Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

ITP

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
am si eu o intrebare: revenirea se plateste pentru fiecare problema depistata? adica gaseste 3 probleme se plateste revenirea x3?

#56
gabytzu29

gabytzu29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 24.03.2009

View Postz_e_n_i_t_h, on 6th November 2011, 22:58, said:

am si eu o intrebare: revenirea se plateste pentru fiecare problema depistata? adica gaseste 3 probleme se plateste revenirea x3?
Din cate stiu eu se plateste o singura revenire a carui tarif depinde de problema depistata.

#57
bvlady

bvlady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2011
O statie buna este la targ calea vitan nr.281(A,B,C).Au si un banner la strada cu o adresa de site www.itp-itp.ro acolo au si preturi si este fara programare iar revenirea costa putin maxim 35 lei pentru sistem de frana noxele 30 lei iar altele 10 lei  RECOMAND EU AM UN BMW DIN 92 SI AM TRECUT BINE MASINA IMI MERGE FOARTE BINE

#58
akexipopa

akexipopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.06.2011
buna ziua!
stie cineva o statie itp in iasi unde nu te ''fac'' baietii cu o revenire?! eu stau vis-a-vis de racemi, insa am auzit numai 'de bine' despre ei si sincer nu prea am nici timp si nici chef de dat bai pentru reveniri. masina este din 2001, arata si functioneaza impecabil, insa am auzit ca astia de prin iasi iti gasesc ceva pana la urma. multumesc mult pentru raspuns!

#59
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,413
  • Înscris: 01.12.2001
Care mai sunt preturile acum pt autoturisme?
Acum 2 ani am platit 70 lei la ITP.
Acum iar trebuie sa merg cu masina la ITP si am auzit scoruri de la 60 la 150 sau chiar 200 lei.
Pretul de 60 lei e insa la distanta de 50 km de orasul meu. (dezavantaj ca merg 50 km, stau si la o coada si pierd vreo 3-4 ore dar e avantaj ca e mai ieftin).
La mine in oras e cu 150 lei (avantaj ca las masina, nu stau la coada si merg dupa o ora si e ITP-ul gata facut, dar e dezavantaj ca e cam scump).

#60
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
In TM, am facut ITP-ul, la sfarsitul lui Martie, cu 90 lei.

#61
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
60 lei + benzina/motorina + timp pierdut inseamna mai mult decat 90-100 lei in alta locatie, unde scapi in cateva zeci de minute (asta imi aminteste de un prieten care mergea 30 km ca sa-si bage benzina din orasul alaturat ca era mai ieftina cu 5 bani litrul. Mi-a luat ceva timp sa-l conving ca afacerea e mult mai proasta, mai ales ca baga de la o benzinarie no-name).

#62
sirgalahad61

sirgalahad61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.01.2011
Azi am fost pentru inspectia tehnica la o dubita VW ,transport marfa pina in 3,5 tone si seful statiei mi-a spus ca valabilitatea inspectiei tehnice pentru masini de transport pina in 3,5 tone s-a redus de la 2 ani la 1 an.
Cum nu stiam de aceasta noua LEGE,sau ce o fi,am dat un search pe google si nu am gasit nici o informatie.
E cineva la curent cu legislatia in  acest domeniu?

#63
sebannu1

sebannu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 09.01.2010
Stiam ca exista un proiect de lege in acest sens,se pare ca a devenit lege intre timp.
http://www.cdep.ro/p...te/upl_pck.home

#64
sirgalahad61

sirgalahad61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.01.2011

View Postsebannu1, on 06 octombrie 2012 - 11:34, said:

Stiam ca exista un proiect de lege in acest sens,se pare ca a devenit lege intre timp.
http://www.cdep.ro/p...te/upl_pck.home
multumesc,o sa mai caut pina ma lamuresc

#65
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Cel mai simplu e să dai un telefon la RAR și în funcție de răspuns, dacă nu este 1an, să soliciți un punct de vedere în scris. Sincer, nu știu nimic despre asta concret, tot așa, era ceva proiect să se aplice chiar tuturor mașinilor într-un final.

#66
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Din 30 martie 2012 se face ITP la 1 an

În Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 78/31.01.2012 a fost publicată Ordonanţa Guvernului nr. 6/2012 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 81/2000 privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică
OG nr. 6/2012 intră în vigoare de la 30 martie 2012, aplicarea să implicând şi modificarea până la data respectivă a OMTCT nr. 2.133/2005 (RNTR 1).
Forma consolidată a OG nr. 81/2000 va fi disponibilă de la data intrării în vigoare a OG nr. 6/2012 pe acest site la rubrica Reglementări/pct. 2.

Art.2 al. 2 litera e ....spune ca se face la 1 an .Documentare aici http://www.rarom.ro/...s/OG81-2000.pdf

Edited by polizei, 08 October 2012 - 11:30.


#67
ingRotaru

ingRotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.07.2009

View Postz_e_n_i_t_h, on 06 noiembrie 2011 - 22:58, said:

am si eu o intrebare: revenirea se plateste pentru fiecare problema depistata? adica gaseste 3 probleme se plateste revenirea x3?

Depinde de fiecare statie in parte.
Sunt doar preturi recomandate de RAR dar nu obligatorii asa ca e liber sa alegi ca statie ce preturi vrei sa pui.

View Postpolizei, on 08 octombrie 2012 - 11:28, said:

Din 30 martie 2012 se face ITP la 1 an

În Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 78/31.01.2012 a fost publicată Ordonanţa Guvernului nr. 6/2012 pentru modificarea şi completarea Ordonanţei Guvernului nr. 81/2000 privind certificarea încadrării vehiculelor rutiere înmatriculate în normele tehnice privind siguranţa circulaţiei rutiere, protecţia mediului şi în categoria de folosinţă conform destinaţiei, prin inspecţia tehnică periodică
OG nr. 6/2012 intră în vigoare de la 30 martie 2012, aplicarea să implicând şi modificarea până la data respectivă a OMTCT nr. 2.133/2005 (RNTR 1).
Forma consolidată a OG nr. 81/2000 va fi disponibilă de la data intrării în vigoare a OG nr. 6/2012 pe acest site la rubrica Reglementări/pct. 2.

Art.2 al. 2 litera e ....spune ca se face la 1 an .Documentare aici http://www.rarom.ro/...s/OG81-2000.pdf


Au ramas la 2 ani numai autovehiculele de persoane pana la 8+1 locuri si tot ce se conduce cu A, moto, atv, moped, scuter.
Utilitarele indiferent de tonaj la 1 an. Si tot la 1 an si ambulantele.
Scoli soferi, rent a car, taxi, transport persoane peste 9 locuri la 6 luni.
Rulote si apicole la 3 ani.

#68
motranu

motranu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.12.2009
uite eu unu nu stiam ca la pick up se face la 1 an si acum , ma uit si vad ca e expirata , dar nu am stiut..
ms mult...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate