Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Totul despre Ryanair

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4181 replies to this topic

#2935
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Eu zic sa fiti atenti inainte.

Piloții Ryanair se pregătesc de cea mai mare grevă. Vor fi afectați 50.000 de clienţi

#2936
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009

View Postkerkyra, on 19 iulie 2018 - 09:15, said:

Ce se intampla daca se anuleaza o cursa sau intra in greva? Raman cu banii dati, raman acasa sau pe acolo? Am bilete pentru septembrie de la Craiova la Valencia, sper sa nu am vreo surpriza, e primul zbor cu ei.
Teoretic iti ramburseaza banii sau iti ofera posibilitatea sa alegi alt zbor.
Eu am zbor cu ei in August catre Berlin si de acolo catre Lanzarote si doar 1:30h intre zboruri. Aveam putine emotii cand am luat biletele, dar ce am acum.
As vrea sincer sa mentioneze din timp exact ce zboruri anuleaza ca sa imi pot face alte planuri si sa pot anula si cazarea ca anularea gratuita are si ea un termen.
Am mai zburat cu ei, nu am avut probleme pana acum, dar se pare ca in ultimul timp cam au probleme cu grevele.
Sper sa nu ajunga sa dea chix, chiar au super preturi uneori.

#2937
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 14.03.2006
Da, problema cu banii pe cazare nu am mai pus-o. Cand aleg si eu un zbor cu ei, incep problemele...

#2938
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,244
  • Înscris: 15.01.2014
Se anulează zboruri RyanAir într-o veselie. Eu nu prea am încredere în ei.

#2939
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postferibalint, on 17 iulie 2018 - 22:43, said:

Citeam că Ryanair a anulat vineri 13.07.2018 zborul de seară de la București la Timișoara....cică pe motivul că nu a avut aeronavă disponibilă...
Am verificat pe flightradar și într-adevăr zborul a fost anulat.
Cum dracu se poate intimpla asa ceva?
În 27.07, adică vineri, am zbor la Bucuresti dus-intors, sper să nu am așa ghinion.
S-ar putea sa te incadrezi la greva pilotilor de la ryanair

https://debanat.ro/2...eri_230159.html
Sau poate ai noroc si se pun pe treaba pilotii pe 27

Edited by tfmercedez, 19 July 2018 - 22:40.


#2940
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Da, am citit. Ideea este că dacă fac greva și în 27,atunci este afectat și zboru de dimineață. Biletele sunt cumpărate de firmă....

#2941
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015

View Postkerkyra, on 19 iulie 2018 - 09:15, said:

Ce se intampla daca se anuleaza o cursa sau intra in greva? Raman cu banii dati, raman acasa sau pe acolo? Am bilete pentru septembrie de la Craiova la Valencia, sper sa nu am vreo surpriza, e primul zbor cu ei.
Si eu la fel, plec din CV pe 23 teoretic ne recuperam banii sau alt zbor, dar e deranjant cu cazarea....

#2942
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 14.03.2006
Alt zbor e aiurea, cazare decalata, concediu luat... sa speram ca se potolesc pana in septembrie.

#2943
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015
Pai da, ca dacă ajungi târziu la cazare mai dai 20 EUR, sau poți ajunge a doua zi, desi ai plătit integral.

#2944
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
De aceea e bine sa iei cazare cu anulare gratuita(si prietena ma certa ca de ce dau mai mult) ca sa poti evita neplaceri si bani pierduti. Mai prost e cand nu te anunta din timp....
Cum ziceam, pana acum nu am avut probleme cu ei, sper sa nu am nici acum, zborul meu e pe 29 august...poate pana atunci isi rezolva problemele.
DAR, cu siguranta nu ma voi mai baza pe Ryanair cand vine vorba de concedii, ci doar pentru city-break-uri unde in caz de ceva e vorba de cateva zile si doar daca diferenta dintre ei si ceilalti este suficient de mare incat sa merite riscul.

#2945
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 14.03.2006
Si cazarea cu anulare gratuita are un termen in care poti anula, daca iti fac vreo surpriza pe moment ce mai faci?

#2946
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017
Anularea unui zbor si returnarea banilor sunt valabile doar daca se intampla cu minim 2 saptamani inaintea datei zborului.
Daca anularea se petrece cu mai putin de 14 zile .... compania trebuie sa plateasca despagubiri sau sa aranjeze zboruri alternative
https://en.wikipedia...04#Cancellation

Vorbim de un zbor in care minim una din plecare/sosire apartine Uniunii Europene

#2947
FULy02

FULy02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.08.2018
Salutare. Am zburat pt prima data cu ryanair. Am cumparat 2 bilete. Unul cu o luna in urma dus-intors si unul saptamana trecuta numai dus de pe contul meu. Ieri cand am vrut sa fac check-in la date imi apare numele meu. Am incercat sa modific numele la cel de al 2 lea care este pt alta persoana si nu ma lasa. Imi cere o taxa de 110 e numai ca sa modific numele mai scumpa ca biletul. Pot merge 2 persoane pe acelasi nume??? De obicei zbor cu wizz air. Pot cumpara 10 bilete, iar cand fac check-inul trec numele cui vreau.

#2948
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017

View PostFULy02, on 01 august 2018 - 23:48, said:

Pot merge 2 persoane pe acelasi nume???
NU
Pot cumpara 10 bilete, iar cand fac check-inul trec numele cui vreau.
Fals. La check-in trebuie sa treci numele exact al persoanei care zboara

Edited by lumea_e_un_sat_mic, 02 August 2018 - 01:32.


#2949
FULy02

FULy02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.08.2018
Am înțeles. Dar eu nu am facut încă check inul. Acum cand încerc să-l fac nu ma lasă sa modific numele. Cumva am 2 bilete pe același nume

#2950
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostFULy02, on 02 august 2018 - 10:01, said:

Am înțeles. Dar eu nu am facut încă check inul. Acum cand încerc să-l fac nu ma lasă sa modific numele. Cumva am 2 bilete pe același nume


Ia legatura cu ei si spune-le ca toate biletele contin numele tau. Fa pe nestiutorul si roaga-i sa modifice. Spune si tu ca este imposibil sa vanda bilete pe acelasi nume pt acelasi zbor.

Edited by MembruAnonim, 02 August 2018 - 10:17.


#2951
FULy02

FULy02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.08.2018
Ok. Ms. Nu găsesc nici un nr de contact pt România

#2952
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 14.03.2006
Ai scris undeva ca sunt pentru acelasi zbor, ca eu nu vad? Eu inteleg ca ai cumparat un bilet pentru tine pt zborul x si altul, de pe contul tau pentru altcineva pentru zborul y iar cand ai vrut sa faci check-in-ul pt zborul y apare numele din cont, adica al tau, ceea ce ma face sa cred ca din contul tau nu poti cumpara bilet pentru altcineva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate