Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Canon Pixma MP210

- - - - -
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#271
onix_alexa92

onix_alexa92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2009
cred ca E5 nu stiu sigur



scrie cam asa:

the following ink cartridge cannot be recagnized color

printing cannot be executed because the ink cartridge may not be installed properly or may
not be compatible with this printer.

install the appropriate ink cartridge. if you want to cancel printing, clik cancel printing

#272
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007

 onix_alexa92, on 30th August 2009, 18:00, said:

cred ca E5 nu stiu sigur



scrie cam asa:

the following ink cartridge cannot be recagnized color

printing cannot be executed because the ink cartridge may not be installed properly or may
not be compatible with this printer.

install the appropriate ink cartridge. if you want to cancel printing, clik cancel printing

S-a scris atîta despre eroarea E5 pe acest forum, dar în fine. Scoate-l, sterge-i contacții cartușului și din imprimantă, cu un servețel uscat și apoi introdu-l din nou. Dacă eroarea persistă Aruncă-l ! I s-au ars circuitele electrice la cartuș și trebuie unul nou
Numai bine.

#273
onix_alexa92

onix_alexa92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2009
multumesc mult ...

#274
Atac

Atac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.07.2007
Deh. Asa-i romanul... ;) Din cati vizitatori a avut acest topic, cati dintre ei, lucreaza la Canon ? Sau HP ?  :roflmaofast: Cati abereaza ?
RCore, autorul MPTool, a fost angajat la Canon, DE CE oare nu mai actualizeaza softuletul si nici macar siteul nu mai merge ?
fiordm, daca tot esti asa destept, roaga frate un programator sa te ajute sa faceti un soft de resetare si apoi sa te angajezi si tu  :)
Solutia cu banda peste contacte e verificata si astfel mai tine cartusul o luna, doua. Lucrezi cumva la o firma care vinde cartuse originale si acum nu prea merge treaba ? :lol:

PS: Nu te-ai saturat sa tot scrii de E5 ? Sau pentru tine e ceva distractiv ?

Nu cred ca voi mai vizita aceasta arie prea curand  :thumbdown:

Ciao

Edited by Atac, 31 August 2009 - 12:35.


#275
camelutza_15

camelutza_15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2007
am si eu o mare problema cu un canon MP210. numai vrea sami scaneze, nu mi sa mai intamplat pana acum , imi da eroarea cu codul 2,114,0 si zice k imprimanta e busy sa scanez dupa ce se termina dar nu face nimic. am incercat sa dezinstalez si sa instalez driverele dar degeaba. please helpppppppp

#276
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006

 Atac, on 31st August 2009, 13:29, said:

Solutia cu banda peste contacte e verificata si astfel mai tine cartusul o luna, doua.


la mine nu merge :(
off..iarasi alta imprimanta .. cumpar anual cate una si o schimb odata cu , cartusele ..

#277
MrProfu

MrProfu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2009

 Campers, on 7th September 2009, 00:10, said:

la mine nu merge :(
off..iarasi alta imprimanta .. cumpar anual cate una si o schimb odata cu , cartusele ..
Am o imprimanta canon pixma ip1300, de 3 ani ii fac refill la cartuse si totul a fost ok, pana de putin timp cand a inceput sa faca figuri :
imi clipeste de 7 ori ledul portocaliu si o singura data cel verde !! am citit in manual si spune la semnale luminoase ca la 7 flash-uri portocalii si unul verde , este urmatoarea problema:
-The FINE Cartridge is not installed in the appropriate position
-Some FINE Cartridges are not installed in place.
-Install the FINE Cartridges in the appropriate positions.
Am reinstalat cartusele de vreo 100 de ori, imprimanta este curata nu are exces de cerneala, am incercat toate solutiile pe care le-am gasit, dar inutil !!
Poate cineva dintre v-ati confruntat cu aceeasi problema, si daca ati reusit sa gasiti o solutie de rezolvare, va rog sa imi spune-ti si mie !!!!  :worthy:

#278
Mihaela_Mihaela_Mihaela

Mihaela_Mihaela_Mihaela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.09.2009
Va rog sa ma ajutati!Am o imprimanta Canon mp210 si nu imi merge.Mi-am incarcat cartusele de vreo cateva ori.Azi le-am incarcat ultima oara si nici macar nu trage foaia sau ceva.Se aude cum se misca cartusele de colo-colo si doar atat.Ce sa fac?

#279
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007
Pe display apare vre-un cod ? Beculesc LED-urile de stare a cartuselor ?

#280
Mihaela_Mihaela_Mihaela

Mihaela_Mihaela_Mihaela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.09.2009

 ChemTeacher, on 17th September 2009, 18:35, said:

Pe display apare vre-un cod ? Beculesc LED-urile de stare a cartuselor ?
Clipesc toate beculetele si da...apare E5...acum cateva momente am citit si celelalte posturi de pe forum..la naiba.Chiar nu pot face nimic?Am dat o gramada de bani si nici nu dau pe din-afara.:(

#281
Mihaela_Mihaela_Mihaela

Mihaela_Mihaela_Mihaela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.09.2009
Cine are nevoie de cartuse pt imprimanta canon mp 210 sa ma anunte!Au fost reincarcate dar imprimanta nu le mai recunoaste,asa ca anuntati-ma mai repede pana cand nu se usuca tusul!Aaa...si vreau sa vand si imprimanta.lasati un mesaj.va salut

#282
Alex_Shade

Alex_Shade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 18.07.2006
Stiti cumva, in Bucuresti, unde as putea sa-mi reincarc cartusele ?

#283
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007

 Mihaela_Mihaela_Mihaela, on 18th September 2009, 19:28, said:

Cine are nevoie de cartuse pt imprimanta canon mp 210 sa ma anunte!Au fost reincarcate dar imprimanta nu le mai recunoaste,asa ca anuntati-ma mai repede pana cand nu se usuca tusul!Aaa...si vreau sa vand si imprimanta.lasati un mesaj.va salut

Eu am nevoie. Nr. meu de telefon este 0721258072. Numai bine.

 Alex_Shade, on 19th September 2009, 09:05, said:

Stiti cumva, in Bucuresti, unde as putea sa-mi reincarc cartusele ?

Sînt mai multe centre. Dar ți le pot reîncărca și eu. Tel. 0721258072.
Numai bine.

#284
Mihaela_Mihaela_Mihaela

Mihaela_Mihaela_Mihaela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.09.2009

 fiordm, on 21st September 2009, 20:24, said:

Eu am nevoie. Nr. meu de telefon este 0721258072. Numai bine.



Sînt mai multe centre. Dar ți le pot reîncărca și eu. Tel. 0721258072.
Numai bine.
lasa-mi un id de mess.

#285
marioflori

marioflori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2008

 buburom, on 26th January 2008, 07:49, said:

Eu am cumparat pentru Canon MP210 un set CISS (alimentare continua cu cerneala) si numai am nici o problema cu cartusele si in special cu cel color care imi golea buzunarele. Are rezervoare de 50ml de cerneala (de fiecare culoare deci in total 200ml) si nu mai am grija reumplerii. Un set complet de cerneala ma costa numai 40 lei pentru 200 ml. Este exceptional pana acum. Nu dau numele firmei ca sa nu fac reclama aici.


#286
ax3ll

ax3ll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 12.03.2009
Acum vreo 4 luni mi-am incarcat cartusu de la multifunctionala cu cerneala bagat de mine cu seringa(asa am auzit ca n-are rost sa-ti cumperi cartus nou) atunci a mers perfect ,acum a trebuit sa trag ceva la imprimanta si zice ca cica cartusu e gol:( m-am uitat la cartus era plin,"curgea" cerneala si se auzea daca zgaltaiam.Ce e de facut?
Edit:imi da eroare E5 si am auzit ca trebuie resetata da nu stiu concret cum.Daca stie cineva sa posteze un link,ceva
Multunesc anticipat

Edited by ax3ll, 07 October 2009 - 16:08.


#287
sora

sora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.01.2009
salut fratilor de amaraciune
am cumparat mp210 am facut vreo 3 refile la color si vreo 4 la negru toate bune si frumoase cu ajutorul butonului cancel tinut 5 sec
dar nu am mai folosit imprimanta vreo 2 saptamini iar cind am vrut sa fac o harta color mi-a scris o eroare gen ca nu mai am o culoare in cartus ma intrebat daca vreau sa continui sa printez dar tot o data mi-a spus ca , calitatea imagine va fi mai proasta
eu am dat ok si am print ca aveam repede nevoie si ma grabeam
intradevar lipsea culoarea albastra am mai lasato vreo 2 saptamini si am facut refile
problema ca nici dupa refile nu scoate albastru desi la testul de servetel indica cele 3 culori egal
am spalat duzele am sters contactele nic nic???
ce o fi??
am cl38 originalul ce sai mai fac???

#288
jeremis

jeremis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2009

 Dinet, on 29th October 2007, 14:30, said:

Am cumparat de curand un multifunctional Canon Pixma MP210 care foloseste cartuse PG-40 si CL-41si dupa ce am facut refil imi da eroarea E61. Este eroare de cartuse. Daca cineva a reusit sa-i dea de cap la chestia asta.
Inainte am avut  Canon Pixma MP160 care folosea aceleasi cartuse, iar la o anumita perioada la fel dadea o eroate de genu asta. pentru modelul MP160 gasisem un soft care reseta firmware si nu mai dadea eroarea. Arata ea ca sunt cartusele goale , dar mergea lejer. Deci rugamintea este, daca cineva si-a batut capu cu un MP210 si a reusit sa rezolve ceva datimi si mie solutia.

si mie imi dadea eroarea asta dupa ce am dus cartusu la refil(tot mp 210 am si eu), si am tinut apasat butonu ala de reset(triunghiul mic rosu din dreapta jos),si a mers perfect apoi....tot aici pe forum am gasit solutia asta.sper sa iti fie de ajutor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate