Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

ITP

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
67 răspunsuri în acest subiect

#1
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Imi poate cineva recomanda o statie ITP in estul bucurestiului si cam cat costa ? La Timas stiam ca era 80 ron, acu mi-au spus de 100 ron, dupa ce m-au intrebat ce masina am. (daca le ziceam Mercedes imi luau 150 ?) Daca si la alte statii costa pe aproape, aia e, dar daca in alta parte unde sunt ok e 50-60 ron cum auzisem intr-o vreme poate ar merita sa ma duc acolo.

#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.198
  • Înscris: 05.06.2006
Cam peste tot este la fel, difera in functie de masina (diesel sau benzina) si cred ca si dupa capacitatea cilindrica.

Daca nu iei din prima ITP-ul, la fiecare revenire mai platesti ceea ce nu a fost OK darta trecuta.
De ex. identificare 15 lei, noxe 30 lei, faruri 10 lei, frane 25 lei. Daca nu corespund franele, la revenire - in termen de maxim 30 de zile - vei plati doar verificarea franelor, daca treci de 30 de zile o iei de la capat. Preturile sunt scoase din burta dar cred ca sunt pe aproape. :P


Ref. la locatii, vreo doua sunt in spate la autogara Obor, una la iesirea din Bucuresti spre Cernica, imediat dupa Cora, alta in spatele benzinariei Petrom de pe Nicolae Grigorescu unde se intersecteaza cu Basarabiei (e un liceu pe acolo, imi scapa numele) si nu mai imi vine in minte niciuna acum...

Bafta

#3
Happyboy

Happyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 162
  • Înscris: 23.03.2007
Depinde de masina....si de serviceuri...Preturile variaza intre 60ron si 200ron...De ex la Augsburg au cu 75 ron, la service ul de pe Magheru am facut cu 60 ron...un service care face ITP este in Voluntari, se numeste Simpotrans...stiu ca aveau preturi mai mici...Despre service ul acela de pe N Grigorescu, din spatele liceului si a benzinariei Petrom iti pot spune ca au preturi mari...i am sunat si eu si mi au spus in jur de 140ron (Logan).

#4
bysnis

bysnis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 26.12.2007
Eu sunt din Braila si am dat pt un matiz 41RON .. scum 1 sapt am facut ITP`ul

Editat de bysnis, 09 februarie 2008 - 22:39.


#5
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 31.01.2008
stie cineva la masina noua se mai face itp-ul?sau rar ceva?

#6
soferu

soferu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 97
  • Înscris: 31.03.2007
ITP, n-ai de ce. RAR-ul, ptr. autentificare.

#7
icvasilescu

icvasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 18.05.2007
rugaminte: unde se pot gasi nr de telefon de la aceste service-uri sau niste date despre ele pt a le putea contacta? ma intereseaza in special in centru. si bineinteles cat mai normale ca pret.

am un matiz si trebuie sa-i fac itp-ul, cat mai ieftin ca e din bani proprii, care nu prea sunt. un coleg a facut tot la un matiz de curand undeva pe langa mosilor, dar nu a fost multumit de ei.

#8
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 20.03.2007
am fost azi la ITP si mi-au dat o foaie, revenirea. scrie ca franele sunt ok, nu e nici o observatie in legatura cu directia sau alte piese importante. doar maruntisuri.
intrebarea mea: pot circula cu masina fara probleme cu foia acea la andemana??

#9
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006

 badboy_marius, on Feb 20 2008, 17:28, said:

am fost azi la ITP si mi-au dat o foaie, revenirea. scrie ca franele sunt ok, nu e nici o observatie in legatura cu directia sau alte piese importante. doar maruntisuri.
intrebarea mea: pot circula cu masina fara probleme cu foia acea la andemana??
Da, e cazul "clasic". Pentru ce ti-au dat revenire? Nu se putea "rezolva" fara? In cat timp trebuie sa mergi cu ea inapoi?

#10
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 20.03.2007

 Marius3k, on Feb 20 2008, 17:31, said:

Da, e cazul "clasic". Pentru ce ti-au dat revenire? Nu se putea "rezolva" fara? In cat timp trebuie sa mergi cu ea inapoi?

mi-au dat revenire pentru frana de mana, pt. un furtunas umpic imbatranit de la repartitor, sa mai etansez umpic tobele la incheieturi. atat`. 30 de zile maxim.

#11
icvasilescu

icvasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 18.05.2007
am facut ITP-ul la Service Ciclop de pe strada IntreGirle (de fapt e chiar vizavi de Camera de Comert pe splai), programul e de la 8 la 14. Cu mine au fost de treaba oamenii, nu mi-au dat revenire la un matiz din 2004. am platit 120 lei pt acest matiz cu catalizator. fara era 100 parca.

#12
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.050
  • Înscris: 19.01.2007
A trecut careva de pe aici ITP-ul cu alte dimensiuni ale anvelopelor decat cele mentionate in talon? Eu am matiz incaltat cu 155/70 R13! Ce sanse am sa ma reprogrameze?

#13
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

 pustiu_22, on Dec 5 2008, 16:22, said:

A trecut careva de pe aici ITP-ul cu alte dimensiuni ale anvelopelor decat cele mentionate in talon? Eu am matiz incaltat cu 155/70 R13! Ce sanse am sa ma reprogrameze?
Daca te duci "nepregatit" vei fi respins!

#14
Senna

Senna

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 09.01.2007
Depinde, inspectorii (suna mult prea pompos) sunt foarte prost platiti si majoritatea sunt din provincie si sunt incantati de un asa post de parca l-au prins pe
Dumnezeu de picior si fac pe durii. De exemplu, unul de la service-ul unde am lucrat a refuzat o masina de 2 ani vechime la ITP ca avea un stop spate crapat  :angry:
Cel mai bine e sa intrebi de la inceput daca se poate cu alte cauciucuri desi asa pierzi sansa de a nu fi observate :D Zi-ne cum a iesit
Poti merge la Cobalcescu pe Valea Oltului, spre Prelungirea Ghencea, sau pe strada cu aceeasi nume dintre piata Berzei-Cismigu; acolo ITP-ul costa doar 70 lei pt turism benzinar, insa lucreaza doar pe baza de programare si daca suni acum te programeaza peste minim o saptamana. Sau pt sectoarele 2 si 3, mergeti la Adi Star tot cu doua locatii, una langa podul Fundeni si a doua pe sos. Pantelimon, la fel de ieftin.
Daca gasiti locatii si mai ieftine rog dati de stire ;) Cu toate astea, sunt centre care fac o gramada de ITP-uri la preturi spre 150ron pt autoturisme cu motoare de peste 1.6....

#15
mphlorin

mphlorin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 523
  • Înscris: 07.12.2007
matiz si Opel diesel 2.0 ; 80 ron fiecare; +20 spaga sa nu o urle pt noxe :D
pe langa pitesti am facut eu
aveau pret fix indiferent de masina; chiar mi se pare o porcarie sa-ti ia in functie de masina sau capacitate cilindrica.. care-i diferenta la testul franei intre matiz si opel ? puii mei..

#16
kondordv

kondordv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 132
  • Înscris: 05.08.2007

 mphlorin, on 19th January 2009, 13:56, said:

matiz si Opel diesel 2.0 ; 80 ron fiecare; +20 spaga sa nu o urle pt noxe :D
pe langa pitesti am facut eu
aveau pret fix indiferent de masina; chiar mi se pare o porcarie sa-ti ia in functie de masina sau capacitate cilindrica.. care-i diferenta la testul franei intre matiz si opel ? puii mei..
Diferenta este solicitarea, greutate mai mare, solicitare mai mare. Care mai sunt preturile la jumatatea lui 2009 stie careva?

#17
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.804
  • Înscris: 08.02.2007
in bucuresti... este un service care face si ITP
este pe Calea Mosilor veche, langa bordelurile tiganesti, este si spalatorie performanta... nu o puteti rata
preturi ceva mai scumpe pentru diesel, dar nu-si bat joc...
este una din putinele statii care fac ITP si pentru GPL!
cand am incercat la altele, nici nu mi-au primit masina (cielo) ca are GPL...
acolo au facut totul cum trebuie
in curand o sa am si eu cu Bora de facut si ma duc la ei... deja ma cunosc

Editat de bonygy, 17 august 2009 - 13:57.


#18
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
trebuie sa ajung si eu sa fac ITP-ul saptamana asta si m-am trezit cam in pom. am aripa spate f putin infundata (se vede in postul asta http://forum.softped...t...t&p=4669691 ). fata de pozele astea, nu se mai vede decat aripa infundata (nici macar vopseaua zgariata). ce ziceti, pot sa am probleme pt asa ceva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate