Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna
 Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare
 Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Instalarea mobilei prea scumpa?
 

Radio Galaxy

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1510 replies to this topic

#1441
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,653
  • Înscris: 30.07.2003

 gestt, on 11 octombrie 2023 - 23:21, said:

voi spune-ți că nu ascultați însă imediat știți când nu funcționează
Majoritatea postarilor de pe aria radio sunt din categoria DX, nu discutii de continut radio. Ei ar trebui sa fie mai jos, unde au dedicata povestea, dar ii tolereaza moderatorul!

#1442
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,902
  • Înscris: 09.10.2009

 WebSourceC, on 11 octombrie 2023 - 23:54, said:



Nu cumva îți place să asculți Galaxy FM? Nu am înțeles...
😄😄 hoțul striga hoții ..
Momentul ăla când eviți sa recunoști și  răspunzi cu altă întrebare.

 neagu_laurentiu, on 12 octombrie 2023 - 07:21, said:


Majoritatea postarilor de pe aria radio sunt din categoria DX, nu discutii de continut radio. Ei ar trebui sa fie mai jos, unde au dedicata povestea, dar ii tolereaza moderatorul!
Ok, inteleg că încerci odată sa vezi daca prinzi frecventa respectiva, cum se aude etc, însă când el constata instant că postul respectiv nu functionea nu vad ce DX este asta, se înțelege doar că ascultă constant Galaxy dar nu vrea să recunoască.

Edited by gestt, 12 October 2023 - 07:42.


#1443
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,653
  • Înscris: 30.07.2003
Scaneaza mereu toata banda, cam asta e activitatea lor.

#1444
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 23.08.2020
asculta caci e din politica, e platit s o faca
sigur este contra psd si poate e din opozitie sau coalitie
cel mai tare il dor reclamele de craciun de pe galaxy..."sunt primarul localitatii..Calimanesti..si va doresc...etc"..asta il doare cel mai rau
si la tv e la fel..pe vilcea tv..tot invidie mare
cel mai fericit este cand galaxy nu emite..hi hi
amuzant..omul

#1445
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 04.05.2017
Fără supărare înțeleg că ai tu multe case sau asta vrei sa ne spui. Galaxy nu este un post rău din punct de vedere muzical. Doar că emisia este în oarecare derivă. Știri cu dedicație, citite în cornet,spoturi de radio trase pe caseta in 2000 și ceva reclame uneori. Mai scot bani înțeleg cu retransmisia știrilor rfi. PSD ul este cu spate încă , așa că Galaxy va mai exista până la noi decizii de al ceda etc.

Edited by Cristy0007, 14 October 2023 - 16:27.


#1446
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

 Cristy0007, on 14 octombrie 2023 - 16:25, said:

Galaxy nu este un post rău din punct de vedere muzical. Doar că emisia este în oarecare derivă. Știri cu dedicație, citite în cornet,spoturi de radio trase pe caseta in 2000 și ceva reclame uneori. Mai scot bani înțeleg cu retransmisia știrilor rfi. PSD ul este cu spate încă , așa că Galaxy va mai exista până la noi decizii de al ceda etc.

Cred ca se urmarește extinderea rețelei ca atare, chiar dacă mă înșel, să cuprindă mai multe orașe din județe. Știi cum Galaxy a funcționat tot timpul, mai ales pentru mine, ascultând aproape mereu aproximativ 5 ani. Am ascultat tot timpul muzică, știri, programe promovate (presupun că mai emitea un al doilea Galaxy, gen Meridian între orele 12 la 14 parcă... până în momentul în care e 'lăsat în paragină' la începutul 2020 după ani buni de emisie și recepție în miezul zilei și pranz). Acum că ceva sigur s-a întâmplat. Pacat de muzica bună risipită, era și super, mai ales remixurile din anii 90', 2000' până in anii 2010. Restul pieselor au rămas pe Galaxy. Presupun că piesele înregistrate au fost filtrate înainte ca conținutul lor (modificat) sa fie extras de pe casetofon, din 1950 până în 2008, 2012, 2015, 2018, grila s-a schimbat... parcă e "în continuă schimbare".

Cu alte cuvinte, viitorul rețelei regionale riscă să devină incert.

Edited by WebSourceC, 14 October 2023 - 20:59.


#1447
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 25.09.2010
96,4 Cozia se aude cam distorsionat

#1448
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

 ctingeo, on 21 octombrie 2023 - 11:13, said:

96,4 Cozia se aude cam distorsionat

Vor să mărească PAR-ul la peste 10kW pentru FM-ul Cozia. Doamne ferește cu Galaxy 96.4 la 30kW. Consumă mai mult curent de pomană.

Edited by WebSourceC, 21 October 2023 - 11:23.


#1449
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil vor ca 96.4 Cozia să fie prezent la Câmpulung, astfel vor putea 87.7 să mute la Câmpina. Altfel CNA-ul nu îi lasă să mute frecvența, din ce am văzut.

#1450
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
Au Galaxy pe 96.4 Cozia. La ce mai trebuie relee/stații pe Câmpulung? Scopul e același. Să amplifice puterea incl. dBW al Galaxy 96.4 Fm, mai ales în Giurgiu, Gorj, nu știu dacă ar cuprinde Doljul și Hunedoara. Ce rost are să-o mute 87.7 la Câmpina?

#1451
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Cred că vor să aibă acoperire pe valea prahovei, altfel nu solicita la cna să mute 87.7 de la Câmpina.

Edited by MembruAnonim, 21 October 2023 - 11:58.


#1452
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019
Este posibil ca 96.4 sa aiba puterea de 20kW, cel mai probabil 40kW, asta cel puțin doar pe hârtie, până când ANCOM este de acord pentru ca ei să-și atingă obiectivul, scopul de a obține mutarea 87.7 la Câmpina.

#1453
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 23.08.2020
vorbiti prostii asa de a n a avea ce face
cozia 96,4 are fix 5 kw pol V
asa va ramane

si cu asta basta

#1454
WebSourceC

WebSourceC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 14.04.2019

 dxvidelegeo, on 21 octombrie 2023 - 13:47, said:

vorbiti prostii asa de a n a avea ce face
cozia 96,4 are fix 5 kw pol V
asa va ramane

si cu asta basta

96.4 Cozia este dat tare întrucât se poate auzi și la București. Ar vrea să emită la Câmpulung pentru a face loc 87.7 la Câmpina

#1455
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,100
  • Înscris: 23.08.2020
esti culmea
sunt dx er
96,4 nu mai intra la buc, pe ce te bazezi cand afirmi asta ? da mi probe
vorbesti asa a la contra lor, ti am mai zis de 4 ori asta ca esti contra lor, lasa ne ne plictisesti
ti am zis au 5 kw PAR v atat pe cozia
mai taci

#1456
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 25.09.2010
Sunet ok acum pe 96,4. Observ o îmbunătățire și pe 90,3 Slatina, nu cred sa mai aibă decât 50 de wați, se aude prea bine la 50 de km distanță. Poate l au mutat, ca pe hotel Parc, nu mai e demult! Una peste alta, cui nu i place sa schimbe frecventa, dar Galaxy, deși nu mai e ce a fost,  are potențial.

#1457
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Sunet de rahat pe 96.4 extrem extrem de tare, distorsionat ca naiba...vai mama lor de habarnisti !!!

#1458
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 25.09.2010
Eu am mutat pe Slatina,se aude mai bine,nu i laud, ca fost angajat, dar nici nu dau în ei, aștept și mi s a luat de atâta așteptare ca Galaxy sa revină la ce a fost când l am descoperit eu acum 20 de ani. Știu ca visez frumos, dar eu tot mai cred în ei, sunt zile în care Alin Tiberiu face un playlist extraordinar și asta îmi da speranțe.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate