Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei
 Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp
 

Cele mai bune magazine de telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
Dumby

Dumby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 26.03.2004
Aia de la Dasimpex ai chiar toate telefoanele care apar pe site-ul lor?
www.dasimpex.ro
Vad ca au zeci de modele pentru fiecare marca prezentate pe site.
N-au decat 2 locatii in Bucuresti...Bine ca sunt cat de cat accesibile.

#20
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Si chiar au toate telefoanele alea care apar acolo, fiindca eu de multe de la nokia nici nu am auzit pana acum?

#21
Dumby

Dumby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 26.03.2004
Greu de crezut. Oricum ma interesez saptamana viitoare. O sa trec pe la magazinul lor de la Unirea

#22
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003

Quote

Originally posted by MATRIXU
ai dat 6.7 mil pe X600 la liber??????la abonament da, tot ce se poate!
La liber x600 e 9,043,107 !!!!!!
NU vorbi de preturile la abonament, astea sunt mici peste tot, ia ca punct de referinta pretul la liber al telefonului!!

....MATRIXU stai relaxat ca asa e , la ultrapro au preturi foarte bune daca stii sa cauti ceva bun , eu am luat panasonic gd55 cu 4,200,000 fara nici un abonament cand abia aparusera si erau peste tot 6-7 mil la liber!
ca sa te convingi www.ultrapro.ro.... :cya:

#23
Artystul

Artystul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 07.08.2004
in cluj cel putin cele mai ieftine sunt in eurogsm

#24
Dumby

Dumby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 26.03.2004

Quote

Originally posted by PicuTex
....MATRIXU stai relaxat ca asa e , la ultrapro au preturi foarte bune daca stii sa cauti ceva bun , eu am luat panasonic gd55 cu 4,200,000 fara nici un abonament cand abia aparusera si erau peste tot 6-7 mil la liber!


Despre preturile de la UltraPro chiar ieri mi-a spus un prieten ca sunt foarte bune. Si acum te aud pe tine! Trebuie verificat!

#25
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Ultra aduc singuri telefoane de afara !
Din cauza asta sunt mai ieftini !
Seriozitate ?
Depinde, de cele mai multe ori se rezolva orice problema, daca nu ... sunt si alte solutii legale pe care poti sa le citezi !
Din proprie experienta stiu ca se poate discuta cu ei in cazul unei probleme reale
In plus la cantitate se pot lua si cu discount telefoane !
Stiu ca revind la o multime de alte firme si uneori sunt in situatia de a nu avea marfa !

#26
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Bai baieti aruncati o privire pe linkul asta:
http://www.ultrapro....019&pr_id=19662
Si sa imi ziceti ce parere aveti??  :ciocan:
Si un nokia 6600 la:
http://www.ultrapro....019&pr_id=24800

Daca si astea sunt preturi bune...............................
PS: Sper ca la V200 ala sa fie o gresealaaaaaaaaa, e inadmisibil ca un V200 sa fie mai scump ca un E700???
:ciocan:

Anyway, mie unu personal nu mi se pare ca au preturi bune!!!Si daca fac cu garantia la telefoane cum fac si cu garantia la calculatoare............................ :cya:  Ultra Pro si   :degetele:

#27
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
A fost careva la dasimpex?

#28
Dumby

Dumby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 26.03.2004
Nu inca, sper sa ajung curand

#29
ionut_buzescu

ionut_buzescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.07.2004
Din propria experiență a unui ghinionist ca mine, vă pot spune doar atât:

Evitați Magazinul RTEL GSM (alias S.C. WEBCOM TEL SRL)!!!
vezi link-ul

Am luat în vară un telefon de la ei și, așa cum spunea cineva mai sus, vânzătoarea mi l-a dat din vitrină, nicidecum așa cum se laudă "sigilate în cutie". Zic eu, făcând ochii mari  :huh: : "–Dar nu trebuia să mi-l dați în cutie, sigilat ? Zice vânzătoarea: "–E vreo problemă ?" În fine, ar fi trebuit să fac stânga-mprejur și să plec dar așa e când te urmărește ghinionul. "–Bineînțeles că e problemă!  :angry: îl vreau cu toate accesoriile în cutie, manual, CD și ce-o mai fi având!" În fine, fără prea mare tragere de inimă mi se dă și cutia de undeva dintr-un birou (fără CD, că ăla e opțional). Cât despre factură le-am cerut și am primit pe loc.
După vreo 3 săptămâni, după citirea în profunzime a manualului de utilizare, am constatat cu stupoare că funcția Voice Memo e defectă !  :cursing: Vă vine să credeți ?! Telefon nou-nouț defect ! Asta e, mă duc cu el la service-ul lor autorizat și după aproape o lună mi-l dau înapoi să mă duc la RTEL GSM să mi-l schimbe că nu au ce-i face. Iau legătura cu cei de la magazin, îmi zic că mi-l schimbă în câteva zile când vine un nou transport și de atunci iată-mă și azi cu aceleși telefon defect, cu capacul pierdut de cei de la service și cu banii luați (250$, la cursul lor!). După aproape 1 lună și jumătate în care am fost amânat de pe o zi pe alta și în care nu am primit nici măcar un apel telefonic de la firma furnizoare sau de la service, eu sunându-i aproape zilnic) m-am văzut nevoit să reclam firma la OPC. Sper ca în cele din urmă să se termine cu bine. [end of story] :angry:
În concluzie : EVITAÞI MAGAZINUL RTEL GSM (alias S.C. WEBCOM TEL SRL) !

#30
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Naspa treaba, chiar s-au prostit inseamna, acu juma de 4-5 luni nu am avut nimic de reprosat!!
S-o fi imputit treaba si la ei!!!!

#31
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Trebuia sa faci plangere mai demult. Reparatia nu are voie sa dureze mai mult de 10 ( ZECE ) zile; asta ca sa fie in temeiul legii. Si cum OPC, vor lasa rezolvarea pe cea de-a 30-a zi, mai ai ceva de asteptat. Oricum: poti cere banii inapoi, plus ceva. Nu lasa garda jos. Sa le explici ca nu ai putut folosi nici abonamentul, desi l-ai platit. Play though!

#32
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Ieri am sunat la RTEL si am cerut o factura proforma prin fax pentru un nokia 6820, ca sa il platesc prin OP. Mi s-a raspuns ca este imposibil, ei nu emit asa ceva.

Sfatul meu pentru ei este sa se apuce sa vanda seminte, pepeni, tomate, sau orice altceva in functie de sezon.

#33
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Dar cu Dasimpexul tot nu a aflat nimeni nimik?

#34
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
ce vrei sa stii?

#35
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Preturile. SI daca sunt bune telefoanele.

#36
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 09.09.2004
Eu am observat ca tipii de la Total GSM au preturi mai mici ca la reprezentanta Connex daca faci abonament... la liber este mai scump... Connex da X600 cu 8.100.000 la abon si cu 9.800.000 la liber   si Total GSM dadea acelasi telefon cu 7.000.000 la abon si cu 11.000.000(aprox) la liber.

Poate nu este valabil si pentru alte telefoane...nu am verificat, si nici nu stiu nimic despre ei pt ca deocamdata nu am cumparat nimic de la ei.  ^_^

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate