Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 

nu pricep ce are pc-ul meu

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
helooooo un raspuns plsss  ???????????

#20
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
start->run->regedit

navighezi pana aici :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

si dai Delete la WinManager key

intra in Task Manager (Ctrl+Alt+Delete) si dai End process tree pentru procesul DllRun.exe

si apoi Delete DllRun.exe  si DllCount.sys din C:\WINDOWS\system32\

Sursa: GOOGLE

Edited by crysty2k5, 09 November 2007 - 16:57.


#21
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

View Postcrysty2k5, on Nov 9 2007, 16:53, said:

start->run->regedit

navighezi pana aici :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

si dai Delete la WinManager key

intra in Task Manager (Ctrl+Alt+Delete) si dai End process tree pentru procesul DllRun.exe

si apoi Delete DllRun.exe  si DllCount.sys din C:\WINDOWS\system32\

Sursa: GOOGLE

key-ul WinManager nu se afla in registri delok,n-am gasit nimic cu acest nume si DllRun.exe si DllCount.sys la fel nu este nimic in system32 cu aceste nume si am spus sus ca DllRun.exe l-am sters deja cu kaspersky la scanare; de DllCount.sys crezi ca daca il gaseam nu se mai reseta pc-ul, ma indoiesc la fel si key-ul !!

deci care e problema ca se reseteaza in continuare ce fac ???:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

#22
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Scoate RAM-ul si pune-l in celalalt slot. Vezi sa sufli bin praful inainte sa faci asta.

#23
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
am scos memoria si am puso in celalalt slot si sa vezi probleme:
- cand navigam pe opera dintr-o data apare o imagine albastra cu scris (albastru acela din bios) altceva de facut nu aveam de cat sa-i dau restart care imi cerea pentru ca sa nu se intample ceva grav cred
- cand jucam fifa la fel mia aparut imaginea albastra dar cu scris diferit in unele locuri
- dupa un restart numai intra in windows doamnee de ceeee? si i-am dat  alt restart si a intrat in windows si nici bine nu a intrat si aparut din nou imaginea albastra de eroare si dupa multe restarturi intra in windows umblam prin foldere,jocuri si tot apar aceste imagini albastre.

uitati-va la poze ca am scris pe o foaie ce scria si apoi am transcris pe un bitmap plsss

CE SA FAC CA MOR DE NERVI ??? :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Attached Files


Edited by iulian_g, 12 November 2007 - 18:51.


#24
za_kyd

za_kyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.08.2007

View Postiulian_g, on Nov 12 2007, 18:48, said:

am scos memoria si am puso in celalalt slot si sa vezi probleme:
- cand navigam pe opera dintr-o data apare o imagine albastra cu scris (albastru acela din bios) altceva de facut nu aveam de cat sa-i dau restart care imi cerea pentru ca sa nu se intample ceva grav cred
- cand jucam fifa la fel mia aparut imaginea albastra dar cu scris diferit in unele locuri
- dupa un restart numai intra in windows doamnee de ceeee? si i-am dat  alt restart si a intrat in windows si nici bine nu a intrat si aparut din nou imaginea albastra de eroare si dupa multe restarturi intra in windows umblam prin foldere,jocuri si tot apar aceste imagini albastre.

uitati-va la poze ca am scris pe o foaie ce scria si apoi am transcris pe un bitmap plsss

CE SA FAC CA MOR DE NERVI ??? :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ia fa ce zice eu...si sa-mi zici CUCIU daca nu am dreptate. Instaleaza XP, si nu mai pune nici un driver (la nimic, adica nimic). Navigheste nitica pe net, baga si fa ce faci si bagi tu de obicei si apoi ...spune si mie daca mai ai vreo belea

Peace
P.S. 99% sunt convins ca e de la vreun driver (sa ma ****** in gura daca nu :D)

#25
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
esti sigur???????

#26
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
si inca ceva mia aparut iar pe ecran albastru si scria:
Disable or uninstall any anti-virus,disk deframentation or backup utilies.Check your drive configuration,and check for any updated drivers.Run CHKDSK /E to check for hard drive corruption,and then restart your computer

si ma refer ca de foarte multe ori calculatorul ezita, practic se bloca si apoi aparea eroarea aia de la kaspersky care este in primul post intr-o poza si apoi revenea la normal si foarte des facea asa ceva de ce oare????? defragmenteaza anti-virusul???

Edited by iulian_g, 12 November 2007 - 22:01.


#27
za_kyd

za_kyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.08.2007

View Postiulian_g, on Nov 12 2007, 20:22, said:

esti sigur???????

99%


Am mai vazut filmu`...


Peace

#28
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postiulian_g, on Nov 12 2007, 22:00, said:

si inca ceva mia aparut iar pe ecran albastru si scria:
Disable or uninstall any anti-virus,disk deframentation or backup utilies.Check your drive configuration,and check for any updated drivers.Run CHKDSK /E to check for hard drive corruption,and then restart your computer

si ma refer ca de foarte multe ori calculatorul ezita, practic se bloca si apoi aparea eroarea aia de la kaspersky care este in primul post intr-o poza si apoi revenea la normal si foarte des facea asa ceva de ce oare????? defragmenteaza anti-virusul???
Tu intelegi o boaba din ce zice ecranu ala albastru? Daca da, ai facut ceva?


View Postza_kyd, on Nov 12 2007, 22:07, said:


99%


Am mai vazut filmu`...


Peace
Daca mai postezi aiurea fara sa ai habar ce spui primesti warn! Pana acum doar ti-am sters niste posturi din alte topicuri unde la fel, ori erai off-topic ori spuneai prostii! Nu fa recomandari doar ca sa te afli in treaba! Scrii doar acolo unde esti sigur ca asa se rezolva o problema!

#29
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 29.04.2006

View Postza_kyd, on Nov 12 2007, 19:00, said:

Ia fa ce zice eu...si sa-mi zici CUCIU daca nu am dreptate. Instaleaza XP, si nu mai pune nici un driver (la nimic, adica nimic). Navigheste nitica pe net, baga si fa ce faci si bagi tu de obicei si apoi ...spune si mie daca mai ai vreo belea

Peace
P.S. 99% sunt convins ca e de la vreun driver (sa ma ****** in gura daca nu :D )
Desigur, esti foarte amuzant. Chiar niciun driver? Si cum sa functioneze fara driveri? Zau, sa navigheze pe net fara driver la placa de retea? Parca am mai spus odata ca esti amuzant, nu?
Oricum, Windows-ul isi instaleaza singur driverii pentru componentele pe care le are in baza de date.

iulian_g, incearca sa cresti latenta memoriei din BIOS, pierzi un pic din viteza dar castigi in stabilitate.

#30
za_kyd

za_kyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.08.2007
websitefinder ai ceva personal cu mine? Daca esti cu ochii pe mine o sa stau mai la vedere, ca sa nu te chinui sa ma vezi... Am avut aceeasi problema, si era din cauza la un driver. Daca am zis sa nu instaleze nici un driver, am zis pentru ca sunt 99% convins ca este de la unu din ele. Pe masura ce instala cate unu, vedea de la care e "buba". Oricum, aici pe softpedia ati ajuns toti niste "infumurati", "atotcunoscatori", "experti" si hackeri d-aia buni"

Scuti` ca ma pliKti`

#31
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postza_kyd, on Nov 13 2007, 10:38, said:

websitefinder ai ceva personal cu mine? Daca esti cu ochii pe mine o sa stau mai la vedere, ca sa nu te chinui sa ma vezi... Am avut aceeasi problema, si era din cauza la un driver. Daca am zis sa nu instaleze nici un driver, am zis pentru ca sunt 99% convins ca este de la unu din ele. Pe masura ce instala cate unu, vedea de la care e "buba". Oricum, aici pe softpedia ati ajuns toti niste "infumurati", "atotcunoscatori", "experti" si hackeri d-aia buni"

Scuti` ca ma pliKti`
Am ceva personal cu oricine posteaza pe aria Windows doar sa se afle in treaba! Si recomandari de genul: reinstaleaza windows ar sti sa dea si catelul meu daca ar putea vorbi! Asta referitor la topicul de fata. Vrei sa-ti dau exemple si din altele? Cred ca nu... Iar daca vei continua cu limbajul asta de "dupa blocrui" garantat primesti warn!

#32
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

View Postwebsitefinder, on Nov 13 2007, 08:37, said:

Tu intelegi o boaba din ce zice ecranu ala albastru? Daca da, ai facut ceva?
da inteleg putin dar cu engleza stau mai prost,eu postez degeaba aici ce draq, eu postez ca sa fiu putin ajutat si sa-mi dai un raspuns si sa-mi zici ce sa fac, mi-ai spus sa schimb pe alt slot si ti-am zis ca face mai rau mia aparut ecranul albatru, nu stii sa-mi dai o explicatie sau nu stii cei ala ecran albastru doamnee, vreau un raspuns ca ma dispera memoria site-ul softpedia de ce este aici ca sa fiu ajutat nu sa-mi zici daca inteleg ceva :glare: :glare: :glare:

eu postez aici sa fiu ajutat si sa fac ce trebuie sa remediez problema !! :thumbdown: :thumbdown:

Ps:am mai facut inca un memtest pana la 200% si sa vezi :surprise: mia dat 4 erori nam mai continuat pentru ca sa dat restart la calculator

Edited by iulian_g, 13 November 2007 - 12:49.


#33
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 29.04.2006
Pai daca ti-a data erori la memtest du-te cu memoria la magazin ca e inca in garantie, sa-ti dea alta.

#34
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postiulian_g, on Nov 13 2007, 12:46, said:

am mai facut inca un memtest pana la 200% si sa vezi :surprise: mia dat 4 erori nam mai continuat pentru ca sa dat restart la calculator
Ei, vezi, n-a fost asa greu! Acum stim unde e problema! Cum ti s-a mai spus, trebuie sa schimbi memoria. Dar eu zic sa mergi cu tot PC-ul la service si dupa ce pune alt RAM sa faci un test de fata cu ei.

#35
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
si atunci de ce cand am mai facut un test cu memtest dadea 0 erori sau inca de 2 ori testul cred si a dat 0 erori si apoi 4 erori ???

#36
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
mda nici un raspuns si de ce oare nui bun programu sau in unele teste depisteaza erorile si in alte teste nu depisteaza si de ce oare  ????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate