Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Dire Straits

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Mă, și paco de lucia zdrăngăne, și don ross, și al di metanola, asta nu înseamnă că mclaughlin îmi dă monoxid de carbon.
Dire straits e ceva care nu este, că dacă ar fi, ar ști și cioabă.

Edited by naughtydream01, 02 October 2007 - 01:57.


#20
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postnaughtydream01, on Oct 2 2007, 02:53, said:

Mă, și paco de lucia zdrăngăne, și don ross, și al di metanola, asta nu înseamnă că mclaughlin îmi dă monoxid de carbon.
Dire straits e ceva care nu este, că dacă ar fi, ar ști și cioabă.
De acord, multi zdrangane. Eu m-as rezuma la Satriani, Petrucci, Steve Vai, Hendrix si Page.
Dar nici unul nu stie s-o faca spre inima cum o face butonasu' meu.
Sunt virtuosi, artisti, paste pe mamica lor. Poate doar Jimmy Page sa ma sfartece-n corzi. Si eventual Satriani.
Ah, Halen, era sa uit...Or mai fi si altii.
Insa, numai unul stie sa faca electronii sa planga de-a dreptu' :D.
Paco de Lucia e arta curata. E deja alta categorie. E alt nivel. Mai mult intelect decat suflet. Sau poate si suflet, dar la un alt nivel de intelect  :P.
Totusi am observat ca putini il inteleg pe Knopfler. E chiar sensibil individul. Si pare si baiat de treaba :). Pacat ca n-are joc de glezne si perciuni de Belmondo, ca facea furori.
Ramane sulfetelu' meu :).

PS: daca ar fi sa adaug 2 care sa fie atat de touching, i-as pune pe Gilmour de la Pink Floyd si Brian May de la Queen :). Asta ca sa nu fiu lepra si sa nu mentionez.

Legat de Dire Straits, recomand concertele date cu Clapton. Frumusete :). "iutub" musteste de asa ceva. Search.

LE: Knopfler se remarca in raport cu alti ca face fingerpicking. El canta direct cu degetelele. Putini stiu sa o faca asa ca el.

Edited by Bean, 02 October 2007 - 02:20.


#21
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Nu-l stii pe frac-su lu butonașu, mai cântă și el...

#22
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postnaughtydream01, on Oct 2 2007, 03:51, said:

Nu-l stii pe frac-su lu butonașu, mai cântă și el...
Eh, nu ;)
Pai, n-a fost si el in "stramtorile ingrozitoare"? :D (adica Dire Straits)
Ala chiar joaca la mai multe unelte. Pacat ca s-au destramat. Viata curge. La fel si noi...ne prelingem...
Pana una alta, ceva frumos...Partea a 2-a e aici.
In asta e chitara inuman de umana.

LE: ascultati aici. E incredibil. Asta, saracu, o sa fie ca Bach...Recunoscut dupa sute de ani in adevarata valoare.

Edited by Bean, 02 October 2007 - 03:08.


#23
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Bean, până una-alta, noi facem reclamă la ceva ce nu există.

#24
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postnaughtydream01, on Oct 2 2007, 05:32, said:

Bean, până una-alta, noi facem reclamă la ceva ce nu există.
Exista, si va exista pana voi crapa. Reclama trebuie facuta si pentru Led Zeppelin, Doors, Deep Purple si muuuulti altii. Nu s-au saturat se Salami, de Vite si de Porci?
Intotdeauna reclama trebuie facuta pentru lucrurile pierdute...
Ma duc sa ma culc, ca-mi fac astia la servici reclama(tie) maine in caz contrar. Adica, ma voi pierde si eu.
Eu si Dire Straits. Down to the grave. Ca dupa aia, ma ia God de urechi si-mi canta so far away from Me.
Somn Usor! :)
In groapa de gunoi a galaxiei....

#25
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Sunt oameni pentru care și eu, și cretinulforumurilor, și nu în ultimul rând, god himself, au făcut destul.

Edited by naughtydream01, 02 October 2007 - 03:54.


#26
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
Poate cineva sa ma ajute cu vreo informatie referitoare la aceasta formatie ? De unde pot sa cumpar albume cu ei ? Am tot cautat in magazine specializate si nu am gasit nimic ! :confuzzled:
Multumesc,

#27
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Mai e un topic asemanator... Informatii gasesti intotdeauna pe WIKIPEDIA, iar albumele le gasesti pe Amazon sau ... pe torrente. :boredlook:

#28
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postnaughtydream01, on Oct 2 2007, 02:53, said:

Mă, și paco de lucia zdrăngăne, și don ross, și al di metanola, asta nu înseamnă că mclaughlin îmi dă monoxid de carbon.
Dire straits e ceva care nu este, că dacă ar fi, ar ști și cioabă.
Mai zapada,sau ninsoare ce esti, de ce folosesti limbajul asta" superior" ? Esti asa tare in gura ? Mai bine vino pe pamant de pe norisorul pe care plutesti !

#29
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postdaniel_85, on Sep 30 2007, 21:42, said:

Dire Straits
[ http://www.ada.com.tr/~modabasi/i1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asculta cineva ? Va place ? Eu unul sunt bolnav...in fiecare zi cand vin de la munca il ascult si parca totul dispare stress , nervi, oboseala....fenomenal ;)
SUPEEEEEEEEEEEEEEER ! Mersi mult ! Intradevar muzica....nu zgomot ! :OK:

#30
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Acest grup rock ,"Dire Straits"  :first: (variante de traducere : "Stramtori periculoase" -tradus mot a mot -sens literar - o alta varianta este:"Perioada de grele incercari"-probabil cea mai plauzibila - in prezent ultima varianta are o larga utilizare populara - slang/jargon), este unic si asa va ramane in inimile fanilor sai !
Ei vor dainui asa ca : "Why worry ?" , toate textele cantecelor au un mesaj clar ,iar muzica lor este foarte elevata la distanta de ani lumina fata de subproduse de tipul :


manele , house , hip hop , rap etc. !

Edited by Teophileos, 15 November 2007 - 20:57.


#31
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Sa ascultati in timp ce conduceti. Dar atentie noaptea la alea lente, combinat cu putina oboseala s-ar putea sa adormiti la volan :D

#32
Dante.F1

Dante.F1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.03.2006
The Killers au pe ultimul lor album (Sawdust) un cover dupa Romeo & Juliet. Ei sunt fani Dire Straits si declarau intr-un interviu ca spera ca in felul asta sa faca cunoscuta muzica celor de la Dire Straits celor care nu au descoperit-o inca.

#33
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostTeophileos, on Nov 15 2007, 22:45, said:

Acest grup rock ,"Dire Straits"  :first: (variante de traducere : "Stramtori periculoase" -tradus mot a mot -sens literar - o alta varianta este:"Perioada de grele incercari"-probabil cea mai plauzibila - in prezent ultima varianta are o larga utilizare populara - slang/jargon), este unic si asa va ramane in inimile fanilor sai !
Ei vor dainui asa ca : "Why worry ?" , toate textele cantecelor au un mesaj clar ,iar muzica lor este foarte elevata la distanta de ani lumina fata de subproduse de tipul :


manele , house , hip hop , rap etc. !
Numele se leaga de perioada de inceputuri de cariera, cand lipsa banilor era a doua natura.

"No money in our jackets and our jeans are torn, your hands are cold but your lips are warm" (Down to the waterline - una din primele lor piese)

Edited by Bean, 05 January 2008 - 18:44.


#34
CocoBryce

CocoBryce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.11.2007
Un singur cuvant: sublim. Formatia mea preferata alaturi de Pink Floyd.

Recomand Telegraph road, You and your friend, Tunnel of love, Brothers in arms. Dire Straits forever!

@ naughtydream01: esti un papagal care nu a spus nimic pana la urma si te rupi in figuri cu texte bombastice incercand sa lasi imprsia ca ai intr-adevar habar de ce vorbesti. go be lame somewhere else.

Edited by CocoBryce, 18 August 2008 - 06:03.


#35
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xo-J1wf2KHc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Poate ca aici a mai ramas ceva din Dire Straits ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dzqNSAbE7Fo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4Pzf7EvXpCk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wnKLOlFuELo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OyFYk4p8ABQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate