Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Islamul īn Romānia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
240 replies to this topic

#73
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostRamunc, on Nov 27 2007, 23:18, said:

Te scremi sa lovesti. Disperarea....
Eu am ajuns la concluzia ca tu nu te scremi ca sa gandesti.... si oricum cred ca ar fi fost degeaba. In viata mea nu am vazut unul care sa scoata atatea aberatii si tampenii cum ai scos tu.

#74
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View PostMegara, on Nov 27 2007, 23:23, said:

In viata mea nu am vazut unul care sa scoata atatea aberatii si tampenii cum ai scos tu.


Vrei sa ai ultimul cuvānt...

#75
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostRamunc, on Nov 27 2007, 23:31, said:

Vrei sa ai ultimul cuvānt...
Daca vroiam asta, puteam deja sa-l am.

#76
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostRamunc, on Nov 27 2007, 23:04, said:

Nu, fiindca nu cred īn medicina si chiar daca as crede, stomatologii īsdi baga māinile īn gurile a diversi ciudati, plus ca mai fac diverse lucruri cu ele, de pilda se sterg la cur.

Am un prieten care a cćzut la cele sfinte, prin 93.
Eu īl ŗtiam om normal, dar cand am revenit īn žarć, m-am ŗocat cānd l-am vćzut.
A fost pćrasit de nevasta, iar copii īl scuipć pe stradć, de cānd era sć-ŗi omoare fetiža de 2 ani, refuzānd sć o ducć la medic, īn clipa cand facuse 40 grade temperaturć ŗi crezānd cć o vindecć doar cu rugćciuni fierbinži.

Vezi sa nu ajungi aŗa, ŗi sa te duci la Domnul, de la o banala apendicitć !

#77
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Posttomaso, on Nov 28 2007, 22:58, said:

Am un prieten care a cćzut la cele sfinte, prin 93.
Eu īl ŗtiam om normal, dar cand am revenit īn žarć, m-am ŗocat cānd l-am vćzut.
A fost pćrasit de nevasta, iar copii īl scuipć pe stradć, de cānd era sć-ŗi omoare fetiža de 2 ani, refuzānd sć o ducć la medic, īn clipa cand facuse 40 grade temperaturć ŗi crezānd cć o vindecć doar cu rugćciuni fierbinži.

Vezi sa nu ajungi aŗa, ŗi sa te duci la Domnul, de la o banala apendicitć !


Probabil e dintr-o grupare neoprotestanta.

Eu nu am idei fixe, reguli, sunt deschis sa ma duc la doctor daca constiinta mi-o cere.


Nu cred ca medicii au vreo putere dar se poate ca uneori sa trebuiasca sa mimezi credinta īn medici, pentru a nu cadea īn mādrie ca esti superior celorlalti.

#78
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostRamunc, on Nov 28 2007, 23:01, said:

Probabil e dintr-o grupare neoprotestanta.

Eu nu am idei fixe, reguli, sunt deschis sa ma duc la doctor daca constiinta mi-o cere.


Nu cred ca medicii au vreo putere dar se poate ca uneori sa trebuiasca sa mimezi credinta īn medici, pentru a nu cadea īn mādrie ca esti superior celorlalti.
si cu stomatologul cum ramane?
Si asta este buna de pus la perle  :roflmao:

#79
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View PostMegara, on Nov 28 2007, 23:08, said:

si cu stomatologul cum ramane?
Si asta este buna de pus la perle  :roflmao:


Cu stomatologul nu, ca astia strica dintii. Ce fac ceilalti nu are urmari grave, dar dentistii te paradesc pe termen lung.

#80
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostRamunc, on Nov 27 2007, 23:04, said:

Nu, fiindca nu cred īn medicina si chiar daca as crede, stomatologii īsdi baga māinile īn gurile a diversi ciudati, plus ca mai fac diverse lucruri cu ele, de pilda se sterg la cur.

Ai grija sa nu te stergi niciodata la cur in cazul asta. Doar nu vrei sa pui mana pe mancare dupa ce te stergi la cur.

Si inca ceva: sa nu pui mana pe ea cand te pisi, ca dupa aia inevitabil o sa duci mana la gura, sau vei pune mana pe paine cand iti faci un sandwich. O scoti din pantaloni cu ceva (nu cu mana) si o lasi libera cand pisi.

#81
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Unde s-a ajuns dom'le... :o  
Revenind on-topic, ce aveti cu fundatiile astea, gen taiba si altele? Am vazut video-ul, nu vad nimic impotriva legilor statului romanesc.

#82
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postlandscape10, on Nov 27 2007, 12:07, said:

Wrong. La ei e Mahomed. :D
Jesus e la noi. Vezi sa nu confunzi basmele.

Wrong again....la voi Isus ar fi (chipurile) :rolleyes: dumnezeu la noi Muhammad(saws) este doar profet.

Edited by Nefersetty, 01 December 2007 - 01:21.


#83
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostNefersetty, on Dec 1 2007, 01:20, said:

Wrong again....la voi Isus ar fi (chipurile) :rolleyes: dumnezeu la noi Muhammad(saws) este doar profet.
Mai invata ce este Trinitatea si apoi vorbeste ca altfel spui numai tampenii... bine, aberatiile tale nu ar fi o noutate.

Edited by Megara, 01 December 2007 - 03:33.


#84
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMegara, on Nov 30 2007, 20:30, said:

Mai invata ce este Trinitatea si apoi vorbeste ca altfel spui numai tampenii... bine, aberatiile tale nu ar fi o noutate.

Do I care about your Trinity? NO...so drop it !

Central to Christianity, Trinity is the doctrine that God is one being who exists, simultaneously and eternally, as a mutual indwelling of three persons : the Father, the Son (incarnate as Jesus of Nazareth), and the Holy Spirit. Since the 4th century, in both Eastern and Western Christianity, this doctrine has been stated as "three persons in one God," all three of whom, as distinct and co-eternal persons...
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bc/Shield-Trinity-Scutum-Fidei-English.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
It has been stated that because God exists in three persons, God has always loved, and there has always existed perfectly harmonious communion between the three persons of the Trinity.

....am uitat ceva? :scratchchin:

Si la ce aberatie anume te referi matale? La cea ca Isus este considerat ca dumnezeu la crestini? Sau aberatia ca Muhammad(saws) este profet in Islam? Care dintre aceste afirmatii ar fi cea falsa? :D

Take a deep breath and stop pestering me....  :bye:

Edited by Nefersetty, 01 December 2007 - 05:45.


#85
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostNefersetty, on Dec 1 2007, 05:36, said:

....am uitat ceva? :scratchchin:
Cunosc explicatia aia si este foarte succinta.
Explica pe larg si cu cuvintele tale ceea ce ai inteles.

#86
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMegara, on Dec 1 2007, 05:36, said:

Cunosc explicatia aia si este foarte succinta.
Explica pe larg si cu cuvintele tale ceea ce ai inteles.

Basically "dumnezeu tatal" si "dumnezeu fiul" sint doua entities separate. Chestia cu "holy spirit" este cam confuza.
Oricit as citi si as incerca sa inteleg logica sau sensul in acesta idee Trinitatea,trebuie sa spun ca este imposibil sa digestez o idiotenie ca asta. Personal eu cred ca noi (muslims)si evreii sintem pe aceiasi unda: there is only one God who had no sons and no separate holy spirit flying around....God Himself is holy and that's it!

Edited by Nefersetty, 01 December 2007 - 14:54.


#87
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostNefersetty, on Dec 1 2007, 14:53, said:

Basically "dumnezeu tatal" si "dumnezeu fiul" sint doua entities separate. Chestia cu "holy spirit" este cam confuza.
Oricit as citi si as incerca sa inteleg logica sau sensul in acesta idee Trinitatea,trebuie sa spun ca este imposibil sa digestez o idiotenie ca asta. Personal eu cred ca noi (muslims)si evreii sintem pe aceiasi unda: there is only one God who had no sons and no separate holy spirit flying around....God Himself is holy and that's it!
Mda... dupa mintea ta, cand nu intelegi ceva, acel ceva ti se pare o idiotenie si nu faptul ca esti limitata la minte si incapabila sa intelegi ceva. M-am lamurit.

#88
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMegara, on Dec 1 2007, 07:57, said:

Mda... dupa mintea ta, cand nu intelegi ceva, acel ceva ti se pare o idiotenie si nu faptul ca esti limitata la minte si incapabila sa intelegi ceva. M-am lamurit.

Mersi de "compliment"....ma intreb oare tie cine-ti da suspend cind sari capra? :huh: You wish to have my mind!
Ce e mare lucru de inteles din acesta afacere cu trinitatea? Se explica totul mura-n gura pe net....mare scofala....ceea ce spun si cred eu este ca nu are nici o logica,nu ca n-am inteles ce inseamna. Mda... te pomenesti ca cineva tre' sa faca studii la Sorbona si sa iasa doctor docent ca sa va inteleaga voua o doctrina religioasa.... :lol:

Edited by Nefersetty, 01 December 2007 - 15:24.


#89
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostNefersetty, on Dec 1 2007, 15:23, said:

....ceea ce spun si cred eu este ca nu are nici o logica,nu ca n-am inteles ce inseamna.
Sau poate ai probleme cu logica... Eu cred ca logica ta e cam stramba ca ti-ai mai dat de cateva ori cu stangul in dreptul pe acest forum.

#90
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006
@Nefersetty: esti pe un forum romanesc deci te rog sa folosesti limba romana. Nu este prima data cand ti se spune si nu ti s-a spus numai pe aceasta arie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate