Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nokia N95 8GB

- - - - -
  • Please log in to reply
2172 replies to this topic

#19
freejorj

freejorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.03.2007

 anderssen, on Nov 17 2007, 19:48, said:

ce telefon ai acum?
am un 6233, am avut un  E70 dar l-am dat si plang dupa el...
cred ca o sa mai stau sa vad ce oferte apar de Sarbatori si o sa-mi iau N95 8Gb

#20
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 09.01.2007
Poate cineva sa ma ajute cu RotateMe?

#21
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
Rotate me ... e o aplicatie moka dar inca in faza beta ... trebuie sa o sign-uiesti cu IMEI-ul tau... functioneaza si imi place ... e almost like a jesus phone :D

Attached Files



#22
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 09.01.2007

 gallaxya, on Nov 19 2007, 21:49, said:

Rotate me ... e o aplicatie moka dar inca in faza beta ... trebuie sa o sign-uiesti cu IMEI-ul tau... functioneaza si imi place ... e almost like a jesus phone :D
Stiu dar nu stiu sa o semnez! Ma poti ajuta? Merci.

#23
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
am eu rotate me, practic e o prostie... am instalat aplicatia din curiozitate, oricum ecranul se poate roti in mod landscape fara rotate me, doar prin slideul lui...
e doar interesant, nu si util...

#24
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
apropo, cine stie cam ce program ar fi cel mai potrivit pentru transformarea si comprimarea unui film pentru a fi vazut in conditii cele mai bune pe un nokia n95?

#25
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 09.01.2007

 kraMMer, on Nov 20 2007, 02:53, said:

apropo, cine stie cam ce program ar fi cel mai potrivit pentru transformarea si comprimarea unui film pentru a fi vazut in conditii cele mai bune pe un nokia n95?
Eu folosesc SmartMovie si se vede bine, cu subtitrare.

#26
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Nu deranjeaza pe nimeni ca fata de N95 nu mai e acoperita camera sau protejata in vre-un fel :( ?

#27
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007

 nu_sunt_ozzy, on Nov 20 2007, 07:35, said:

Nu deranjeaza pe nimeni ca fata de N95 nu mai e acoperita camera sau protejata in vre-un fel :( ?
Nu, ba din contră, scapi de corvoada glisării permanente a capacului protector... Mai mult, ai acces la cameră mai repede, mai ușor deoarece sticla este dintr-un material foarte rezistent la șocuri, riscul de a se sparge fiind redus.

Edited by Mihai-Cosmin, 20 November 2007 - 09:25.


#28
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 dandoru, on Nov 20 2007, 09:28, said:

Eu folosesc SmartMovie si se vede bine, cu subtitrare.
ma refeream la transformarea fisierului din .avi sa zicem in mp4... cu ce se face cel mai bine?

#29
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
softu telefonului inca are reminiscente de la veriunea standard a n95-ului ... de exemplu mi s-a restartat inexplicabil in timp ce ascultam muzica la castile lui la primirea un telefon .... weird :death: plus o kestie ciudata cu flick-arirea ecranului in timp de standby ... da numa in unele conditii ... pacat ca nu l-am lasat sa vad cat face asa... a software update is required ...

Edited by gallaxya, 21 November 2007 - 15:21.


#30
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Faza cu flicker-ul la ecran in ce mediu ai intalnit-o . la mine in zona la lumina flourescenta ce ilumineaza in totalitate biroul , toate ecranele oled au un flickr mai ciudat sau unele TFT-uri , mai ales alea cu LED Backlight, cum sunt la mobile , dar sunt exceptii .

#31
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006

 connectorxp, on Nov 21 2007, 16:41, said:

Faza cu flicker-ul la ecran in ce mediu ai intalnit-o . la mine in zona la lumina flourescenta ce ilumineaza in totalitate biroul , toate ecranele oled au un flickr mai ciudat sau unele TFT-uri , mai ales alea cu LED Backlight, cum sunt la mobile , dar sunt exceptii .
Inteleg... dar flicker-uia la lumina zilei ... din pacate ... oricum e clar ca se restarteaza la apeluri raspunse din headset... dar nu always ...
ANYWAY ... se anunta un firmware nou ... ceva cu 15 la inceput :D dar sunt zvonuri for now...hope so hope so ...  :thumbup:

BTW comparatia cu jesus phone e desueta ... si n95 standard batea iphone la fundu gol punand cap la cap features si tehnologii implementate ... in afara de display mare + rotatie + eye candy de meniu, iphone e tehnologie veke de 5 ani de zile impaketata foarte atragator! :coolspeak:

Respect 2 all! :peacefingers:

#32
tmc

tmc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.07.2006
salut! din 21 noiembrie sunt posesorul unui nokia n 95 de 8G. E la incarcat si abia astept sa vad ce poate sa faca. L-am luat cu abonament vodafone, 1900 RON, in rate pe un an. Puteti sa-mi spuneti cu GPS care e treaba? Cum instalez? Merci

#33
Paul_Tulcea

Paul_Tulcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 11.04.2005

 anderssen, on Nov 15 2007, 21:32, said:

ma bucur ca s-a rezolvat problema cu slide-ul de la n95 (precum la un tel ieftin).
cum este receptia GPS, WiFi? La N95 era deplorabila la ambele functii...pentru un telefon de un asa calibru.

Dupa cum ai spus ERA!!!! si totul tine de firmware NICIDECUM DE HARDWARE (no offense)...
Au bagat firware nou (cei ce nu l-au pus sa si-l puna ca).

PS: Am testat in paralel N95-ul nou cu "cel vechi" si diferentele nu sunt asa de mari precum spuneti voi ... :)

#34
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 Paul_Tulcea, on Nov 22 2007, 03:01, said:

Dupa cum ai spus ERA!!!! si totul tine de firmware NICIDECUM DE HARDWARE (no offense)...
Au bagat firware nou (cei ce nu l-au pus sa si-l puna ca).

PS: Am testat in paralel N95-ul nou cu "cel vechi" si diferentele nu sunt asa de mari precum spuneti voi ... :)

pai ram-ul s-a dublat, de la 64 acum e 128... asta tot pe seama firmware-ului o pui?

#35
mario14

mario14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2005
http://www.allabouts...11_firmware.php

#36
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
da ... intr-adevar ... s-a adeverit juma de prezicere... e update major pana la urma...

Edited by gallaxya, 22 November 2007 - 23:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate