utilizat este ORIBIL !!! (colturos, etc. literele romanesti, ș si ț in special, se vad foarte prost (adica, in loc sa vad acea sedila sub linia de baza a literelor, o afiseaza in linia de baza !!! si practic vad ș-ul cu virgulita pe linia de baza, iar implicatia este ca se vede greu ca acolo este un ș ....)
- managerul de foldere/fisiere este absolut oribil: scaneaza discul cu fisiere mp3/wma/etc, si pune in panel-ul din stanga toate folderele amalgamate !!! (aproximativ in ordinea in care le gaseste, insa nu-ti mai dai seama care sub-folder apartinea de care folder... grotesc chiar; si foarte greu de urmarit pe unde te mai afli pe disc.
numarul de caractere afisate din numele fisierului este mic, aproape ca as zice ca este la limita de 8 caractere a anticului DOS (n-am numarat exact, insa oricum numele este trunchiat badaraneste, si daca aveti numele salvate de genul NUME_ARTIST - ALBUM -  01- TITLU.mp3, atunci nu vedeti decat numele artistului (presupunand ca si asta este scurt) si, partial, numele albumului
- altfel, se descurca onorabil cu redarea a cam tot ce am incercat (mp3, wma, avi, mpg, DVD-uri video (film sau concert); a citit bine orice disc incercat: CD, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD-double_layer).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate