Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 

Radio Galaxy

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1506 replies to this topic

#1477
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
Nu e prima data cand fluxul s-a mai confuntat cu asa ceva. Au mai fost asemenea probleme. Acest lucru este legat de toate frecventele Galaxy FM. Mai atasez un fisier.

Attached Files


Edited by WebSourceC, 06 February 2024 - 07:57.


#1478
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Galaxy 100.3 are câteva zile de când nu mai merge la Alexandria.

#1479
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 23.07.2009
Oricum părea lăsat de izbeliște , dacă ieșeai din oraș se oprea pe 100.3 , dar rdsul abia dacă intra. Poate fac un upgrade ceva , ceea ce îmi pare greu de crezut.

#1480
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 04.05.2017
Înțeleg că radioul funcționează cu un scop. Acela se va vedea în curând în teorie. Cel mai probabil cedat , mai ales daca se alege prafu de actuala guvernare și alianță la alegeri. Cel mai probabil impuls sau jurnal îl vor prelua. Dar mai așteptăm , sunt doar zvonuri.

#1481
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Impuls sau Jurnal tu te auzi ?

Un ZU sau Romantic ar merge bine sa preia acele frecvente fiind 2 posturi de radio cu potential.

#1482
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018
NU se cedează, NU se vinde, etc... Se extinde!
Pentru cei interesați sa cumpere vedeți Național, Minisat, Europa, Kiss, Guerila, Zu, etc., unele fiind în faliment, altele sunt pur si simpu de vanzare.

#1483
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 23.07.2009
@rad12 am și eu o întrebare pentru voi, sunteți mulțumiți de cum se aude galaxy pe frecventele care le dețineți ? Pe frecvența din Craiova și cea de pe Cozia mi se pare ca se aude cel mai ok, probabil ca de ele vă ocupați mai mult. Un alt aspect ar mai fi ca se aud foarte urat vocile celor care vorbesc pe radio , nu știu ce fel de echipamente aveti, dar sunt posturi cu posibilități si pretenții mult mai mici ,care sunt mult peste .
Este doar o remarcă și o părere personala, nu vreau să fie luată în nume de rău .

Edited by ValiMiX, 18 February 2024 - 12:14.


#1484
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 16.11.2022
Vreau și eu sa va mai pun o întrebare. Ce procesor folosiți la galaxy? Sunt chiar curios și am o pasiune de a lucra cu audio procesoare gen omnia, optimod.

#1485
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018
ValiMix verifica te rog Alexandria. Au fost ceva probleme, dar acum trebuie sa fie ok. Confirma te rog.
Cozia are 5 KW, craiova 600 W. Depinde de zona în care recepționerzi un post. Tu în ce zona ești? Dacă te îndepărtezi mult de un emițător în funcție și de puterea acestuia, vei receptiona mono, adică mai prost și apoi se pierde. De-aceea este impresia ca de unele se ocupa tehnicienii maimult. Procesoarele folosite în studio, dar și la emitatoare sunt Orban cele mai vechi având max 2 ani de când a început retehnologizara prin înlocuirea sistemelor radiante, emitatoare și instalat procesoare la emitatoare.


#1486
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 16.11.2022

 rad12, on 18 februarie 2024 - 15:25, said:

ValiMix verifica te rog Alexandria. Au fost ceva probleme, dar acum trebuie sa fie ok. Confirma te rog.
Cozia are 5 KW, craiova 600 W. Depinde de zona în care recepționerzi un post. Tu în ce zona ești? Dacă te îndepărtezi mult de un emițător în funcție și de puterea acestuia, vei receptiona mono, adică mai prost și apoi se pierde. De-aceea este impresia ca de unele se ocupa tehnicienii maimult. Procesoarele folosite în studio, dar și la emitatoare sunt Orban cele mai vechi având max 2 ani de când a început retehnologizara prin înlocuirea sistemelor radiante, emitatoare și instalat procesoare la emitatoare.
Am sesizat eu ca e orban din experienta. Știu sa îmi dau seama la un post după ureche dacă e orban sau omnia. Se vede ca lucrez în domeniul asta și ca îl experimentez masiv

Vedeți ca la Câmpulung aveți PI A000. Nu E068

Dacă ați rezolva cu PI-ul ar începe sa se comute pe el chiar după Mioveni pe DN73.
Spre Brașov pe undeva pe sus mai e un post cu același PI pe 90.2 de la Făgăraș și se poate muta pe el

#1487
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018
Mulțumesc, se schimba în 68. Maine.

#1488
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 16.11.2022
Ce codoare folosiți? Am pus mana pe un AEV 4500 și a fost greu sa i dau de cap. A trebuit sa trec cu el în Satellite mode și sa dau send burst ca să meargă sa l modific. Nici de cum local :))

#1489
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018
Procesoarele Orban au și codoare. AEV 4500 am folosit înainte. Foarte bune. Am softul pt aev 4500 dacă îți trebuie. Am folosit și AEV 3500.

Edited by rad12, 18 February 2024 - 17:55.


#1490
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
@rad12 și la Alexandria pe 100.3 diferă codul PI este 5005 în loc de E068, sunt vreo 3 ani de când am observat că nu mai comută cu 96.4 cozia.

#1491
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 16.11.2022

 rad12, on 18 februarie 2024 - 17:54, said:

Procesoarele Orban au și codoare. AEV 4500 am folosit înainte. Foarte bune. Am softul pt aev 4500 dacă îți trebuie. Am folosit și AEV 3500.
Îl am găsit pe net softul chiar pe site la ei

#1492
rad12

rad12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.11.2018
Mulțumesc, se va modifica în 68.

Au lucrat diverși și nu au comunicat între ei. Este foarte util mesajul și se vor verifica toate.

#1493
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 16.11.2022

 rad12, on 18 februarie 2024 - 18:15, said:

Mulțumesc, se va modifica în 68.

Au lucrat diverși și nu au comunicat între ei. Este foarte util mesajul și se vor verifica toate.
Foarte bine!

#1494
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 04.05.2017
Cozia înțeleg este pe 2 dipoli. Din ce vedeam erau sisteme radiante independente a câte 2 dipoli. Unu fiind cel mai sus pe stânga cu vedere spre Sibiu gen. La 2 dipoli un maxim 2 kw pentru par pe la 5kw bănuiesc din ce știam. Sa mă corecteze rad12.  Pe sunet oricum mi-a plăcut, chiar și având compresia cam agresiva ușor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate