Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

Noile Abonamente VODAFONE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
101 răspunsuri în acest subiect

#37
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 322
  • Înscris: 01.10.2007

View PostBurvi, on Oct 1 2007, 23:53, said:

Oho! Sper sa nu fiu naiv dar e cel putin a doua oara cand vodafone modifica ceva in urma reactiilor userilor de pe softpedia (prima a fost atunci cand a scos "O oferta fara stelute"). Inseamna ca generam un feedback semnificativ. Le facem un bine pe gratis  :naughty:
Vreau si io o parere...daca sun sa dezactivez optiunea cu 200/min cu5 centi in oricer retea dupa ora 17 si week,acu costa 3,7 euro-centi/min...credeti ca va mai fi disponibila vreodata ?????????

#38
Burvi

Burvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 14.09.2007

View PostCosminutzx, on Oct 1 2007, 23:56, said:

Vreau si io o parere...daca sun sa dezactivez optiunea cu 200/min cu5 centi in oricer retea dupa ora 17 si week,acu costa 3,7 euro-centi/min...credeti ca va mai fi disponibila vreodata ?????????
Pai sigur n-o sa mai fie disponibila niciodata. Si mai mult s-ar putea ca in cazul in care vrei sa modifici o extraoptiune (de ex cea de fata) sa fii obligat sa schimbi si abonamentul intr-unul din noul portofoliu.

#39
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostBurvi, on Oct 1 2007, 23:53, said:

Oho! Sper sa nu fiu naiv dar e cel putin a doua oara cand vodafone modifica ceva in urma reactiilor userilor de pe softpedia (prima a fost atunci cand a scos "O oferta fara stelute"). Inseamna ca generam un feedback semnificativ. Le facem un bine pe gratis  :naughty:
LE In curand or sa faca si recrutari pe aici! :lol:
Credeti ca din cauza reactiilor de pe softpedia au modificat ei astea?
Imi e greu sa cred asta, poate nu e singura cauza, mai sunt si altele cu siguranta.

#40
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 322
  • Înscris: 01.10.2007

View PostBurvi, on Oct 1 2007, 23:58, said:

Pai sigur n-o sa mai fie disponibila niciodata. Si mai mult s-ar putea ca in cazul in care vrei sa modifici o extraoptiune (de ex cea de fata) sa fii obligat sa schimbi si abonamentul intr-unul din noul portofoliu.
Vomafone ne aduce la sapa de lemn..io am un ab de 6 ani iar acu 2 ani m au sunat sa mi faca o oferta sa renunt la cent 200 care era 7 $ si mi au oferit urmatoarele : ab ore fav cu 60 min incluse de la 7 $ redus la 5 $ pe viata plus o extraoptiune gratuita de ore fav (200 min)...si asa am ramas de atunci...iar dupa calculul de pe convectorul de pe site`ul vodafone imi spune ca din 5 $ cat plateam ab de ieri platesc 3,67euro...sa-mi spuneti daca e ceva  rar chestia asta...intrebasem mai jos de curiozitate daca se mai poate reactiva opt ore fav..nu am de gand sa o scot daca e moka nelimitat...astept pareri...

#41
Burvi

Burvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 14.09.2007

View PostCosminutzx, on Oct 2 2007, 00:05, said:

Vomafone ne aduce la sapa de lemn..io am un ab de 6 ani iar acu 2 ani m au sunat sa mi faca o oferta sa renunt la cent 200 care era 7 $ si mi au oferit urmatoarele : ab ore fav cu 60 min incluse de la 7 $ redus la 5 $ pe viata plus o extraoptiune gratuita de ore fav (200 min)...si asa am ramas de atunci...iar dupa calculul de pe convectorul de pe site`ul vodafone imi spune ca din 5 $ cat plateam ab de ieri platesc 3,67euro...sa-mi spuneti daca e ceva  rar chestia asta...intrebasem mai jos de curiozitate daca se mai poate reactiva opt ore fav..nu am de gand sa o scot daca e moka nelimitat...astept pareri...
Pai nu-l mai schimba. Lasa-l asa ca e convenabil.

#42
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postdanutz1, on Oct 2 2007, 00:02, said:

Credeti ca din cauza reactiilor de pe softpedia au modificat ei astea?
Imi e greu sa cred asta, poate nu e singura cauza, mai sunt si altele cu siguranta.
Ii doare in ochisorul maroz de reactia noastra... :lol:

#43
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postbogdy68, on Oct 2 2007, 00:09, said:

Ii doare in ochisorul maroz de reactia noastra... :lol:
hahaha, chiar ca li se rupe sufletul de voi.

#44
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postvodafone_ro, on Oct 1 2007, 19:28, said:

http://www.vodafone....ne/reincarcare/

ati vazut au marit putin valabilitatea
cred ca in urma scandalului care a fost aici
acum la 7 euro ai 60 de zile inainte era 45
Mda, am remarcat ca a crescut un pic valabilitatea, dar cred ca motivul a fost ca in majoritatea locatiilor valabilitatea este exprimata in LUNI si e aiurea sa spui 7 Euro valabili 1,5 luni etc.

Si printre altele am mai remarcat ca s-a mai "lucrat" un pic si la bonusuri, acesta scazand miraculos de la 12% la 10% (probabil e mai simplu de calculat cu numere "rotunde"  :P ) pentru incarcari de 7-10 Euro.   :confuzzled:

#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgompo, on Oct 2 2007, 16:41, said:

Si printre altele am mai remarcat ca s-a mai "lucrat" un pic si la bonusuri, acesta scazand miraculos de la 12% la 10% (probabil e mai simplu de calculat cu numere "rotunde"  :P ) pentru incarcari de 7-10 Euro.   :confuzzled:
Pai ca sa compenseze cresterea valabilitatii, de fapt mentinerea acesteia fata de vechile valori de reincarcare.
Sa ramana voda "datori" cu ceva?  :nonobad: Dau intr-o parte, de fapt nu dau nimic, si iau din alta.

Editat de danutz1, 02 octombrie 2007 - 16:53.


#46
ionutuu

ionutuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 02.10.2007

View PostCosminutzx, on Oct 1 2007, 16:10, said:

Haidetzi sa va spun ultima bomba auzita acu 5 min de la un operator vdf rel clienti,eu am ab ore fav + extraoptiunea 200 min cu 5centi($) dupa ora 17 cu orice numar...acu urmeaza faza tare...cei 5 centi pe minut nu se vor transforma in 3,8 euro-centi...se vor transforma cu o rata de conversie 1-1 si anume 5 euro-centi/min...tot ce va recomand e sa reziliati contractele cu acesti hotzi de la vodafone...din pacate eu nu-mi permit sa ies de pe ab deoarece nici o alta retea nu m-ar avantaja fiindaca la vdf am o vechime de 6 ani iar ab de la 7 $ il am la 5 $ si extraoptiunea de 200 min e gratuita ,ambele pe viata...dupa un calcul estimativ cred ca o sa platesc in jur de 3,67 euro pt aceste lucruri...dar pt eventualii viitori clienti..spun doar atat...FERITI-VA DE VODAFONE CA SUNT NISTE TZEPARI !!!! ca sa inchei...parerea mea este ca aceasta modificare in euro pe noi clientii nu ne avantajeaza cu nimic...rotunjirile de tarife s-au facut in dezavantajul nostru....multumesc...

Cred ca pe tine te-a deranjat faza cu paritatea 1-1.Te asigur ca nu e asa si tipul sau tipa care ti-a spus asta e idiot/idioata...mai sunt si din astia...

#47
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.582
  • Înscris: 27.09.2006
Are cineva idee, daca am abonament Numere Favorite, si ei l-au retras incepand cu 29.09, eu il pot pastra in continuare? Si sa definesc numere favorite din alta retea?

#48
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
toate abo incheiate raman cu aceleasi conditii contractuale, sigur ca poti.
insa nu stiu daca merge sa reactivezi ceva odata de ai dezactivat...

anul trecut in perioada sarbatorilor de iarna , in ct ca si grad de populare magazinele erau asa:
- vodafone cel mai plin
- orange plin dar respirabil
- cosmote semigol

Anul asta cred ca o sa fie cam asa:
- orange cel mai plin
- cosmote plin dar rezonabil
- vodafone semigol...

Editat de onlyone, 07 octombrie 2007 - 15:31.


#49
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 18.11.2004

View PostLuvRaluK, on Oct 7 2007, 16:22, said:

Are cineva idee, daca am abonament Numere Favorite, si ei l-au retras incepand cu 29.09, eu il pot pastra in continuare? Si sa definesc numere favorite din alta retea?

Daca il ai deja iti dai seama ca nu o sa ti-l retraga. Te poti folosi de el exact ca si inainte. Nu vei putea activa pe el optiuni din noul pachet. Doar daca decizi sa il schimbi cu un abonament din noua grila nu vei mai putea reveni la el. Totusi cred ca iesi mai convenabil cu combinatia Simplu+4 Numere Favorite, cu 240 min cu 4 numere din retea la 7 euro.

#50
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostCristian Suciu, on Oct 7 2007, 16:30, said:

Daca il ai deja iti dai seama ca nu o sa ti-l retraga. Te poti folosi de el exact ca si inainte. Nu vei putea activa pe el optiuni din noul pachet. Doar daca decizi sa il schimbi cu un abonament din noua grila nu vei mai putea reveni la el. Totusi cred ca iesi mai convenabil cu combinatia Simplu+4 Numere Favorite, cu 240 min cu 4 numere din retea la 7 euro.
Nu iese de loc mai convenabil
asa are 60 nationale in weekend si in orice zi cu orice numar dupa ora 17, destul de rezon
si mai are 200 a 3,76 eurocenti in orce retea cu 5 numere favorite
totul la doar 3,76 abonamentul
daca ai de vorbit cu doar 3 persoene sa fim seriosi, oricat de blamat este cosmote-ul , este reteaua ideala pentru vorbit
iar cei mai tari in servicii raman orange
vodafone sincer nu straluceste cu nimic acum

Editat de onlyone, 07 octombrie 2007 - 15:38.


#51
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 18.11.2004

View Postonlyone, on Oct 7 2007, 16:35, said:

Nu iese de loc mai convenabil
asa are 60 nationale in weekend si in orice zi cu orice numar dupa ora 17, destul de rezon
si mai are 200 a 3,76 eurocenti in orce retea cu 5 numere favorite
totul la doar 3,76 abonamentul
daca ai de vorbit cu doar 3 persoena sa fil seriosi, oricat de blamat este cosmote-ul , este reteaua ideala pentru vorbit
iar cei mai tari in servicii raman orange
vodafone sincer nu straluceste cu nimic acum

Vezi ca e vorba de Numere Favorite, nu Ore Favorite seara. Deci are 5,14 euro (7$) abonamentul, iar daca mai pune si optiunea aia de care zici tu mai plateste pentru cele 200 minute 10$ plus 2 $ abonamentul pentru optiune. 19$ pentru 260 minute...hmmm...nu mi se pare convenabil. Asa la 7 euro are 240 minute, fie ca alege optiunea 4 Numere Favorite fie ca alege Fiesta. Nu are optiunea cu 200 min la 5 centi si nici nu stiu daca o mai poate activa. Deci da 5,14 euro pentru ce? 60 minute amarite? Asa da 7 euro pentru 240.

#52
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
scuze citisem putin mai sus la cel care avea abonamentul promo de 5 dolari ore favorite + optiunea numere favorite gratis e viata...

#53
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.582
  • Înscris: 27.09.2006

View PostCristian Suciu, on Oct 7 2007, 15:30, said:

Daca il ai deja iti dai seama ca nu o sa ti-l retraga. Te poti folosi de el exact ca si inainte. Nu vei putea activa pe el optiuni din noul pachet. Doar daca decizi sa il schimbi cu un abonament din noua grila nu vei mai putea reveni la el. Totusi cred ca iesi mai convenabil cu combinatia Simplu+4 Numere Favorite, cu 240 min cu 4 numere din retea la 7 euro.

Pentru mine abonamentul Numere favorite e foarte bun (cel putin pentru moment): am 60 de minute cu 5 numere favorite (din care unul e numar Orange), 20 de minute nationale si 20 de minute in reteaua Vodafone. Din cate inteleg ce ai scris tu, pe modelul nou de abonament nu pot pune numar favorit din alta retea.

#54
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 488
  • Înscris: 18.11.2004

View PostLuvRaluK, on Oct 7 2007, 17:12, said:

Pentru mine abonamentul Numere favorite e foarte bun (cel putin pentru moment): am 60 de minute cu 5 numere favorite (din care unul e numar Orange), 20 de minute nationale si 20 de minute in reteaua Vodafone. Din cate inteleg ce ai scris tu, pe modelul nou de abonament nu pot pune numar favorit din alta retea.

Da, sunt numai in retea. Daca te avantajeaza, poti sa il pastrezi, nu ti-l ia nimeni. Doar ca o sa iti apara costul pe factura in loc de 7$ (daca nu ai ceva gratuitati promo la el) 5,14 euro. Ar mai fi de spus ca minutele nationale si in retea pe care le ai nu le pierzi daca treci la un alt tip de abonament. Dar odata ce il schimbi nu te vei mai putea intoarce la el, nemaifiind in oferta actuala.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate