Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Noile Abonamente VODAFONE

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCosminutzx, on Oct 1 2007, 01:02, said:

Am si eu o intrebare,am un ab vdf de 5 ani care consta in urmatoarele :200 min cu 5 centi$/min,60 min dupa ora 17.00 si week in retea plus 30 minute de fidelitate,pt toate aceste pina mai ieri plateam 5 $ deoarece am o reducere de 100% la extraoptiunea ore fav pe o perioada nedeterminata plus o red de 100% la extraoptiunea ore fav (adica 2 $),tot o perioada nelimita...pe viata cum spun ei...m-ar interesa cum platesc de maine si daca cele 200 min cu 5centi in orice retea se vor taxa cu 5 euro centi sau vor suferi vreo modificare...ms
scz,am o red de 2 $ la extraoptiune plus o red de 2 $ la ab,de aceea platesc 5 $
Unde e intrebarea?

#20
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View PostAres14, on Oct 1 2007, 08:27, said:

Unde e intrebarea?
intrebarea se deduce... :w00t:

#21
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005

View PostCosminutzx, on Oct 1 2007, 02:02, said:

Am si eu o intrebare...m-ar interesa cum platesc de maine si daca cele 200 min cu 5centi in orice retea se vor taxa cu 5 euro centi sau vor suferi vreo modificare...ms



View Postbogdy68, on Oct 1 2007, 08:31, said:

intrebarea se deduce... :w00t:
:)

Cred ca tb sa inmultesti 5 centi cu 0,73... (nu stiu procentul ala) si vezi cu cat vb pe minut.

#22
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Plus cativa centi in plus de la ei ca si in cazul celorlalte optiuni.
5*0.73421=3.67, rotunjit 4 eurocenti. La optiune rotunjirea e mai mare.

#23
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
vodafone vrea sa intre cu tarifele in EU. din pacate salariile sunt tot cele din .ro. probabil ca o sa aiba mai putini clienti, dar poate fac un profit mai mare. sigur si-au facut ei calculele asa ca nu e cazul sa le plangem de mila.

#24
marix2007

marix2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.11.2006
deci daca am un abonament ore fav seara si pun optiunea ore fav dupa ora 20 + simb si duminica dupa ora 17 imi iau din minutele nationale si dupa ora 20 din min optiune nu?

#25
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
"Cele 240 de minute se pot consuma de la 8 seara la 8 dimineața de luni până vineri și tot weekend-ul (de sâmbătă, ora 00:00, până duminică, ora 24:00)"
De luni pana vineri apelurile dupa ora 17 se consuma din abonament, iar dupa ora 20 din optiune. Sambata si duminica tot din optiune, toata ziua.

Doar daca ai numere favorite si suni dupa 17 minutele se consuma din abonament. Mi se pare cel mai mare dezavantaj, pe langa multe altele.

Edited by danutz1, 01 October 2007 - 11:29.


#26
marix2007

marix2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.11.2006

View Postdanutz1, on Oct 1 2007, 12:29, said:

"Cele 240 de minute se pot consuma de la 8 seara la 8 dimineața de luni până vineri și tot weekend-ul (de sâmbătă, ora 00:00, până duminică, ora 24:00)"
De luni pana vineri apelurile dupa ora 17 se consuma din abonament, iar dupa ora 20 din optiune. Sambata si duminica tot din optiune, toata ziua.

Doar daca ai numere favorite si suni dupa 17 minutele se consuma din abonament. Mi se pare cel mai mare dezavantaj, pe langa multe altele.


mrci de raspuns. mi se pare cam scump totusi sa dai 11 euro sa vorbesti in vodafone.

#27
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.10.2007

View PostCristian Suciu, on Sep 30 2007, 10:50, said:

Deci, avem abonamentul Simplu echivalentul lui Standard la 3 euro, cu tarife marite 0,11 si 0,17 fata de 0,103 si 0,162 cat are Standardul acum prin conversie.

Avem lipsa abonamentului Numere Favorite.

Avem 2 abonamente Ore Favorite mai scumpe dar cu minute mai multe: 7 euro cu 80 min respectiv 12 euro cu 150 minute.

Avem niste schimbari interesante la extraoptiuni, in sensul ca minutele oferite nu mai sunt nationale, ci in retea, dar sunt mai multe. Optiunea Fiesta corespunde optiunii Ore Favorite, decat ca intervalul orar este dupa 20 si in weekend, minutele sunt numai in retea si in Vodafone Acasa, dar sunt mai ieftine, 240 minute incluse la 4 euro.

Optiunea 4 Numere Favorite e corespondenta optiunii Numere Favorite, decat ca minutele, mai multe si mai ieftine (240 la 4 euro), pot fi folosite doar cu 4 numere favorite numai din retea.

Per total din noua oferta eu cred ca as alege Simplu+optiunea Numere Favorite, la 7 euro, 240 minute cu 4 numere din retea. E singura optiune care ma bucura, pentru ca prefer minute mai multe si in retea decat putine si nationale.

Mai e de spus ca din nou s-au dovedit "draguti" cu clientii, alegerea unei combinatii Ore Favorite+optiunea Numere Favorite fiind paguboasa, ca daca vorbesti cu un numar favorit dupa 5 seara sau un week-end iti papa din minutele nationale din abonament. Deh, la ce te puteai astepta.

Mai e de spus ca e un fel de a forta clientii sa treaca pe abonamentele noi, pentru ca pe cele vechi, fie ele si de pe 29 septembrie, nu poti activa optiunile noi. Cam atat.
Haidetzi sa va spun ultima bomba auzita acu 5 min de la un operator vdf rel clienti,eu am ab ore fav + extraoptiunea 200 min cu 5centi($) dupa ora 17 cu orice numar...acu urmeaza faza tare...cei 5 centi pe minut nu se vor transforma in 3,8 euro-centi...se vor transforma cu o rata de conversie 1-1 si anume 5 euro-centi/min...tot ce va recomand e sa reziliati contractele cu acesti hotzi de la vodafone...din pacate eu nu-mi permit sa ies de pe ab deoarece nici o alta retea nu m-ar avantaja fiindaca la vdf am o vechime de 6 ani iar ab de la 7 $ il am la 5 $ si extraoptiunea de 200 min e gratuita ,ambele pe viata...dupa un calcul estimativ cred ca o sa platesc in jur de 3,67 euro pt aceste lucruri...dar pt eventualii viitori clienti..spun doar atat...FERITI-VA DE VODAFONE CA SUNT NISTE TZEPARI !!!! ca sa inchei...parerea mea este ca aceasta modificare in euro pe noi clientii nu ne avantajeaza cu nimic...rotunjirile de tarife s-au facut in dezavantajul nostru....multumesc...

#28
marix2007

marix2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 16.11.2006

View PostCosminutzx, on Oct 1 2007, 16:10, said:

Haidetzi sa va spun ultima bomba auzita acu 5 min de la un operator vdf rel clienti,eu am ab ore fav + extraoptiunea 200 min cu 5centi($) dupa ora 17 cu orice numar...acu urmeaza faza tare...cei 5 centi pe minut nu se vor transforma in 3,8 euro-centi...se vor transforma cu o rata de conversie 1-1 si anume 5 euro-centi/min...tot ce va recomand e sa reziliati contractele cu acesti hotzi de la vodafone...din pacate eu nu-mi permit sa ies de pe ab deoarece nici o alta retea nu m-ar avantaja fiindaca la vdf am o vechime de 6 ani iar ab de la 7 $ il am la 5 $ si extraoptiunea de 200 min e gratuita ,ambele pe viata...dupa un calcul estimativ cred ca o sa platesc in jur de 3,67 euro pt aceste lucruri...dar pt eventualii viitori clienti..spun doar atat...FERITI-VA DE VODAFONE CA SUNT NISTE TZEPARI !!!! ca sa inchei...parerea mea este ca aceasta modificare in euro pe noi clientii nu ne avantajeaza cu nimic...rotunjirile de tarife s-au facut in dezavantajul nostru....multumesc...


esti sigur ca rata e de 1-1? daca e asa cred ca ma gindesc sa reziliez cu toate ca am numarul de 7 ani.

#29
Cosminutzx

Cosminutzx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.10.2007

View Postmarix2007, on Oct 1 2007, 16:18, said:

esti sigur ca rata e de 1-1? daca e asa cred ca ma gindesc sa reziliez cu toate ca am numarul de 7 ani.
  nu sunt sigur ci foarte sigur...am intrebat de 2 ori si mi s-a confirmat..

#30
TitiCv

TitiCv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 11.06.2005
Informatia nu este corecta si va propun sa faceti niste verificari inainte sa postati. Intra pe site si verifica

0,05 USD/min= 0.037 EUR/minut in limita a 200 minute pe luna

Bafta mare

Edited by TitiCv, 01 October 2007 - 15:57.


#31
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
super tare! informatia data la *222 difera de cea afisata pe site! :lol: asa ca nu pot sa ma abtin si sa intreb: CALITATEA aia (a serviciilor) unde e?! :angry:  (ca la scumpiri sunt nr. 1 :puke:)

#32
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 18.11.2004

View Postmarix2007, on Oct 1 2007, 12:20, said:

deci daca am un abonament ore fav seara si pun optiunea ore fav dupa ora 20 + simb si duminica dupa ora 17 imi iau din minutele nationale si dupa ora 20 din min optiune nu?

Nu poti activa o optiune noua (Fiesta = optiunea ore favorite dupa ora 20) pe un abonament vechi (Ore Favorite Seara). Tocmai pe asta se mizeaza, vor sa ne schimbam abonamentele cu noi abonamente pentru a putea adauga optiuni. Sunt curios totusi daca vechile optiuni mai sunt disponibile pentru vechile abonamente pentru a fi activate...

#33
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
http://www.vodafone....ne/reincarcare/

ati vazut au marit putin valabilitatea
cred ca in urma scandalului care a fost aici
acum la 7 euro ai 60 de zile inainte era 45

#34
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

View Postvodafone_ro, on Oct 1 2007, 19:28, said:

http://www.vodafone....ne/reincarcare/

ati vazut au marit putin valabilitatea
cred ca in urma scandalului care a fost aici
acum la 7 euro ai 60 de zile inainte era 45
eu oricum o sa incarc numai cu cate 26 Euro cartela ca sa am bonus maxim la reincarcare adica 20% pluys ca astfel iau si bonusul de fidelitate de 1.5 Euro la 6 luni.

#35
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postvodafone_ro, on Oct 1 2007, 19:28, said:

http://www.vodafone....ne/reincarcare/

ati vazut au marit putin valabilitatea
cred ca in urma scandalului care a fost aici
acum la 7 euro ai 60 de zile inainte era 45
Au facut ca si cu optiunea hapy number, de la 4 euro, au lasat-o la tariful din conversie, asa fac si cu valabilitatea, testeaza clientii sa vada reactia lor, unde merge, foarte bine, s-au scos, unde nu merge, mai lasa de la ei.

View Postfan_vodafone, on Oct 1 2007, 21:22, said:

eu oricum o sa incarc numai cu cate 26 Euro cartela ca sa am bonus maxim la reincarcare adica 20% pluys ca astfel iau si bonusul de fidelitate de 1.5 Euro la 6 luni.
:lol:  Sigur exista variante si mai ieftine pt.apelurile in reteaua voda si apeluri nationale, bineinteles nu de la ei.

Edited by danutz1, 01 October 2007 - 23:01.


#36
Burvi

Burvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.09.2007

View Postvodafone_ro, on Oct 1 2007, 19:28, said:

http://www.vodafone....ne/reincarcare/

ati vazut au marit putin valabilitatea
cred ca in urma scandalului care a fost aici
acum la 7 euro ai 60 de zile inainte era 45

Oho! Sper sa nu fiu naiv dar e cel putin a doua oara cand vodafone modifica ceva in urma reactiilor userilor de pe softpedia (prima a fost atunci cand a scos "O oferta fara stelute"). Inseamna ca generam un feedback semnificativ. Le facem un bine pe gratis  :naughty:


LE In curand or sa faca si recrutari pe aici! :lol:

Edited by Burvi, 01 October 2007 - 22:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate