Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Recomandare telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
do_it

do_it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 18.05.2007
Eu am de 10 luni un Samsung B 5702 si sunt multumit de acest tel. Am dat pe el 8 mil dar sa stii ca face banii.
Initial am vrut sa iau ceva chinezesc (ptr. ca sunt foarte ieftine) dar ptr. ca nu stau in tara si am nevoie permanent de 2 numere active, am vrut sa merg la tinta sigura si am ales Samsung. Doi membrii din familie au modelul vechi de Samsung D880 de muuult timp si tel merge f. bine, in schimb cel nou (B5702) arata mai elegant.

#38
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
Iti meriti problemele aferente daca alegi sa iti iei chinezarii in locul unor telefoane facute de un operator serios cum e samsung (ei au cele mai multe telefoane dual sim nu?)

#39
iurri

iurri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.01.2010

View Postpandurub, on 31st May 2010, 16:04, said:

Iti meriti problemele aferente daca alegi sa iti iei chinezarii in locul unor telefoane facute de un operator serios cum e samsung (ei au cele mai multe telefoane dual sim nu?)
Nu e chiar asa are si avantaje, mai ales pt cineva care doreste un gadget, o jucarie adevarata, ce ii impiedica pe marii producatori sa foloseasca aceste functiuonalitati?
Am wifi, tv, dualsim si inscriere convorbire, simulare sunete de ambient, modificare voce...., o adevarata bijuterie din acest punct de vedere, dar cu semnalul deranjeaza doar daca esti in afara orasului.

#40
Gabikia

Gabikia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 29.05.2010
Eu folosesc de 1 an si 6 luni un dual sim de la Samsung D780 si sunt foarte Multumit de el si vreau sa va zic ca a facut contact cu pamantul de foarte multe ori si functioneaza perfect!
Recomand cu incredere acest model

#41
pandurub

pandurub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 10.08.2009
iuri - e adevarat ca au de toate dar decat sa faca o mie de lucruri mediocru spre prost mai bine sa faca binel lucrul pentru care l-ai cumparat (dual sim)

#42
alexandrupoiu

alexandrupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2011
Salutare va rog mult sa ma ajutati si p mine . mi-am achizitionat un iphone 5 replica dual sim tv si nu merge netul pe el . m-ai am o problema cand sun sau sunt sunat se aude in difuzor ceva un bazait se aude la cei cu care vb stiti de ce oare plz .

#43
alexandrupoiu

alexandrupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2011
CINE ARE IPHONE 5 REPLICA DUAL SIM SI II MERGE INTERNETUL PE EL VA ROG AJUTATIMA SI PE MINE . VA MULTUMESC

#44
bertitech

bertitech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.10.2011
Sunt in impas si as vrea sa va rog sa ma lamuriti si pe mine.
Vreau sa imi iau un samsung dual sim, iar ca sa va dau un exemplu atunci cand vorbesc pe sim 1, si sunt sunat pe sim 2 sa nu ii dea ton de ocupa ci sa imi apara pe telefon apel in asteptare la fel ca la modelul c5212, dar nu mai este aduce firmax. Acum m-am orientat catre c3222 sau e2152 de la Samsung.
Stie cineva aceste ultimile doua modele se comporta la fel ca c5212 cand sunt sunat pe al doilea sim ?
Asta fara o alta divertare intre numere sau altceva.
Multumesc

#45
bertitech

bertitech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.10.2011
Am rezolvat problema, doar modelul samsung c5212 stie de apel in asteptare intre sim-uri si asta fara divertare.

Multu.

#46
robet_lorena

robet_lorena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2012

View Postalexandrupoiu, on 19th August 2011, 14:55, said:

CINE ARE IPHONE 5 REPLICA DUAL SIM SI II MERGE INTERNETUL PE EL VA ROG AJUTATIMA SI PE MINE . VA MULTUMESC


Buna,

Spune-mi te rog cum ai rezolvat problema cu internetul, am si eu acelasi telefon si nu reusesc sa ii fac setariile, ms mult

#47
aeryal

aeryal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.11.2011
Salut
Vreau sa cumpar un dual sim cu timp mare de convorbire. Din ce-am mai citit am vazut ca altii opteaza pt Samsung ca fiind mai fiabile. Momentan m-am orientat la Samsung B7722. As vrea sa aflu niste pareri despre acest telefon si care este diferenta intre Samsung B7722 si Samsung B7722i. Am mai remarcat "i"-ul acela din coada si la alte telefoane, am intrebat si nu m-a lamurit nimeni inca. Multumesc

Edited by aeryal, 08 January 2012 - 20:24.


#48
PentiumSEX

PentiumSEX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 06.08.2005

View Postaeryal, on 8th January 2012, 20:24, said:

Am mai remarcat "i"-ul acela din coada si la alte telefoane, am intrebat si nu m-a lamurit nimeni inca. Multumesc

Nu e nicio diferență. Indica doar regiunea unde se comercializeaza. "i" e pentru Asia, ca atare prin accesoriile/functiile softului, vei vedea de exp. la "Calendar" marcate sarbatorile religioase din zona Asiei (budiste, musulmane, hindu)

#49
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010
O recomandare pentru un telefon cu 3 sim active in acelasi timp(daca vorbesc pe unul celelalte sa nu fie inchise), buget 350-400 lei?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate