Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Nevoie de ajutor. Nu sunt in stare sa aleg

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
am ramas in urma cu lumea GSM de cand ma folosesc de T20 (3 ani). si-a facut datoria bine acum s-a dus.
am nevoie de telefon.

ce imi place la un telefon:
-baterie Li-Ion si sa ma tina mult. peste 4 zile.
-sa fie rezistent la socuri . am prostul obicei sa il izbesc de diverse.
-sa se auda bine. clar si tare.
-si sa navighez repede prin meniuri (asta e secundar)

telefoanele astea noi imi par cam fragile plus ca nu ma prea incanta Java de pe ele. si cu simbian si java merg cam greu. e frustant sa vrei sa intri in agenda si sa iti apara chestia aia cu loading. sau tot felul de animatii inutile.

unul dintre telefoane ar fi fost 5210 dar e foarte greu sa gasesc unul in stare exceptionala si care sa aiba fata etansa.

m-am gandit sa-mi fac abonament si sa-mi iau un telefon la oferta. alternativele ar fi Nokia 3100 si Nokia 3510i.

deci incepe batalia 3100vs3510i.

care credeti ca sunt atuurile fiecaruia?! ce are mai bun unul decat celalalt.
mie 3510 mi-a creat o senzatie mai placuta cand l-am tinut in mana. imi pare mai solid. sa fie doar o impresie?
multa lume imi zice sa fug ca de dracu de 3510 si de asta am si deschis threadu.
3100 e un telefon simpatic dar din puncul meu de vedere mi se pare inutila chestia cu Simbianu care face navigarea prin meniuri mai lenta si imi pare fragil. mi-e frica sa nu apas prea tare pe botoane sa nu se sparga. poate e doar o imprsie....

deci pana la urma parerea voastra care e?! as vrea niste argumente. am ajuns la telefoanele astea din cauza ca din discutiile mele cu diversi cam aici s-a ajuns.

puteti sa-mi ziceti si de alte telefoane daca credeti ca merita luate in considerare dar sa se invarta in jurul astora 4 chestii:
-baterie Li-Ion si sa ma tina mult. peste 4 zile.
-sa fie rezistent la socuri . am prostul obicei sa il izbesc de diverse.
-sa se auda bine. clar si tare.
-si sa navighez repede prin meniuri (asta e secundar)

merci.

#2
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Daca nu vrei sa investesti multi bani iti recomand SIEMENS ME45 care se incadreaza perfect in ce vrei tu...dezavantajul este ca nu ai ecran color si toate facilitatile noilor generatii de telefoane, ex MMS, GPRS.

Daca vrei neaparat ecran color cred ca 3510i este ok....mai putin cu auzitul tare si clar...si cu bateria :)

#3
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
MMS GPRS nu am sa le folosesc atata timp cat exista internet.
3510 stiu ca tine bateria cam o saptamana. a avut un prieten si chiar am fost impresionat. si chiar imi place cum se aude.
ma uit acum dupa siemens. merci.

#4
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Si siemensul are GPRS...in caz ca vrei ocazional sa verifici e-mailul...bateria la nokia tine cam 3 zile...am avut si eu....poate in caz ca esti pe orange tine cu o zi mai mult...

#5
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
3510i am eu in mom de fata. Bateria ma tine 4-5 zile cu vorbit destul, de auzit se aude bine,l-am scapat de cateva ori pe jos si rezista onorabil. Ce nu imi place e ca ziua, mai ales la lumina puternica nu se vede ecranul destul  de bine si am mai auzit de la alte persoane ca de la un moment dat incolo incepe sa faca figuri sa se stinga din senin si apoi o vreme sa nu mai vrea sa se aprinda. Eu inca nu am patit asa ceva si mai are un pic si face anul.

#6
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
saru mana.
altcineva?

#7
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Eu zic să mergi pe 3100. Display-ul e mai mare, telefonul e mult mai mic și mai ușor ca 3510i, plus că ecranul e de calitate foarte bună (deși are numai 4096 culori), jocuri java, iar bateria ține și ea destul de mult, cam 4-5 zile fără exagerare. Eu nu am fost deloc dezamăgit de 3100.

#8
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
ai incercat sa-l dai de pereti?

#9
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ii fragil 3100...ai vazut siemensul ?? ... si s45 se incadreaza cam tot acolo...sunt telefoane foarte bune care au fost testate de multi dintre noi...

#10
unbaiat

unbaiat

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.02.2004
NOKIA 1100. the best money can buy

#11
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ii urat, bateria nu il tine foarte multm plasticul nu este de cea mai buna calitate si de auzit nu se aude tare ca la nokia-urile din clasa medie sau superioara.

OFFTOPIC : postul asta nu ar trebui mutat la TERMINALE?

#12
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

Quote

Originally posted by geo2001

OFFTOPIC : postul asta nu ar trebui mutat la TERMINALE?


oh, YES !!!!

ontopic: SUSTIN varaianta SIEMENS ME45 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#13
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Intre 3100 si 3510i alege 3100.Stai linistit ca nu ai symbian pe el,si nu ii nici un loading enervant la meniuri.
Totusi,la ce ai scris tu acolo ca iti trebuie,nici unul din astea nu e cel mai recomandat.Sunt terminale mai bune pt ce iti trebuie tie,doar ca nu sunt color,nu au mms sau java...

#14
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by altfel
... nu ma prea incanta Java de pe ele. si cu simbian si java merg cam greu. e frustant sa vrei sa intri in agenda si sa iti apara chestia aia cu loading. sau tot felul de animatii inutile.


nu prea inteleg de ce ar aparea loading deoarece in java sunt aplicatiile nu si meniul telefonului. cele cu symbian nu o sa le gasesti la pret mic :)

#15
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003

Quote

Originally posted by altfel
ai incercat sa-l dai de pereti?

tu asa testezi un telefon :confused:  poti si "altfel" ;)

#16
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by unbaiat
NOKIA 1100. the best money can buy


asta dupa ce trec odata prin service, sa le rescrii softu`. Nu-s de incredere Nokia 1100.

#17
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

Quote

Originally posted by altfel
ai incercat sa-l dai de pereti?

Nu. Am avut grijă de el ca ochii din cap. Nu văd de ce ai vrea să iei un telefon care să îl arunci de pereți. :confused:

#18
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004

Quote

Originally posted by zuppy
nu prea inteleg de ce ar aparea loading deoarece in java sunt aplicatiile nu si meniul telefonului. cele cu symbian nu o sa le gasesti la pret mic :)

Ba da... eu pot sa imi iau un Nokia 7650 cu 110 Euro la mine in oras! :D Si cred ca o sa imi iau unul, deoarece nu gasesc pe nimeni care sa vrea sa faca schimb intre MC60+money si 3200. Desi 7650 e caramida, dotarile sunt super:GPRS, Java, Symbian :yeah baby, Camera VGA, Bluetooth :yeah baby , IrDA :yeah baby , si pe deasupra ecran mare  :OK:, pacat ca are design asa de naspa. Ahh.. si e misto chestia ca e slider.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate