Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Nokia N95 8GB

- - - - -
  • Please log in to reply
2172 replies to this topic

#1
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
Cine il are sa posteze sa facem schimb de opinii...
Eu de azi sunt fericitul posesor, deocamdata e la incarcat, o sa revin cu detalii...
:)

#2
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003
Cam offtopic - dar de unde l-ai achizitionat si ce pret a avut? Multam si sa-l stapanesti sanatos.

#3
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
for now posed n73 ... sper ca de maine sa postez si eu aici ca proud owner al acestui device ! :thumbup:

#4
pes_ronaldo07

pes_ronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.09.2007
Hmm..ce sa faci cu 8GB? Iti bagi FIFA 08 sau NFS Carbon pe el..? :lol: ..oricum e super fain...dar nu ai ce face cu atata memorie..

#5
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007

 kraMMer, on Nov 14 2007, 01:40, said:

Cine il are sa posteze sa facem schimb de opinii...
Eu de azi sunt fericitul posesor, deocamdata e la incarcat, o sa revin cu detalii...
:)
L-ai luat din Italia ? Are meniu în limba română ?

#6
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
L-am luat si eu de o sapt de la EuroGSM. Minunat, da clasa la N95 Slide perfect, design mai bun, software mai stabil. Way to go Nokia!

#7
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 cipone, on Nov 14 2007, 19:54, said:

Cam offtopic - dar de unde l-ai achizitionat si ce pret a avut? Multam si sa-l stapanesti sanatos.
l-am cumparat de la un dealer Tim din Roma... am dat 599 e pe el, cutia a fost sigilata si telefonul nu e blocat pe nicio retea, doar ca are o tema cu tim!

Quote

L-ai luat din Italia ? Are meniu în limba română ?
da, din Roma am zis mai sus, si are urmatoarele limbi disponibile: engleza, franceza, germana, spaniola, italiana si portugheza.
il am de 2 zile, pot sa spun ca e super tare telefonul.. inainte am avut un n73 (apropo am 2 de vanzare ambele ME) si fata de n95 e maaaare diferenta!
B)

#8
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005

 morogan, on Nov 15 2007, 01:07, said:

L-am luat si eu de o sapt de la EuroGSM. Minunat, da clasa la N95 Slide perfect, design mai bun, software mai stabil. Way to go Nokia!
ce ti-ai instalat pe el?
eu am IM+, opera mini si handy taskman...

#9
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 17.06.2007
Vreau să-mi iau și eu un Nokia N95 8GB de la un Vodafone store București... Cât ține bateria în stand-by ?

#10
anderssen

anderssen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.08.2006
ma bucur ca s-a rezolvat problema cu slide-ul de la n95 (precum la un tel ieftin).
cum este receptia GPS, WiFi? La N95 era deplorabila la ambele functii...pentru un telefon de un asa calibru.

#11
dandoru

dandoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 09.01.2007
GPS integrat naspa! Am avut N73 si TOMTOM si nu am avut problme.

#12
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
bateria la cat il folosesc eu tinde spre o zi jumate chiar doua...
wireless-ul e ok, am acasa si il folosesc cam tot timpul cand nu am laptopul liber... gps-ul deocamdata e cam ciudat... poate a inteles careva cum e cu Nokia Maps... eu am inteles ca sunt vreo 3 zile de trial... apoi? trebuie sa cumpar neavand altceva de ales? cam aiurea la partea asta...
handsfree-ul e extrem de prost facut... castile sunt mici si proaste... folosesc niste sony pentru muzica... cam atat!

#13
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
Gata ... i own n95 8GB ... o sa testez tot ce se poate testa ... pana in prezent ... camera mai rapida ca la n95 standard ...deci far superior to n73 ... filmu spider man se vede superb ... pixelarea ecranului fiind neobservabila okiului neavizat ... slide clar improved ... ram ... oh my god .... multi si disponibili ... sound in difuri ... mi se pare mai oke decat la n95 standard ... sa vad cum se aude la bluetooth headset ... voi mai posta ... oricum astept un upgrade de soft pt ca exista unele lag-uri inexplicabile!
Respect 2 all :peacefingers:

#14
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
mi-am instalat ultima versiune de mini opera... praf! azi am reinstalat o versiune anterioara...
aveam instalat IM+ pentru messenger... m-a dezamagit si am pus SHmessenger... acum caut route66 care sa mearga cu recepturul gps incorporat... si harta italiei...

#15
anderssen

anderssen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.08.2006
pacat ca nu au schimbat si procesorul ... mare pacat
echipeaza telefoane ca 6120 si 5700 cu procesor la 369MHz si un asemenea "multimedia computer" cu un procesor ce lucreaza la doar 332MHz.
Dar se pare ca nokia continua sa mearga pe premisa ca nu trebuie sa construiasca un "telefon perfect".

#16
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
azi am mers pe jos vreo jumatate de ora, avand inca 2 zile de "trial" pentru Maps m-am gandit sa-l incerc... jumatate de ora mi-a cautat satelitii  :madanimated:
la capitolul asta e cam de nota 3/10... precizez, eram exact prin centrul Romei, sub cerul senin, tineam telefonul ca la carte (slide-ul deshis si telefonul inclinat la 45 de grade)... apoi am incercat gps-ul in masina (intr-un final mi-a gasit semnal)... am scris adresa de acasa si am dat "search"... se faceau deja 5 minute si in continuare scria "searching..."
buuuuuun, am avut rabdare si mi-a gasit si adresa de acasa... precizez ca am luat-o si pe autostrada si prin tunele... s-a intrerupt semnalul de vreo 7-8 ori...
oricum drumul spre casa il stiam, dar...   <_<
cam asta ar fi "review-ul" de azi la capitolul GPS!
wireless-ul sa zicem ca e ok... avand acasa wireless am profitat zilele astea si l-am zapacit... de exemplu, conectat prin wireless la net cu browserul care era deja instalat, citeam libertatea (ziarul) si s-a intamplat de vreo 3 ori sa mi se inchida tot, deodata! ma scotea in stand-by... nu gasesc nicio explicatie!
cat atat pentru azi, daca aveti alte intrebari va astept... am telefonul de 3 zile, oricum e un pas destul de mare de la n73 la n95-2!

#17
freejorj

freejorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.03.2007
l-am vazut si eu astazi la firma si l-a luat seful meu si ma bate si pe mine gandul, 1900 ron, vodafone market.
nu stiu insa daca face banii, ar trebui sa investesc pe langa al meu vreo 1000 lei, nu prea stiu ce sa fac .....
astept sfaturi!

#18
anderssen

anderssen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.08.2006

 freejorj, on Nov 17 2007, 16:31, said:

l-am vazut si eu astazi la firma si l-a luat seful meu si ma bate si pe mine gandul, 1900 ron, vodafone market.
nu stiu insa daca face banii, ar trebui sa investesc pe langa al meu vreo 1000 lei, nu prea stiu ce sa fac .....
astept sfaturi!

ce telefon ai acum?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate