Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia N95 8GB

- - - - -
  • Please log in to reply
2172 replies to this topic

#37
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005

 kraMMer, on Nov 20 2007, 02:53, said:

apropo, cine stie cam ce program ar fi cel mai potrivit pentru transformarea si comprimarea unui film pentru a fi vazut in conditii cele mai bune pe un nokia n95?
Baga divX playerul si ai rezolvat problema! ;)

#38
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 09.01.2007

 kraMMer, on Nov 20 2007, 12:32, said:

ma refeream la transformarea fisierului din .avi sa zicem in mp4... cu ce se face cel mai bine?
Asta nu stiu. Care este diferenta intre AVI si MP4?

#39
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
a little trick to save battery power
Menu -> Tools -> Setting -> Connection -> Wireless LAN -> Options -> Advanced Settings  
(choose "yes" )
Automatic config -> disabled -> TX power level -> Options -> Change -> (change 100 mW to 4 mW) -> OK
this will economise batery but wifi will be more difficult to use

#40
freejorj

freejorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.03.2007

 nu_sunt_ozzy, on Nov 20 2007, 07:35, said:

Nu deranjeaza pe nimeni ca fata de N95 nu mai e acoperita camera sau protejata in vre-un fel :( ?
intre obiectivul camerei si exterior sta totusi sticla (plasticul) carcasei telefonului; cred ca e mai ok fara glisaj la camera, nu?
bye

#41
MadLaW

MadLaW

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.03.2007
nu stiu cum sa procedez cu gps-ul.....am incercat cu prg de la ei....si cu 3g de la vodafone de pe cartela si mi-a mancat 5 euro si nu am ajuns nicaieri...poate cineva sa imi explice cum se face va rog....si inca o chestie....cu route66 merge fara sa mai platesc ceva suplimentar??? de unde pot lua rotate me 2.0?

#42
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
am rezolvat cu conversia video... folosesc SUPER (eRightsoft)...

#43
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
instalati-va aplicatia asta!
:D

ps: nu e nimic periculos! dezarhivati si instalati!

Attached Files



#44
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007
Sall all ...sunt nou pe forum asa ca nu ma luati ca a-tare ...
Am de gand sa-mi cumpar si eu un Nokia n95-8GB si as vrea si eu cateva detalii despre acest telefon...
Detalii in sensu : cat tine bateria ? cum se aude in casti/difuzoare? ( se pot pune alte casti prin jack de 3.5 mm nu? ) , display-ul cum este ? softul cum se descurca ( se/nu se blocheaza , merge greu/bine ) , camera cum scoate pozele ? in ce format filmeaza video ? cam atat pana acum :D , si daca ati avut careva vreo problema cu el ...
Multumesc anticipat pt raspunsuri :) .

#45
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
salut, bateria tine 1-2 zile, depinde cat il folosesti sau la ce il folosesti. Display-ul este f mare, la fel ca la smartphone-urile win mobile (tytn, x500 etc), insa pastreaza rezolutia veche, qvga. In difuzoare se aude tare, cam pe la nivelul 6233-ului si destul de clar, iar in casti n-am ascultat, insa cred ca se aude ok.

camera este buna, filmeaza f bine (mp4 rezolutie vga, sau mai mici 3gp), iar telefonul se misca bine, mai repede decat n73, n80&co.

il am de vreo saptamana in posesie, insa il folosesc de mai mult de o luna la serviciu, si mai mult de 3-4 reseturi n-a avut...

#46
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
tin sa subliziez ca mai toate smartphone-urile win mobile like HTC TyTN II au rez qvga ... deci e bine ... mp4 rezolutie 640*480 chiar...
i love this phone... :inlove:

#47
clodeataoprea

clodeataoprea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.05.2007
Salut,

Stie cineva cum se poate incheia convorbirea doar prin inchiderea slide-ului ??
Eu trebuie sa apas si pe butonul rosu pentru a incheia convorbirea si este destul de neplacut asa.

Multumesc

#48
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 clodeataoprea, on Nov 29 2007, 17:15, said:

Salut,

Stie cineva cum se poate incheia convorbirea doar prin inchiderea slide-ului ??
Eu trebuie sa apas si pe butonul rosu pentru a incheia convorbirea si este destul de neplacut asa.

Multumesc

nu se poate :console:

#49
infinion

infinion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2007
sal,am inregistrat ceva cu recorderul de la N95 8G si vreau sa transfer sound clipul pe pc,am incercat orice varianta pe pc suite dar nu mi-l gaseste,prin bluetooth nu pot sa-l transfer ca are 35 mb,un help plz

#50
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
pai daca dai pe mass transfer cand il conectezi prin cablu ar trebui sa gasesti fisierul in Audio... ia uita-te...

#51
alin_32b

alin_32b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.12.2007

 kraMMer, on Nov 16 2007, 00:49, said:

bateria la cat il folosesc eu tinde spre o zi jumate chiar doua...
wireless-ul e ok, am acasa si il folosesc cam tot timpul cand nu am laptopul liber... gps-ul deocamdata e cam ciudat... poate a inteles careva cum e cu Nokia Maps... eu am inteles ca sunt vreo 3 zile de trial... apoi? trebuie sa cumpar neavand altceva de ales? cam aiurea la partea asta...
handsfree-ul e extrem de prost facut... castile sunt mici si proaste... folosesc niste sony pentru muzica... cam atat!

cele mai bune casti pentru muzica - sunt cele de la Nokia N73 - mai bune decat sony si panasonic si oricare - am facut multe probe si incercari - au un bass excelent si inalte super placute - am incercat si sony si panasonic - nu se compara.
Nu te intreba cum se poate - pur si simplu se poate - faceti si voi comparatia si vedeti.
Eu pentru N95 8GB incerc acum sa-mi fac rost de castile lui N73 - numai partea cu jack-ul de 3,5 mm diametru ca sa o introduc in cablul de comanda de la N95 8GB.

Stima.

#52
alin_32b

alin_32b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.12.2007

 just_bizzare, on Nov 28 2007, 14:25, said:

Sall all ...sunt nou pe forum asa ca nu ma luati ca a-tare ...
Am de gand sa-mi cumpar si eu un Nokia n95-8GB si as vrea si eu cateva detalii despre acest telefon...
Detalii in sensu : cat tine bateria ? cum se aude in casti/difuzoare? ( se pot pune alte casti prin jack de 3.5 mm nu? ) , display-ul cum este ? softul cum se descurca ( se/nu se blocheaza , merge greu/bine ) , camera cum scoate pozele ? in ce format filmeaza video ? cam atat pana acum :D , si daca ati avut careva vreo problema cu el ...
Multumesc anticipat pt raspunsuri :) .

N95 8 GB
cumparat de la vodafone - 2 ani garantie - pachetul cu spiderman 3 - film pe memroie tel. - pret 2173RON - merita pretul pentru ca: ai garantie 2 ani, meniu in RO, nu ai taste cu insemne in limba araba, chineza sau alte prostii - pretul la baietii de pe net - fara garantie - este 2000RON deci = diferenta mica

am filmat - super film - 30 de cadre pe secunda - mai mult decat la filmele in format div x care au de regula 23, 25 sau cel mult 29 cadre pe secunda.
se pot pune alte casti - vezi mai jos - cele mai bune dpdv al calitatii auditiei - si crede-ma ca ma pricep - sunt cele de la N73 - doar le introduci in mufa de comanda de la cablu de casti al N95 8GB.
nu mi s- ablocat niciodata intr-o luna.
e destul de rapid in deschiderea meniului si executaarea comezilor.
poze excelente - mai putin seara de la distanta mare - blitzul nu face fata la distanta mare.
daca descarci ultima varianta de soft - deci faci up-grade dupa ce-l cumperi de pe site-ul Nokia - va merge si mai repede - asa spune un tip foarte in tema care are si el.
Cam atat,
Stina, Alin, Bucuresti

#53
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
Alin ce softuri ai instalat pe el si crezi ca sunt utile, sau jocuri...

#54
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
Va dau eu o lista de softuri "KINKY" :D

Handy Taskman - cum zice numele un taskmanager foarte bun ce il inlocuieste pe cel built in;
Interactive Voice Call Master -  un foarte bun call manager incluzand black list/white list si answering machine;
Psiloc Irremote - infrared remote controle ;
RotateMe - roteste pozitionarea ecranului dupa pozitia accelerometrului (ceva gen jesus phone :coolspeak: )
Route 66 - navigare GPS in completarea Nokia maps;
Alon MP3 dictaphone  -reportofon;
SmartGuard - face anumite kestii din telefon hidden/private;
Zensis Photorite SP - adauga efecte/frame-uri funny pozelor ... mai mult de entertainment;
CorePlayer;SmartMovie;DivXplayer - player-e de fisiere video cu diverse functii;
Google Maps - Google earth pe telefon + pozitionare GPS ... si viitorul anunta si navigatie;
Shmessenger - yahoo messenger pt mobil;
Gmail - numele spune tot;

si fireste multe jocuri ... si mai sunt ... mai mult sau mai putin utile ... cautati pe forumuri ...  :thumbup:

spor la instalat  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate